30. 10. 2017

Seriálové osudy: House of Cards

Seriálové osudy: House of Cards

Aktualizováno 31. 10. 2017: Natáčení šesté řady bylo s okamžitou platností pozastaveno, a to na neurčito (do odvolání). Zatím není jasné, jak se tato neplánovaná pauza odrazí v datu premiéry šesté série, která se zatím očekává kolem poloviny roku 2018.

Tak tohle není nic příjemného. Netflix oznámil, že nadcházející šestá řada jednoho z jeho nejpopulárnějších dramat House of Cards (Dům z karet) bude pro seriál poslední. Zrušení přichází několik hodin poté, co se hlavní herec Kevin Spacey stal předmětem nejnovějšího sexuálního skandálu, který aktuálně ovládá sociální sítě a celkově svět.

Herec Anthony Rapp (Star Trek Discovery) se totiž nechal slyšet, že v roce 1986, když mu bylo pouhých 14 let, se ho tehdy šestadvacetiletý Spacey v opilosti pokusil svádět na večírku ve Spaceyho bytě v New Yorku. Herec poté zveřejnil vyjádření na sociálních médiích, že si na událost nepamatuje, ale dodal, že to, co Rapp popsal, zní „hrozně“. „Pokud jsem udělal, co tvrdí, dlužím mu velkou omluvu za to, co pravděpodobně bylo velmi nevhodné opilecké chování,“ napsal Spacey. Ve svém vyjádření herec oficiálně oznámil, že je gay.

„Media Rights Capital a Netflix jsou velmi pohoršeni zprávami ohledně Kevina Spaceyho,“ uvedly obě společnosti ve společném vyjádření. „Jako reakce na tato odhalení se zástupci obou společností sešli s herci a štábem, aby se ujistili, že se všichni cítí bezpečně a že mají naši podporu.“

Závěrečná třináctidílná šestá řada House of Cards bude mít premiéru zhruba v polovině roku 2018 na Netflixu.

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře58zobraz všech 58 příspěvků
corine

corine

Bohužel pro něj to tak není.
před 119 týdny
Braun-01

Braun-01

1. ,,Měl to říct dřív, hrát si na hrdinu po třiceti letech je trapárna!" Měl, jistě že měl. Ale to jste...
před 119 týdny
ragelly

ragelly

Robin Wright pojede v závěrečné sérii sólo, po dlouhé pauze se opět pokračuje v natáčení.
před 115 týdny
Další články k tématu