27. 10. 2019

Novinka pod lupou: Dublin Murders (BBC)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Dublin Murders
Žánr krimi, mysteriózní
Stanice BBC One
Premiéra 14. 10. 2019
Vysílání pondělí, 21:00
Délka pilotu 55 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Dva detektivové dostanou na starost případ vraždy mladé dívky, jejíž tělo se najde v dublinských lesích. Oba jsou však nuceni konfrontovat temnou minulost, která je spojena se stejnými lesy a s nevyřešeným případem pohřešovaných dětí.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Čekala jsem od toho další obyčejnou britskou kriminálku. Ale seriál hodně mile překvapil. Co jsem se dočetla, vychází z knižní předlohy, která by rozhodně nemusela být špatná. Máme tu běžný krimi případ, který se však skrze hrdiny i podobnosti prolíná s tragédií, která se stala na stejném místě před mnoha lety.

Hlavní postavy mají navíc s původním případem více společného, než kdokoliv tuší. Trošku jsem si připadala, jako bych sledovala Dark, ale Dublin Murders dokáže stát sám o sobě i bez porovnání s jinými seriály. Jsem rozhodně zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet dál. U hrdiny už jsme zjistili, co má s případem společného, ale jsem zvědavá, co se skrývá za hrdinkou, která se taky tváří nanejvýš podezřele, a o které toho prozatím příliš nevíme.

Serializovaný příběh této temné novince moc sluší. Myslím, že i když se jedná o britský seriál, za kterým nestojí Netflix, dokáže se zařadit mezi podobné temné pecky, jakými jsou např. zmíněný Dark, Stranger Things a podobně. Rozhodně mě hodně zajímá, co se stalo, a těším se na rozuzlení. Myslím, že sledování maratonem se bude k této novince hodin nejvíc, jinak to bude o nervy.
  • propojení s případem z minulosti
  • temná atmosféra
  • spousta záhad
  • serializovaný příběh
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
Katka Mrkvicová

Katka Mrkvicová

Tohle je dobré. Spousta záhad,věci co se postupně propojují.Detektivové,kteří působí lidsky,aniž by člověka...
před 47 týdny
Další články k tématu