8. 10. 2020

Novinka pod lupou: The Comey Rule (Showtime)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název The Comey Rule
Žánr politický, minisérie
Stanice Showtime
Premiéra 27. 9. 2020
Vysílání celá série k dispozici
Délka pilotu 120 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Minisérie nabízí mrazivý pohled do zákulisí bouřlivých událostí, které obklopovaly americké prezidentské volby v roce 2016, a také pohled na jejich dopad, který rozdělil národ na dvě poloviny. V centru dění stojí dvě mocné figurky – Comey a Trump, jejichž rozdílné osobnosti, názory a věrnost je staví tváří v tvář proti sobě.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Před čtyřmi lety jsem ty kandidátské debaty docela sledovala. Absolutně jsem nechápala, jak se někdo jako Trump dokázal dostat tak daleko a bylo mi jasné, že to má Hillary v kapse. Jak se začaly objevovat e-maily, neřešila jsem to, na druhou stranu vyplouvaly Trumpovy řeči o ženách, obviňování o nevhodném chování a mnoho dalších věcí. A pak bum, nevěřila jsem, že se opravdu stává prezidentem.

Každopádně nikdy jsem to nesledovala až tak podrobně, abych přesně věděla, o čem tato minisérie pojednává. O to víc se mi líbí. První díl nabídl pohled na problematiku e-mailů ze strany FBI a jejího ředitele. První díl nabídl hodně příležitostí k zamyšlení, resp. ukázal problém z úhlu pohledu, který mě nikdy ani nenapadl. Každopádně se jako vždy dokazuje, že nic není snadné a jednoznačné, i když se to na první pohled může zdát.

První epizoda zatím ukazuje pouze Comeyho úhel pohledu. Moc se těším na druhý díl, až se na scéně objeví samotný Trump a začne zde být dynamika mezi oběma výraznými osobnostmi. Všichni víme, jak to skončí, ale ráda se podívám i na samotný průběh.

Jeff Daniels je prostě parádní v jakékoliv roli, i když Willa McAvoye asi jen tak někdo nepřekoná. Každopádně je radost ho sledovat na scéně. Kéž by se k TV průmyslu znovu vrátil i Aaron Sorkin…

  • herecké výkony
  • zdramatizování skutečných událostí
  • propletení s archivními záběry
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Začnu asi tím, že se jedná o dvoudílnou minisérii, což znamená, že obě epizody budou mít „trochu“ delší stopáž, tedy 95 a 115 minut respektive. Nejdříve mě tento fakt zděsil, ale nakonec to nebylo až tak hrozné, jelikož se v seriálu pořád něco dělo. Nebyly to samozřejmě žádné akční scény nebo tak. Jedná se totiž o investigativní drama, které je založené na knize, která je zase založená na skutečných událostech, jak je popsal bývalý ředitel FBI, který je zde i hlavní postavou. Minisérie mi velmi připomíná oscarový snímek Spotlight z roku 2015, který jsem hodnotil 90 %, takže pokud se vám tento snímek líbil, tak se vám podle mě bude líbit i The Comey Rule.

Co se týče obsazení, tak Jamese Comeye hraje Jeff Daniels, kterého znám pouze z filmů, ale této role se zhostil skvěle. To samé platí i o představiteli Donalda Trumpa, kterého hraje Brendan Gleeson, bohužel jeho jsem se v první epizodě nedočkal, tedy když nepočítám pohledy na jeho záda. Dalšími super herci, kteří se v pilotu objevili, jsou Michael Kelly a Brian d'Arcy James, který si zahrál i v mnou zmíněném Spotlightu. A taky mě překvapila Charlieho vnučka Oona, kterou si určitě pamatujete z Game of Thrones.

  • dvoudílná minisérie
  • investigativní drama
  • skvělé obsazení
  • absence Trumpa v pilotu
80 %
Mé hodnocení
Micuda98
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nás motivuj sdílením! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
ragelly

ragelly

Už jsem stihla i závěrečný díl. Ta stopáž opravdu zpočátku vystraší, ale nakonec to utíká parádně. Oba...
před 15 týdny
haglee0411

haglee0411

Ďakujem za TIP! <3 Skúsim to prelúskať aj bez tituliek, resp. s anglickými, ale určite nebude...
před 15 týdny
Litocha

Litocha

Já jsem se na seriál těšila od chvíle, kdy jsem zjistila, že tam bude hrát Jeff Daniels, ale bez titulků to...
před 15 týdny
Další články k tématu