25. 3. 2020

Novinka pod lupou: Freud (ORF 1)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Freud
Žánr drama, historický
Stanice ORF 1 (vysíláno také na Netflixu)
Premiéra 22. 3. 2020
Vysílání středa, neděle
Délka pilotu 57 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Kdo?

O čem to je?

Příběh se odehrává v extravagantní Vídni na sklonku 19. století, kde vládne bohatá třída, ovšem kde nechybí ani záhadné vraždy a politické intriky. Mladý Sigmund Freud čelí profesionálním selháním ve světě, který prozatím není připravený na jeho teorie. V temných uličkách se mezitím tvoří hrůzostrašná konspirace, která hrdinu donutí sáhnout až na samé dno lidského vědomí.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Trošku zklamání. Pilot nabídl několik nadějných momentů, ale obecně řečeno se nesl spíše na vlně nudy. Až v samotném závěru to začínalo vypadat zajímavě, a právě v té chvíli byl příběh utnutý závěrečnými titulky.

Nebudu lhát. Němčina je jeden z jazyků, které opravdu nedokážu překousnout. Pravděpodobně i proto jsem nedokázala k seriálu najít takové pouto, jaké by si možná zasloužil. Na druhou stranu jsem si ale nechtěla dávat anglický dabing, protože ten nikdy nezní „správně“ – autenticky.

Po té akční scéně s raněnou prostitutkou jsem čekala, že Freud bude používat své dovednosti, aby pomáhal policii řešit případy, prostě taková klasika typu Mentalista nebo Lie to Me. Nevím, jestli to tak skutečně bude, protože první díl jen mluvil a mluvil, ale v podstatě neukázal, jak se příběh bude vyvíjet dál.

Každopádně, jak jsem řekla, závěr dílu vypadal hodně nadějně. Skoro z něj až přejel mráz po zádech a abych řekla pravdu, docela mě i nalákal na další sledování. Upřímně nevím, jestli se k seriálu ještě někdy dostanu, ale pokud bych mu měla dát šanci, tak jen kvůli potenciálu, který nabízí, a náznaku intenzivní mrazivé atmosféry.

  • mrazivý závěr
  • pár nadějných momentů v průběhu dílu
  • celkově mnoho nudných dialogů a málo akce
  • pilot zaujme pouze závěrem
  • pro mě osobně němčina
50 %
Mé hodnocení
ragelly
Další díly seriálu
Kdo nesdílí, tak taky rozšlápavá dětem bábovičky! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
Hanichka

Hanichka

A je to už na Netflixu? Já to tam nemůžu najít :(
před 48 týdny
ragelly

ragelly

Taky mi to tam nešlo zobrazit, asi u seriálu nepodporují naši lokaci.
před 48 týdny
Další články k tématu