8. 10. 2020

Novinka pod lupou: Monsterland (Hulu)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Monsterland
Žánr antologie, horor
Stanice Hulu
Premiéra 2. 10. 2020
Vysílání celá série k dispozici
Délka pilotu 30 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Kdo?

Tvůrci Mary Laws, Nathan Ballingrud (předloha)
Hrají různí

O čem to je?

Antologický seriál je plný setkání s mořskými pannami, padlými anděli a dalšími nadpřirozenými bytostmi. Sleduje zlomené lidi, kteří páchají zoufalé činy ve snaze napravit si vlastní životy. Ve výsledku ukazují, že mezi člověkem a příšerou je jen velmi tenká hranice.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Po pilotu vůbec nevím, co si o seriálu mám myslet. Asi to bude chtít několik epizod, aby si člověk udělal obrázek. Po konci prvního dílu si totiž vůbec nejsem jistá, jakým směrem se příběh bude ubírat dál.

I když, jak se teď dívám, ona je to vlastně antologie. Takže každý díl bude mít úplně nový příběh a postavy? V tom případě pilot nebyl příliš silný. Skončil zajímavě, ale otevřeně, a moje omezená představivost mi vůbec nenapovídá, co s tou holkou bylo špatně a jak to s postavami celé dopadlo.

Pokud je tohle díl, který má nalákat na další sledování, tak hodnotím podobně jako u Soulmatess – je to docela zklamání. Očekávání byla velká, ale zpracování jsem si představovala lepší. Asi mi až tolik nesedí antologické zpracování. Kdyby šlo o rozvíjející se příběh, určitě by mě zajímalo, co se s postavami děje dál a ráda bych si další díly pustila.

Takto si je asi pustím taky, přece jen mi to sedlo víc než např. Creepshow. A budu doufat, že mě nakonec koncept chytne a další díly budou mít vzestupnou tendenci.

  • zajímavý příběh, kterému by slušelo pokračování
  • antologický formát mi zde nesedí
  • pilot nedokázal chytnout a nepustit
50 %
Mé hodnocení
ragelly
Další díly seriálu
Za každej like dostane autor bonbón! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
Matuush

Matuush

To bylo utrpení jak prase, co se postav týče. Trailer trash + uřvaná děcka jsou to, co nejvíc nesnáším....
před 14 týdny
ragelly

ragelly

Mně přišla právě divná už před tou vanou, ale možná byla jen stydlivá před tátou, kterého nikdy neviděla....
před 14 týdny
Další články k tématu