6. 7. 2020

Novinka pod lupou: Warrior Nun (Netflix)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Warrior Nun (Válečná jeptiška)
Žánr fantasy, drama
Stanice Netflix
Premiéra 2. 7. 2020
Vysílání celá série k dispozici
Délka pilotu 50 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Mladá osiřelá dívka se jednoho dne probudí v márnici. Brzy zjistí, že má superschopnosti. Stala se totiž nositelkou a ochránkyní svatozáře pro tajný spolek démony lovících jeptišek.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Nevím proč, ale z toho názvu mi vždycky, když ho vidím, začnou cukat koutky. To je tak debilní, až je to geniální. Člověk si říká, co všechno ještě nejde vymyslet. Řád drsných bojujících jeptišek, to se jen tak nevidí. Kam se hrabou doby, kdy proti démonům obyčejní chlapi, případně obyčejné holky-přemožitelky.

Když už jsem se nenápadně dostala k té Buffy, tak mi při sledování přišlo, že se pilot trošku podobá poslední sérii – té docela nudné, kde už není jedna nebo dvě přemožitelky, ale celá „sekta“, které se trénují pro svůj životní úděl. Jakkoliv se mi ten řád tady nelíbí, tak to naštěstí zachraňuje hlavní hrdinka, která je dobře drzá a švihlá, aby to sama utáhla.

Nečekejte od toho nic světoborného. V pilotu nevidíme ani mnoho akce, spíš je to takové seznamování hrdinky s novým světem, ze kterého vidí opravdu jen špetku. Předpokládám, že se časem ukáže, že její vyvolený stojí na straně zla, ale třeba tvůrci překvapí a tímto směrem se nevydají. Myslím, že příběh má šanci nabrat grády, ale pilot je skutečně jen povídání a žádná akce.

A když už se tu akci snaží zobrazit, tak vám z ní jde hlava kolem. Někdo mi řekněte, jak dokázaly všechny ty jeptišky i kněz přežít ten výbuch, který je tam zavalil stěnami. To vypadalo, že tak tak stihla utéct jeptiška se svatozáří, ale s ostatními je ámen (pun intended). A najednou střih, akce skončila a žádná z postav na sobě nemá pomalu ani škrábnutí.

Co se mi naopak líbilo, to byla část ze sirotčince. Zdejší sestra je správně záhadná a protivná, ale řekla bych, že hlavní hrdinku spíš nakonec bude chránit. Podle mě nechtěla nikomu říct, jak Ava zemřela, protože si holka vzala sama život. Z náboženství toho moc nevím, ale mám za to, že když člověk spáchá sebevraždu, tak je zavržen a nemůže mít normální pohřeb a být uložený na hřbitově, nebo tak nějak to je, ne? To jsou moje tipy po pilotu. Uvidíme, jak to dopadne. Každopádně i když seriál v budoucnu dokoukám, rovnou říkám, že novou závislost v něm najde asi jen málokdo. Je to nelogická průměrná, místy zábavná slátanina.

 • sirotčinec
 • název pobaví
 • akce se časem asi hezky rozjede
 • nenáročné sledování ideální na maraton
 • scéna s výbuchem
 • postrádá logiku
 • postavy válečných jeptišek (hlavně černoška je extra otravná)
50 %
Mé hodnocení
ragelly

O tomhle seriálu jsem se sama dozvěděla až z přehledu, co nás v tomhle měsíci čeká, ale hned jsem věděla, že to je něco pro mě a že to musím zkusit.

Líbilo se mi, jak hlavní hrdinka v příběhu promlouvá. Je to věc, co mi často v seriálech nebo filmech chybí oproti knížkám. V seriálech bývá pro mě problém, že se zaměří na více postav, ale neukáže nám ničí myšlenky. Ale tady nám bylo pěkně umožněno proniknout do její mysli a to bylo naprosto skvělé.

Herecké výkony byly, řekla bych, dobré, ne nijak vyčnívající, ale žádná postava mi vyloženě nevadila ani extra nechytla za srdce. Prostě takový průměr.

První díl mě dosti zaujal, i když byl nakonec úplně jiný, než jsem čekala. A o to to bylo asi i lepší a nemohu se dočkat, kam se příběh bude dál posouvat. Určitě jsem ale viděla piloty, které mě zaujaly více (ale mnoho jich nebylo), přesto po první epizodě mohu seriál jedině doporučit, protože za zkoušku opravdu stojí a věřím, že tenhle seriál zaujme dostatek lidí, že tu s námi pár let zůstane.

 • děj
 • svým způsobem originální
 • herci
90 %
Mé hodnocení
vuvicom

Tento kousek byl zajímavým zpestřením mezi podobně laděnými seriály. Od začátku jsem si nebyl úplně jistý, kam je příběh zasazen, na jednu stranu tu byly prostřihy, které působily jako návrat o pár století zpět, na druhou stranu tu byla moderní technologie, tak jsem trochu tápal. Každopádně i zasazení do současnosti v sobě kombinuje různé pohledy působící až jako z jiné doby, takže celý pilot působí svěže a rozmanitě.

V průběhu pilotu jsem si musel najít Albu Baptistu, která bude mít, věřte nebo ne, 23 let. Perfektně zvolená herečka, opravdu vyzařuje jakousi čistotu, působí nezkaženě a zkrátka se skvěle hodí pro svoji roli. Už dlouho jsem nenarazil na postavu obsazenou tak, že bych ztvárnění naprosto žral. Všechno to nadšení, scéna na pláži, veškeré emoce, jako předl Albou skutečně smekám, doslova mě dostala. Ale abych tedy nezapomněl i na zbytek obsazení, je tu celá plejáda skvělých výstupů, obsazení je příjemné, někteří zatím neměli dostatek prostoru, ale to se určitě v dalších epizodách změní. Po pilotu zatím nemám postavu, která by mi nesedla, iritovala mě, nebo tak podobně.

Ještě jsem se pořád nerozhodl, jestli budu sledovat dál, a taky, co si vlastně o nápadu myslím. Zpracování je zajímavé, nikoho neuráží, takže to v dnešním světě nebude problém, a vlastně reflektuje události z minulosti. Efekty jsou taky super, takže jen atmosféru umocňují, líbí se mi rudá stopa démonů, obří stvoření v závěru, které je jiným typem démona, mě trochu zarazilo, protože jsem něco takového hned v pilotu nečekal.

Pilotu není nic moc co vytknout, hezké prostředí, nápad, herectví, příjemně zvolená hudba, efekty, zatím to vypadá, že by se mohl rýsovat nadějný projekt, který tu pár sérií vydrží. Ale já teda fakt zatím váhám. Úplně nevím, jestli to bude později víc o bojích, vytratí se ta kombinace žánrů, vtip a lehkost, tak se to prostě přehoupne jinam. Ale kdyby se celá série měla držet v duchu pilotu, tak proč ne.

 • Alba Baptista
 • efekty
 • zpracování nápadu
 • žánrový mix
80 %
Mé hodnocení
jesmot
Další díly seriálu
Já rád sdílím, on rád sdílí, ty rád sdílíš! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
sonkad

sonkad

Hlavná hrdinka vybraná perfektne a keby celý pilot/seriál boli len jej scény, tak dám oveľa vyššie...
před 27 týdny
spike

spike

Mám za sebou všech deset dílů a už jsem na profilu seriálu stihl napsat svůj názor. Nejlepší na seriálu je...
před 27 týdny
Czmiki

Czmiki

Doslova bože můj to je kravina. Kdy konečně skončí to, že církev vše zachrání a o ovšem ví. Každý...
před 27 týdny
Další články k tématu