12. 3. 2020

Novinka pod lupou: Amazing Stories (Apple TV+)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Amazing Stories
Žánr antologie, sci-fi
Stanice Apple TV+
Premiéra 6. 3. 2020
Vysílání pátek
Délka pilotu 52 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Kdo?

Tvůrci Steven Spielberg
Hrají různí

O čem to je?

Převyprávění klasické seriálové antologie z 80. let. Postavy se dostávají do světů nekonečných možností, příležitostí a barvité představivosti.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Čekala jsem něco hororového, ale nakonec z toho byl takový Titanic.

První díl se mi líbil. Samozřejmě každý bude o něčem jiném, ale pokud všechny budou mít podobnou atmosféru a inovativní zábavné příběhy, tak se novinka jen tak neokouká.

Původní seriál jsem možná občas zahlédla v televizi, když jsem byla malá, ale nic si z něj nepamatuju, takže nemůžu porovnávat, jak moc se reboot liší nebo shoduje. Každopádně já jsem si sledování užila. I když měla epizoda přes 50 minut, utekla mi jako nic. Jsem zvědavá, jaké další příběhy se zde objeví, ale jak říkám, pokud se ponesou v podobném duchu, budu spokojená.

Vůbec by mi ani nevadilo, kdyby se tu žánry střídaly tak, jak to je v Room 104 (Pokoj 104) od HBO. Myslím, že to může celému projektu dodat šťávu. Antologie prostě představují nekonečné pole možností, můžete si tam vymyslet, cokoliv chcete. A já to budu žrát vždy.

 • antologie
 • herecké obsazení
 • skoro slzička ukápla
 • nekonečné možnosti
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Psát názor na něco, co bude vlastně každou epizodu jiné, je tak trochu kontraproduktivní, ale což. Můžeme se k tomu postavit tak, jakože to je názor na takový kratší film.

Byli, žili, dva bratři. A ten jeden cestoval časem, aby našel sebe samého. Tak takhle jednoduché to není, ale skoro by se ten popis hodil. Je celkem fajn, že se tvůrci moc nesnaží patlat v samotném mechanismu cestování časem (ještě by se mohli zamotat do různých časových rovin, že jo) a prostě to víceméně všichni přijmou, jak to je, a celá scéna „Já jsem z budoucnosti, máme tam telefony v kapse.“ se naštěstí odehraje rychle a pak se to už bere jako vyřešené. Takže místo sci-fi vlastně dostaneme takovou romanťárnu, kde se ten „amazing“ efekt provede v podstatě jen 3×. Což je trochu škoda, přeci jen, když se něco jmenuje amazing, tak od toho čekáte něco amazing. A bohužel tady to nejsou ani efekty, ani samotný příběh.

Člověk by řekl, že když máte povídkový seriál, tak prvním dílem budete chtít divákům vyrazit dech a nasadíte to nejlepší z nejlepšího. Nechápejte mě špatně, příběh Sklep, není špatný, ale že by vás donutil posadit se na zadek s otevřenou pusou a vyhrknout: „To bylo něco“, tak to se bohužel nestane; a co si budeme povídat – Krajní meze to dokázaly. Podobných příběhů o lásce v čase zakleté jsme už měli šanci vidět desítky, možná stovky a některé byly výrazně lepší. Ale pokud hledáte něco, na co koukat ve dvojici, tak tohle určitě neurazí. A na rozdíl od jiných romantických filmů to má jen hodinu.

 • znělka
 • řemeslně odvedená práce
 • rozšíříte si slovní zásobu o slovo derečo
 • celkem slabý příběh na první díl
 • je to málo amazing
60 %
Mé hodnocení
Fruiko

Tyto epizodní antologické seriály jsou mnohem složitější a nevypovídající než klasické seriály nebo antologické seriály, které mají svůj příběh obsažen v celé sérii. Amazing Stories je tedy taková sbírka kratších filmů. V poslední době se tento typ seriálů vrací zpátky na televizní obrazovky, asi prvním z těchto navrátilců byl Black Mirror. Minulý rok jsme se dočkali třeba Love, Death & Robots a The Twilight Zone, který je podobně jako Amazing Stories rebootem starého seriálu.

Příběh pilotu se mi hodně líbil, nebyl sice kdo ví jak originální, ale měl zajímavé zakončení, kterého se u mnoha několikasériových seriálů vůbec nedočkáme. Obsazení bylo taky příjemné a hlavně na Dylana O'Briena jsem si z filmů navykl. Takže jeho přítomnost rozhodně potěšila. Samozřejmě všechny tyto složky se v následujících epizodách budou měnit, jak příběh, tak i obsazení. Hlavní je však to, aby si i příběhy následujících epizod udržely kvalitu podobnou pilotu.

 • příběh
 • obsazení
 • nevypovídá o celém seriálu
90 %
Mé hodnocení
Micuda98
Další díly seriálu
Na tyhle čudlíky nesmíš klikat! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
Micuda98

Micuda98

Tak druhá epizoda neskutečné zklamání...
před 45 týdny
Další články k tématu