5. 9. 2020

Novinka pod lupou: Raised by Wolves (HBO Max)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Raised by Wolves (Vychováni vlky)
Žánr sci-fi
Stanice HBO Max
Premiéra 3. 9. 2020
Vysílání čtvrtek
Délka pilotu 53 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Dva androidi dostanou za úkol vychovávat lidské děti na záhadné planetě. Tato lidská koloine se však ocitne v ohrožení kvůli náboženským rozdílům a androidi přijdou na to, že udržení kontroly nad vírou lidstva je zrádný a těžký úkol.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Hodně zajímavý pilot. Jde o takový ten seriál, na který jen tak nezapomenete, což se v záplavě nových i vracejících se projektů rozhodně hodí. Celou dobu jsem si říkala, že nejsem úplně přesvědčená, že se mi to líbí. Zhruba první 3/4 epizody se nesly v takové statické rovině, minuta plynula za minutou, bylo to zajímavé, ale v podstatě se tam nic moc nestalo.

O to větší šok přišel, když v závěrečných 15 minutách začala akce. Přišla totiž úplně bez varování, nemohli jste se na ni připravit, proto mě osobně hodně zaskočila. V tu chvíli jsem měla oči vytřeštěné dokořán a nemohla jsem se od obrazovky odlepit. Perfektní gradace, takovou jsem skutečně dlouho neviděla.

Pořád si nejsem jistá, co nás vlastně v seriálu všechno čeká. I když se tady na první pohled zdá, že se v podstatě nic neděje, tak když nad tím zpětně přemýšlím, pilot by z fleku mohl sloužit i jako samostatný film. Je to opravdu zajímavé, příběh plyne tak plynule, že se mi zdálo, že se nic nestalo, a přitom, když na to vzpomínám, tak tam toho bylo opravdu hodně. A skončilo to tak, že opravdu nevím, co bude dál… a to se mi líbí.

  • posledních 15 minut
  • androidi
  • efekty
  • lidští jedinci mě až tak moc neoslovili
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Raised by Wolves se mi vůbec, ale vůbec nelíbí. Po vizuální stránce. Je to takové celé špinavé jako samotná planeta, kde došlo k přistání. Gumové oblečení hlavních protagonistů taky nezanechává v oku ten líbivý pocit, jakého se nám občas dostane u jiných sci-fi v budoucnosti. A i samotné triky, jsou takové… no jak to říct. Divné. Přiznám se, že mi to přišlo takové… no… béčkové. Obzvlášť zarážející, že androidi s technologií umožňující se přepravit na jinou planetu a tam začít od nuly, tahají po poušti sáňky, místo toho, aby si vynalezli, já nevím, třeba kolo?

Samotný děj se docela vleče a prostoje mezi jednotlivými scénami občas trvají věčně, i když se na obrazovce dny mění v roky jediným mrknutím oka. V podstatě by se dalo napsat, že se nic neděje (i když je zajímavé, že i přes to, že se nic nedělo, tak jsem neměl vyloženě potřebu zjišťovat, kolik ještě zbývá do konce) a správné grády to dostane teprve před koncem, kdy se na planetě objeví další lidé. Samotný konec vám pak doslova vyrazí dech, protože to, co se v jiných podobných seriálech roztáhne na minimálně jednu sérii, se tady vyřeší během patnácti minut a vy zůstanete civět na obrazovku s otevřenou pusou, jako by snad šlo o finále první řady a ne prvního dílu.

Teď ovšem vyvstává otázka, co si s takovým začátkem počít a jestli jsou tvůrci schopni podobně zběsilé tempo udržet i dál…

  • závěr první epizody
  • matka a efekty okolo ní
  • prostředí
80 %
Mé hodnocení
Fruiko
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
_-0-_

_-0-_

Tak nevím. Viděl jsem zatím 3 díly a mám z toho rozpačitý pocit (tím neříkám špatný), který je asi daný...
před 18 týdny
Další články k tématu