18. 12. 2020

Novinka pod lupou: Tiny Pretty Things (Netflix)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Tiny Pretty Things (Krasotinky)
Žánr drama, taneční, thriller, teen
Stanice Netflix
Premiéra 14. 12. 2020
Vysílání celá série k dispozici
Délka pilotu 58 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Příběh je zasazen do světa prestižní baletní akademie a sleduje vzestup a pád mladých tanečníků, kteří žijí daleko od svých domovů a stojí na pokraji slávy či zkázy. Jde o jedinou elitní taneční školu v Chicagu, která tanečníky připravuje na kariéru v profesionálním tanečním spolku City Works Ballet. Schází se zde tanečníci bohatí i chudí, z Jihu i Severu a různých zázemí. Všichni sdílí mimořádný talent a vášeň pro tanec. A když jde o jejich sny, neexistuje žádný záložní plán.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Seriál mi hodně připomíná pár let starou minisérii Flesh and Bone (Pot a slzy) od Starzu. Ono se toho z prostředí baletu asi moc nového vymyslet nedá. Nemůžeme deset dílů sledovat bezkonfliktní zkoušení baletní inscenace završené premiérou, to by byla nuda. Takže z toho v podstatě vždy vznikne thriller a la Černá labuť, kde si tanečnice a tanečníci jdou po krku a snaží se dostat na vrchol.

Sledovalo se mi to dobře. Seriál není nic, z čeho bych se posadila na zadek, ale příběh plynul příjemně rychle, pořád se něco dělo, přišlo pár zajímavých momentů a pilot splnil, co měl – dokázal nalákat na další epizody.

Líbí se mi voicover baletky v kómatu, má takový uklidňující hlásek, který se dobře poslouchá. Úvod vypadal jako vystřižený z Pretty Little Liars, ale nevadilo mi to. Líbí se mi, že je tu nejen hodně dramatu, ale ani samotný tanec není ochuzen, takže srdce fanoušků tanečního žánru jistě zaplesá.

Určitě budu koukat dál, uvidíme, jestli tomu Netflix nadělí novou sezónu.

  • hodně tance i dramatu
  • záhada na celou sérii
  • sympatické postavy
  • rychle se vytratí z hlavy
70 %
Mé hodnocení
ragelly
Další díly seriálu
Kdo nesdílí není Čech! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
AdaW

AdaW

Seriál jsem už stihla celý zhlédnout. Nebylo to nic extra, ale na zabití dlouhé chvíle dobrý. :) A pro...
před 10 týdny
Deaneira

Deaneira

Už jsem viděla celé, rozhodně to neurazí, mám balet ráda jako dítě jsem tančila, takže z tanečních scén...
před 10 týdny
LuciKr

LuciKr

Tanec usel, herci nic moc ale. Herecke vykony dost bizardni, postavy prkeny. Ale nejvetsi bizar byl ten...
před 10 týdny
Další články k tématu