9. 10. 2020

Novinka pod lupou: The Haunting of Bly Manor (Netflix)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název The Haunting of Bly Manor (Záhadné sídlo Bly)
Žánr horor
Stanice Netflix
Premiéra 9. 10. 2020
Vysílání celá série k dispozici
Délka pilotu 53 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Pokračování hororového seriálu The Haunting of Hill House (Dům na kopci). Příběh se inspiruje gotickou hororovou novelou The Turn of the Screw od Henryho Jamese a odehrává se ve starém venkovském sídle.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Pilot nebyl až tak strašidelný, jak jsem očekávala. Nicméně mě hodně zaujal a nemůžu se dočkat, až si dám celou sérii (resp. antologickou sérii seriálů) maratonem. To budou bezesné noci. Taky se tak rádi mučíte horory, i když u nich půlku času strávíte se zavřenýma očima? Nevím, proč to dělám, ale miluju to!

Hlavní hrdinka je moc sympatická. Jsem ráda, že jsme se vrátili do minulosti, protože po tom tajemném úvodu jsem si moc nedokázala představit, co nám může paní vypravěčka nabídnout. Každopádně jsem si jistá, že se nějakým způsobem dějová linka relativní současnosti a 80. let propojí.

Když jsou v hororu děti, máte záruku solidní podívané. Tihle dva sourozenci se rozhodně umí tvářit tak, že vám to vypálí oči a postaví všechny chloupky na těle. Hlavně ten kluk je dobré psycho už od pohledu, ale sestřička mu zdárně šlape na paty. No bude to rozhodně zajímavé, ten závěrečný pohled obou z okna na chůvu byl opravdu mrazivý.

Jak říkám, až tolik lekavých scén v pilotu nebylo – nemusela jsem ani jednou zavírat oči, což je pro mě nejhlavnější indikátor :-) Ale věřím, že se to velmi brzy solidně rozjede a půjde opravdu o strašidelnou podívanou, která sérii Haunting of… rozhodně neudělá ostudu. Za mě spokojenost. Těším se na maraton.

  • postavy
  • návrat do 80. let
  • ideální na maraton
  • pilot nebyl až tak hororový
80 %
Mé hodnocení
ragelly
Další díly seriálu
Ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře17zobraz všech 17 příspěvků
andromache

andromache

A to jsme ještě v půldomku, takže slyšíš občas i ten randál u sousedů (strašně rádi dupou...
před 14 týdny
IrmaVep

IrmaVep

Ve velkym baraku jsem vyrostla, proto jsem ted v byte :D Samozrejme jsem koukala za svetla!! Natolik...
před 14 týdny
andromache

andromache

To jsem to asi blbě pochopila :D. Ale jinak já bych teda do paneláku nešla. Stačily mi koleje, děkuju...
před 14 týdny
Další články k tématu