4. 12. 2020

Novinka pod lupou: 30 Monedas (HBO)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název 30 Monedas (30 stříbrných)
Žánr thriller, horor
Stanice HBO (Španělsko)
Premiéra 29. 11. 2020
Vysílání neděle
Délka pilotu 55 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Divná stvoření, prokleté kulty a nevyslovená tajemství vyplouvají na povrch ze zákoutí reality. To vše probouzí pouze strach a nedůvěru v těch, kteří se odváží tato zákoutí prozkoumávat.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Tak takový creepy začátek jsem hodně, hodně dlouho neviděla. Možná snad nikdy. Jestli tohle nedokáže upoutat divákovu pozornost, tak už opravdu nic. Ne každému ten šokující úvod sedne, ale seriálu se nedá upřít, že nabízí něco, co tu skutečně ještě nebylo.

Přiznám se, že jsem až do konce epizody netušila, ajk tohle vlastně skončí. Musím ale říct, že se to nakonec všechno hezky uzavřelo a začalo to dávat smysl. Jen si nedokážu představit, jak na první díl budou navazovat další epizody. Myslela jsem si, že by mohlo jít o antologii (každý díl s jiným příběhem a herci), ale podle profilu seriálu na HBO to vypadá, že se to i nadále bude odehrávat na stejném místě a se stejnými lidmi.

Jsem trošku zklamaná ze závěru epizody, který si nedokázal udržet laťku a sklouzl k obyčejnému fantasy hororu, kterých tu máme už nespočet. Výsledná nestvůra mi nepřišla strašidelná, když běhala po kostele, spíše nepovedená. I když uznávám, že v některých záběrech, kdy se ukázala její mimi-hlavička, přece jen dokázala naježit chlupy na těle. Celkově ale akční závěr nezaujal. Škoda, protože jinak byl celý díl rozjetý parádně, milující matka pečující o dítě byla parádně hororová.

  • perfektní úvod
  • milující matka je parádní hororovou postavou
  • provázanost příběhu skrze mince
  • kněz nezaujal
  • neinovativní závěr dílu
70 %
Mé hodnocení
ragelly
Další díly seriálu
Fungujeme na liky! Motivuj nás! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
carolos

carolos

Horory mám veľmi rád, najmä tie zo španielskej produkcie. Takže tento seriál je pre mňa ako stvorený...
před 5 týdny
Další články k tématu