18. 3. 2019

Novinka pod lupou: The Name of the Rose (Rai 1)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název The Name of the Rose
Žánr Drama, Historický, Mysteriózní
Stanice Rai 1
Premiéra 4. 3. 2019
Vysílání čtvrtek, 22:00

Délka pilotu: 55 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Píše se rok 1327 a křesťanství ve Svaté říši římské je rozděleno mezi autoritu papeže Jana XXII. a císaře Ludvíka IV. Bývalý inkvizitor Vilém z Baskervillu se vydává do benediktýnského opatství, kam jej doprovází mladý pomocník Adso. Vilém má za úkol vyšetřit podezřelou smrt jednoho z mnichů. Rychle přijde na to, že to, co mnozí považovali za nešťastnou sebevraždu, v sobě ukrývá něco o mnoho více znepokojujícího.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Jedno ze slavných literárních děl. Nikdy jsem ho nečetla, ale pamatuju si, že pár týdnů před maturitou nám ho v rámci češtiny pouštěla třídní ve filmovém zpracování. Nechce se mi tomu věřit, ale je to už deset let, a musím říct, že si z toho vůbec nic nepamatuju, takže nemůžu srovnávat ani s knihou, ani s filmem.

Pilot byl v pohodě. Neměl moc věcí k zapamatování, ale to bude asi spíš můj osobní problém, protože obecně až takhle historicky vzdálené kousky moc nevyhledávám, spolu s animáky a válečnými patří asi k mým nejméně oblíbeným žánrům. Ale rozhodně jsem se při sledování nenudila nebo si nechtěla vyrvat oči, prostě jsem to jen nevstřebávala tak, jako někdo, komu se žánr líbí.

S tím souvisí i to, že jsem možná neúmyslně nedávala ani tolik pozor. Pár dní po odsledování si můžu vybavit postavy, ale už nevím jejich motivy a nedokážu si vybavit, kdo byl dobrý a kdo zlý. Každopádně hodně dobře musím hodnotit výpravu, kostýmy a kameru, v tomto technickém ohledu se opět ukazuje, že Evropa když chce, tak umí historická dramata umí zvládnout bravurně.

Pokud znáte předlohu a film, zkuste místo mě porovnat, jak si nové zpracování Jméno růže stojí.
  • technické zpracování
  • rychlý spád
  • nezanechalo to ve mně žádný dojem
  • nevýrazné postavy
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
carolos

carolos

Filmové spracovanie Meno ruže bolo strhujúce. Trochu som sa divil, že sa púšťajú do seriálovej verzie. Ale...
před 79 týdny
ragelly

ragelly

Anglicky, ale co jsem se dívala na rty herců, tak to vypadalo, že to je anglicky fakt i natočené....
před 79 týdny
suzuki051

suzuki051

Chystá sa niekto na to robiť titulky prosím?
před 79 týdny
Další články k tématu