4. 5. 2020

Novinka pod lupou: The Stranger (Quibi)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název The Stranger
Žánr thriller
Stanice Quibi
Premiéra 13. 4. 2020
Vysílání celá série k dispozici
Délka pilotu 9 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Záhadný cizinec nasedne do auta k mladé řidičce. Začíná dvanáctihodinový kolotoč, který diváky provede temnými uličkami Los Angeles. Začíná nebezpečná hra kočky s myší.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Tady jsem tenkrát udělala výjimku a mrkla na trailer, co že je to za seriál, který má úplně stejný název jako úspěšný Stranger od Netflixu. Trailer hodně příjemně překvapil, seriál vypadá jako něco, co je určené přímo pro moje chuťové buňky.

Nejprve musím říct, že miluju Quibi. Za 25 minut mít zhlédnuté tři piloty? Víc takových, prosím! Na druhou stranu chápu, že tady těch devět minut je jen taková ochutnávka, mnohdy normální trailery mají skoro 4–5 minut. Takže se tady samozřejmě nic moc nezačne dít.

Zase je ale dobré, že seriál neztrácí cenný čas a jde rovnou k věci. Po prvních minutách hned víme, o co tady půjde, a seriálu se dobře daří navodit napětí hned takhle od začátku, i když do toho jde zcela po hlavě. Rozhodně se nemusíte obávat z hluchých míst, ta se do devíti minut nevešla.

Herci vypadají v pohodě, především psychopat má hodně intenzivní pohled, který dokáže probodnout a stoprocentně mu věřím, že dokáže mrknutím oka zabít kohokoliv, kdo se před ním objeví. Příběh je taky super, i když nedokážu moc odhadnout, co všechno se v rámci série stane, protože tady už nebyl žádný čas k tomu, aby se jakýkoliv vývoj příběhu naznačil. Bude řidička vyprávět příběh? Jak se do děje dostanou další postavy? No řeknu vám, ráda bych seriál sjela maratonem, kdyby byla ta možnost. Škoda, že u nás je Quibi tak těžko dostupné.

 • perfektní stopáž
 • žádná hluchá místa ani pomalé tempo
 • herecké výkony a budování napětí
 • chce to rovnou maraton, aby si to člověk užil na maximum a dokázal to všechno vstřebat a pochopit
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Musím říct, že mě těch 9 minut celkem zaujalo. Ono se mi to tedy líbilo už ze samotného popisku, takže měla pilotní epizoda nějaké body v plusu už na začátku. Samotný pilot se věnuje představení hlavních dvou postav během rozhovoru v autě, kde postupně atmosféra houstne a houstne. Otázky se stávají osobnější a náhle přijde zvrat. Takže všechno funguje, jak má. Hercům to spolu celkem klape, záběry na nocí jedoucí auto, kterými je občas rozhovor proložen, taky vypadají dobře, takže zatím není vyloženě co vytknout.

 • atmosféra
 • postupná gradace
80 %
Mé hodnocení
Fruiko

Tak tohle má rozjeto na pořádný thrillerový zážitek. Příběh odehrávající se z většiny v autě, kde jedna ze dvou hlavních postav je řidič a druhá je pasažér, mi připomíná dva filmy, které jsem za poslední půl rok viděl, jednak Stuber (Spolujízda), kde hraje fajn Dave Bautista a skvělý Kumail Nanjiani. Druhým filmem je neskutečný oskarový snímek Green Book (Zelená kniha) s Viggem Mortensenem a Mahershalou Alim. Kromě toho, že se zaměřují na vztah řidič-pasažér, však nemají nic společného.

V obsazení jsme se dočkali pouze dvou (hlavních) postav, kde řidičku Clare hraje Maika Monroe, se kterou jsem pár filmů viděl, ale bohužel mi nijak neutkvěla v hlavě. Zato představitele pasažéra Carla znám velmi dobře. Nevím, jestli je možné mít herce v oblibě a přitom ho nemuset, pokud je to však přeci jen možné, tak tam pro mě Dane DeHaan rozhodně patří. Zahrál si v jednom z mých nejoblíbenějších filmu Chronicle (Kronika). Musím říct, že tyhle psychoušké role fakt umí a sedí mu.

Hlavní výtkou, kterou celkově k Quibi mám, je to, že jejich epizody jsou neskutečně krátké a spíše by lépe vypadaly dohromady jako celovečerní film. I když v případě The Stranger by možná postačila i klasická epizoda jako součást nějakého antologického hororového seriálu. Rozhodně mě pilotní epizoda navnadila, bohužel u nás není Quibi k dispozici.

 • thriller
 • „road movie“
 • Carl (Dane DeHaan)
 • délka
70 %
Mé hodnocení
Micuda98

Tak toto teda ne. Nějak nepobírám, co to má být. Strašně neuspořádaný pilot, zbytečné scény, jen aby se natáhla délka epizody, nulový efekt zaujetí. Tady jsem přesvědčený o tom, že u mě seriál pilotem končí.

Pilot je vystavěný na dvou postavách, to by problém nebyl, ale charakter postav, to už je jiná. Každý, kdo v noci veze někoho naprosto cizího autem, jen tak přistoupí na seznamování a společné jídlo a kdo ví co ještě. Už jen toto mi přijde strašně těžce uvěřitelné. Nemluvě o tom, že jsem po pilotu chvíli jen tak seděl a přemýšlel, co vlastně má být dál. Opravdu mi tento pilot nepřijde jako lákadlo na celou sérii a už vůbec ne na zakoupení Quibi. Dobře, když jsem si přečetl popis dalších epizod, tak fajn, je tu směr příběhu, ale takto po pilotu katastrofa, která nemá budoucnost.

Když se ještě vrátím ke zmiňované dvojici. On fakt vypadá jako dobře pošahaný psychopat, kterého bych fakt potkat nechtěl. Co se dívčiny za volantem týče, tam fakt netuším, jaký byl záměr. To se snad nedá ani nazvat mixem, ona je prostě nekonzistentní osoba, která působí strašně nepřirozeným dojmem. V podstatě nevím, co by kromě psychouše mohlo být pilotu k plusu, max ta délka, ale i to bylo možná až zbytečné, vzhledem k tomu, že jsme se nic nedozvěděli.

 • aspoň že to není delší
 • Carl E
 • navozuje pocit, že nikam nesměřuje
 • pilot vůbec nic nepřinesl
 • postavy jsou na facku
20 %
Mé hodnocení
jesmot
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
ragelly

ragelly

přidán další názor, jesmot jde proti proudu, tak mrkněte, jestli vám jeho řádky více nepadnou do noty :))
před 37 týdny
Fruiko

Fruiko

Tak oni slíbili, že po odvysílání všeho, ze všeho sestříhají filmy. U těch bych řekl, že je nějaká šance,...
před 37 týdny
petrSF

petrSF

Souhlas s jesmotem, dynamika té dvojice na začátku úplně divná, ale na celý seriál bych se podíval,...
před 37 týdny
Další články k tématu