18. 10. 2019

Novinka pod lupou: Godfather of Harlem (Epix)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Godfather of Harlem
Žánr krimi, drama
Stanice Epix
Premiéra 29. 9. 2019
Vysílání neděle, 21:00
Délka pilotu 59 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Seriál vypráví skutečný příběh slavného kriminálního bosse Bumpyho Johnsona, který se na začátku 60. let vrátil po deseti letech domů z vězení a našel svou čtvrť v troskách. Ulice kontroluje italská mafie a Bumpy se musí postavit rodině Genovesů, aby získal zpět kontrolu.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Nejsem fanouškem mafiánských seriálů ani filmů, nikdy jsem nedocenila kvality milovaného Kmotra. Seriál působí profesionálně. Má pěkné lokace, kostýmy, herectví je také na skvělé úrovni, ale co jiného od Whitakera taky čekat, že. Nicméně i přes to všechno mě sledování nebavilo právě kvůli příběhu.

Většinou říkám, že příběhy podle skutečné události mi učarovávají. Tady to bohužel neplatí. Myslím, že seriál si najde v našich končinách hodně fanoušků; ostatně stačí mrknout na trailer a hned víte, co od seriálu můžete očekávat. Pro fanoušky žánru půjde zcela jistě o skvělou podívanou, protože seriálu skutečně nic nechybí.

Myslím si, že pilot dokázal navodit skutečně dobovou atmosféru, která odpovídá realitě. Úplně na mě sála ta deprese z drogami zaplavených ulic i to nenápadné napětí, které z nich šlo jasně cítit. Možná některé napjaté pohledy byly až moc intenzivní, až mi to přišlo úsměvné, ale opět… drsňáctví je v mafiánských věcech na denním pořádku, je to jen čistě můj osobní problém, že mi to nesedí.
  • dobová atmosféra
  • herecké výkony
  • scénografie, kostýmy
  • občas tak intenzivní, až to bylo úsměvné
  • prostě to jen není můj žánr
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kliknutím aktivuješ úžasnost! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil. Buď první!
Další články k tématu