16. 4. 2020

Novinka pod lupou: The Baker and the Beauty (ABC)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název The Baker and the Beauty
Žánr komedie, drama, romantický
Stanice ABC
Premiéra 13. 4. 2020
Vysílání pondělí, 22:00
Délka pilotu 43 minut
Předskokan The Bachelor
Konkurence Bull (CBS), Manifest (NBC)
Tipovačka

O čem to je?

Seriál sleduje neuvěřitelnou love story mezi obyčejným pekařem a světovou superstar. Noa Hamilton má vše. Je slavná, krásná, úspěšná a bohatá, a donedávna měla i dokonalý vztah. Daniel je synem kubánských imigrantů. Stále bydlí s rodiči, pracuje v rodinné cukrárně a zrovna se rozešel s přítelkyní po čtyřech letech ve vztahu. Může jejich vzájemná přitažlivost vést až k lásce? A dokáže jejich vztah přežít nekonečné cestování, přísného talentového agenta, přehnaně starostlivou rodinu, oba bývalé partnery a zájem médií?

Trailer

A jaký je náš ortel?

Parádní pilot! Líbí se mi, že jsem se loni nedívala na trailery novinek Velké pětky, takhle jsem opravdu byla překvapená a neměla žádné vědomosti, do čeho vlastně jdu. Z pilotní epizody cítím silný vibe ve stylu Ugly Betty (Ošklivka Betty). Je to taková nenáročná oddychovka, krásné prostředí, luxus se míchá s roztomilou obyčejností, přepych a bohatství se staví do kontrastu s láskou a zájmem rodiny. A oba světy se prolínají. Daniel je tak trochu Betty bez rovnátek a ponča, Noa zase připomíná Daniela (od Betty). Pak tu máme agenta alias Willie v kombinaci s Marcem, bývalku, která je ztělesněním Amandy, nejlepší kámošku alias Christinu, no a samozřejmě rodinky jsou v podstatě totožné (včetně nejmladšího benjamínka a jeho/její sexuální orientace).

Celý první díl se nese ve znamení feel good atmosféry. Nečekejte od toho quality TV, do této kategorie seriál rozhodně nespadá. Ale pokud hledáte nějakou nenáročnou roztomilou romcom do karantény, tak by se vám seriál mohl zalíbit. I když jak tak koukám na zdejší hodnocení Betty, asi se najde hodně haterů, kterým seriál nesedne. Asi je to spíš vhodné pro americké publikum, kterému je podobný styl seriálů trošičku bližší.

Za mě naprostá spokojenost. Postavy mi sedly všechny. Chemii mezi hrdiny zatím moc necítím, ale nevadí mi to. Atmosféra to plně vynahrazuje. Plus se to odehrává v cukrárně, za to hned musím přičíst plusové bodíky, sbíhaly se mi sliny nejen při sledování, ale i při vkládání plakátu do článku :-)

  • pohodová atmosféra
  • seriály ve stylu Ugly Betty bolestivě chybí
  • sympatické postavy
  • střet dvou světů
  • bude hodně vyhraněný seriál – buď si ho zamilujete, nebo nebudete moct vystát
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Už si úplně nepamatuju, jestli se mi seriál při oznámení objednávky vůbec chtěl zkoušet, ale teď stačil jen název a následně popis, abych se utvrdil v tom, že do pilotu prostě musím jít (a kdybych viděl plakát ještě před pilotem, tak je to 100% jistota).

Izraelskou předlohu jsem neviděl, ale trochu jsem z čerpání z ní měl při pouštění pilotu obavu. Prvních pár minut působilo trochu jako z nějaké telenovely, ale to spíš kamerou a prostředím. Každopádně pak se to zlomilo a byla tu nálož kubánského humoru, rodinných strastí, milostná zápletka a příjemná atmosféra. Seriál mě naprosto vtáhl, chvílemi jsem měl pocit, že už jsem něco takového viděl, ale nic to neměnilo na faktu, že byla epizoda úžasná. Přišla mi strašně dlouhá, ne však tím standardním způsobem, ale tím, jak byla nabitá, neustále se něco dělo a já si říkal, jak to tvůrci vůbec v tom čase stihli.

Když je někde hudba, tak jsem tam i já, takže po této stránce je pilot taky perfektní, i když tu možná mohlo být víc scén podobných žádosti o ruku, třeba při noci rodičů o samotě to po něčem podobném úplně volalo.

Je tu řada známých jmen, všechna taková příjemná, osobně nejvíc oceňuji Nathalie Kelley. Ani ostatní nezůstávají nijak pozadu a je příjemné vidět po nějaké době jistá jména. Jsem docela zvědavý na Lewise, jednak co nabídne jeho postava, ale také čeho všeho se od herce ztvárňujícího tuto postavu dočkáme, toho jsme myslím naposledy viděl ve 24: Legacy.

Moc moc se mi líbí ta rychlost a svižnost, v jednu chvíli jste na stěně hotelu, kde čtyři osoby sprejují, za chvíli je tu útulný podnik, ve kterém se pečou úžasné věci, a to se prolne na diskotéku. Nakonec se vše zklidní a stejně přijde zvrat, který sice závěr epizody drží v pohodové rovině, ale je základem pro celý příběh. Takže je to celé pecka.

Jednoznačně se nemůžu dočkat dalšího dílu, tento seriál si mě zkrátka získal. Pilot mi sice trochu připadá jako jeden z těch netflixáckých puberťáckých oddechových filmů, ale to je jen začátek, takže se rozhodně máme na co těšit. Rozhodně je to příjemná a nečekaná změna vybočující z klasiky ABC, i proti podobným kouskům je to takové oživení. Ale i přes nadšení mi něco do stovky u seriálu chybí, možná že to najdu v dalších epizodách…

  • Nathalie Kelley
  • humor
  • nabitost pilotu
  • hudba
  • vybočuje
90 %
Mé hodnocení
jesmot
Další díly seriálu
Za každej like dostane autor bonbón! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
ragelly

ragelly

To je spíš nějaká telenovela, ne? :)
před 38 týdny
Empty

Empty

Komedie-drama, telenovela.. já v tom vidim ošklivku betty, taky to bylo komediální o vážné.:D
před 38 týdny
ragelly

ragelly

Dokoukáno. Je velká škoda, že to zařízli tak brzy, protože bych na to klidně koukala dalších 200 dílů :D...
před 13 týdny
Další články k tématu