17. 3. 2019

Novinka pod lupou: The Widow (Amazon)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název The Widow
Žánr Drama
Stanice Amazon
Premiéra 1. 3. 2019
Vysílání čtvrtek, 22:00

Délka pilotu: 50 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Georgia Wells je zlomená žena na dně od doby, kdy její manžel zahynul při leteckém neštěstí. Když ho po letech však zdánlivě uvidí ve zpravodajské relaci v televizi, rozhodne se udělat vše, aby zjistila pravdu o něm i své vlastní minulosti. To obnáší výlet do temných zákoutí Konga.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tento pilot se mi líbil. Když sledujete víc novinek najednou, máte trošku tendenci porovnávat jednu s druhou. Nevím, jestli je to dobře nebo špatně, každopádně tento pilot rozhodně dokázal zaujmout, pamatuju si ho i po týdnu stejně dobře, jako bych ho zrovna dosledovala.

Rozhodně netvrdím, že jde o nejlepší věc, jakou jsem kdy viděla. Ale seriálu nechybí zajímavá zápletka zahalená do velké záhady, spousta akce, zvratů a přetvařování. Líbí se mi, že u nikoho s jistotou nevíme, na čí straně stojí, a všichni něco skrývají. Příběh bude očividně serializovaný a v průběhu série se bude rozplétat až do (předpokládám) strhujícího finále.

Stejně tak musím pochválit herecký výkon Kate Beckinsale. Už jen ten ohromný rozdíl mezi charakterem její postavy v přítomnosti a ve flashbacích je znatelný na první pohled. Herečka s přehledem zvládá táhnout celý seriál, což je dobře, protože ostatní postavy minimálně v pilotu jsou skutečně jen do počtu a nejsou nijak zásadní, abyste si je pamatovali.

Ohledně flashbacků jsem vždy opatrná, protože když jsou použity nesprávně, kazí dojem z celého seriálu. To ale není ten případ u The Widow. Působí tady jako přirozená součást příběhu, jsou nenucené, ale přesto vždy s přehledem víte, zda koukáte na příběh ze současnosti, nebo na vzpomínku z minulosti.

Pilot utekl jako voda a už se nemůžu dočkat, až se podívám na zbytek dílů.
  • serializovaný příběh s tajemstvím
  • hlavní hrdinka
  • nepřekážející flashbacky
  • ostatní postavy hodně nevýrazné
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to ukaž ostatním! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
andrea168

andrea168

Diky, porad jsem premyslela, jestli se do toho pustit nebo ne :-)
před 101 týdny
Calderon

Calderon

Mám to úplně stejně jako Ragelly, protože ve stejnou dobu jsme doma spustili Widow and Homecoming a...
před 98 týdny
ragelly

ragelly

Dokoukáno, za pilot 80, za seriál celkově 40 % a to jsem ještě štědrá :D Jak to ze začátku vypadalo lákavě,...
před 16 týdny
Další články k tématu