6. 4. 2020

Novinka pod lupou: Home Before Dark (Apple TV+)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Home Before Dark
Žánr drama, mystery
Stanice Apple TV+
Premiéra 3. 4. 2020
Vysílání celá série k dispozici
Délka pilotu 54 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Mladá dívka se s celou rodinou přestěhuje do malého městečka, ve kterém vyrůstal její otec. Hrdinka má neodolatelnou touhu zjišťovat pravdu. Ta ji zavede až k pohřbenému nevyřešenému případu, ze kterého už dlouhá léta celé město mrazí.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Mystery, sem ke mně, prosím! Tohle si nechám líbit vždy. Opět se dokazuje, že Apple tvoří dramata, která jsou určená pro mě. Už Truth Be Told mě zaujalo, a tady jsem opět zaháknutá a nemůžu se dočkat maratonu.

Trošku jsem se bála, jak budu snášet devítiletou hlavní hrdinku. Musím ale říct, že je úžasná. Jasně, občas mi svou tvrdohlavostí a neoblomností lezla na nervy, ale dokážu plně ocenit její zapálení pro svůj koníček. V podstatě pro ni je novinařina to samé jako pro nás seriály – na nás seriálomaniaky se taky všichni dívají jako na magory, stejně jako spolužáci nahlíží na ni.

Jsem hrozně zvědavá, co se z případu vyklube. Líbí se mi propojení s minulostí, lehké flashbacky, postupné objevování vodítek a důkazů, dávání skládačky dohromady… Pilot prostě dokáže zaujmout od první chvíle a nepustí až do konce.

Kromě příběhu, postav, záhad a všeho okolo musím ocenit také hudbu. Především závěrečný song, kdy hrdinka odjíždí vyšetřovat pravdu, dokonale doplnil hustou atmosféru – až mě z něj začalo mrazit. Pokud jste do té doby nebyli zaháknutí, tak se závěrečnými titulky si nedokážu představit, že byste měli chuť se sledováním skončit.

  • záhada
  • hlavní hrdinka a ostatní postavy
  • hudba
  • působivá atmosféra
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Seriál mě dlouho nechával chladným, když jsem se však konečně dokopal k traileru, tak se ve mě objevil zájem. Malá holčička, která jde vyšetřovat velkou konspiraci malého městečka? Proč ne. Docela mě zaujalo i to, že je příběh inspirovaný skutečným příběhem devítileté investigativní novinářky. Sice nevím, co všechno je založeno na pravdě a co je fikce, ale na tom nezáleží. Je to mysteriózní seriál, ne dokument. A musím říct, že mysteriózní je to dost.

Hlavní postavou je, jak už jsem psal, devítiletá holčička a musím říct, že mám pro dětské herečky a herce velkou úctu, jelikož neměli téměř žádný čas se něčemu učit, a tedy musí mít talent, což ten podle mě Brooklynn Prince rozhodně má. Zbytek obsazení je taky super. Nikdy mi vyloženě něčím nelezl na nervy. Hodně se mi taky líbily myšlenkové pochody a jejich vizualizace. Pilot mě rozhodně navnadil na další sledování, jelikož to vypadá na velmi zajímavou zápletku.

  • konspirace
  • mysteriózní
  • Hilde Lisko (Brooklynn Prince)
  • vizualizace myšlenkových pochodů
80 %
Mé hodnocení
Micuda98
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil. Buď první!
Další články k tématu