19. 11. 2019

Seriálové osudy: Lord of the Rings

Seriálové osudy: Lord of the Rings

Tvrzení, že The Lord of the Rings je jeden z nejočekávanějších seriálů vůbec, rozhodně není přehnané. Streamovací služba Amazon se s ním hodlá zařadit mezi největší velikány a nebojí se na něj vynaložit bohaté finanční prostředky. Amazon tak moc věří, že půjde o hit, že se nebojí myslet do budoucnosti.

Streamovací služba během noci oznámila, že seriál předčasně prodlužuje pro druhou sérii. LOTR je přitom teprve v předprodukci, chystá se na natáčení na Novém Zélandu. Amazon nyní řekl scenáristům, že se můžou opět scházet a pracovat na nových epizodách.

Jakkoliv je rozhodnutí o prodloužení předčasné, rozhodně není překvapující. V listopadu 2017 Amazon koupil práva a podepsal vícesezónní smlouvu nejen na samotný seriál, ale také případný potenciální spin-off. Nicméně každá další série musí oficiálně dostat zelenou, takže zde máme dvojku.

Předčasné oznámení je dost možná znakem toho, že diváci nebudou muset čekat dlouhou dobu po odvysílání první řady, než přijde na řadu druhá.

Aktuální plán je následující: Po natočení prvních dvou epizod první série se natáčení pozastaví zhruba na 4–5 měsíců. Tento čas využijí scenáristé v čele se showrunnery a producenty J.D. Paynem a Patrickem McKayem, aby si rozvrhli a napsali velkou část scénářů ke druhé řadě. Pauza po natočení úvodních epizod je běžná u seriálů, které přeskočí pilotovou fázi a dostanou rovnou objednávku na celou sérii. Dovolí producentům pořádně se nadechnout a ohodnotit stávající kvalitu, případně něco vylepšit. Delší pauza potenciálně může dovolit natočit některé záběry z dvojky již při natáčení první série, nebo možná současně natočit první i druhou řadu.

Další díly seriálu
Kdo nelikuje není SerialZoňák! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
Dadulinka

Dadulinka

Díky ti Hro o Trůny. Nebýt tebe a tvého úspěchu, nevím, nevím, jestly by se stance pouštěly do tak...
před 37 týdny
Jenny17

Jenny17

Těším se .o)
před 37 týdny
Makronka

Makronka

To je rychlost.
před 37 týdny
Další články k tématu