17. 8. 2020

Novinka pod lupou: Ted Lasso (Apple TV+)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Ted Lasso
Žánr komedie, sportovní
Stanice Apple TV+
Premiéra 14. 8. 2020
Vysílání pátek
Délka pilotu 30 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Ted Lasso je trenér amerického fotbalu. Hrdina se přestěhuje do Anglie, kde získá práci hlavního trenéra v prestižním fotbalovém klubu, a to navzdory tomu, že nemá žádné zkušenosti s evropským fotbalem. Podaří se mu přesvědčit cynické hráče a pochybovačné město, že dokáže uspět?

Trailer

A jaký je náš ortel?

Nemůžu se zbavit pocitu, že něco podobného už jsem někdy dřív viděla. Ale nemůžu si vzpomenout na název. Trošku mi to připomíná komediální verzi Friday Night Lights, když se kouč Taylor dostal do týmu, kde neměl co dělat, ale přesto se s nimi nakonec dokázal dostat na jednu vlnu a vyhrát. Tady je to naopak – tým je docela slavný, trenér naopak nestojí za starou bačkoru. Uvidíme, jestli výsledek bude stejný.

Celkově ale musím říct, že jsem se až tak nebavila. Je to taková kombinace komedie a dramatu, ale moc zábavných prvků jsem tady nenašla. Škoda, že seriál nehraje na vážnější notu, slušelo by mi to víc. Tady to věčné balancování mezi oběma žánry se mi moc nelíbí – jako by novinka nevěděla, kam se má zařadit.

Jsem si jistá, že si seriál najde své diváky. Má výborné herecké obsazení a zajímavé postavy. Plus příběh se může a bude vyvíjet, takže seriál nebude stát pořád na místě jako běžné sitcomy, které sází pouze na hlášky a vtípky. Jen po pilotu nejsem tak nadšená, jak jsem doufala, že budu.

  • zajímavé téma se sportovní tematikou
  • postavy i herci
  • prolínání dramatu a komedie mi tady až tak nesedí
  • nedokázal moc zaujmout
50 %
Mé hodnocení
ragelly

Nová komedie, na které spolupracoval Bill Lawrence? A navíc z docela neokoukaného zákulisí fotbalu? No to jsem si přece nemohl nechat ujít. A byl jsem odměněn. Po dlouhé době zase komedie, kde není kupa dětí, kde je humor postaven i na něčem jiném než divných sexuálních narážkách, močení do piva či kopání do koulí.

Ted je miláček a prostě chtě nechtě mu musíte fandit, ať překoná všechny nástrahy, které se na něj ze všech stran valí. I hlavní záporačka podlehne! Pevně tomu věřím, i když pak bude nástrah méně a nejspíš už nebude okolo čeho budovat drama. Ale to nevadí, protože tou dobou už bude mise splněna a vy se budete cítit báječně.

Ano, je to tak. Ted Lasso je neuvěřitelně pozitivní seriál, takže pokud potřebujete zvednout náladu, tak to je to pravé pro vás.

  • neokoukané prostředí
  • pozitivní nálada z toho cáká po kýblech
  • asistent trenéra, nebo co to je
  • vsuvka s problémy doma
  • obavy z možného vyčerpání problémů
  • trochu mají bordel ve funkcích manažera a trenéra
80 %
Mé hodnocení
Fruiko
Další díly seriálu
Tohle přeci nemůžeš ostatním zatajit. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře11zobraz všech 11 příspěvků
Fruiko

Fruiko

Doplnil jsem svůj názor.
před 22 týdny
jose8

jose8

V Anglii je trenér manager.
před 21 týdny
Fruiko

Fruiko

Díky. V tom případě ten člověk, co to pro Netflix překládal v tom má pěkný hokej, protože to používá...
před 21 týdny
Další články k tématu