28. 9. 2017

Seriálové osudy: Last Ship, Strike, BoJack a další

Seriálové osudy: Last Ship, Strike, BoJack a další

Je to jen pár dnů, co jsme vydali souhrnné seriálové osudy, a hned tu pro vás máme další. Konec léta, vše se oznamuje, to je jasné. A nejen vedlejší a méně známé seriály, ale i velké pecky.

Vypadá to, že s The Last Ship je konec. Herec Travis Van Winkle na svém Instagramu oznámil, že nadcházející pátá série tohoto dramatu bude poslední. „Po pěti letech končí natáčení The Last Ship. Je to pro mě zkušenost, která mě toho spoustu naučila o tom, jak být správný chlap. Hercům… mám vás rád. Štábu… mám vás rád. Scenáristům a producentům… mám vás rád. Dannymu Greenovi… Díky za všechny vzpomínky. Odplouváme.“ Stanice TNT zprávu ale nepotvrdila. Pokud tomu tak ale skutečně je, mají tvůrci čas vymyslet uspokojující závěr bez cliffhangerů.

Z dobrých zpráv se naopak raduje Strike. Seriál podle knih od J.K. Rowlingové se vrátí v roce 2018. Třetí případ s názvem Career of Evil byl objednán, půjde o dvě další hodinové epizody, každopádně si na ně musíme počkat až do druhé poloviny příštího roku.

Stanice HBO se také cítí štědře. Jen několik dnů po premiéře novinky The Deuce seriálu objednala druhou řadu. Hvězdně obsazené retro drama sledující start porno průmyslu v USA se ihned stalo hitem. „Jsme nadšeni, že můžeme pokračovat v naší tvůrčí spolupráci s mistry vyprávění, Davidem Simonem a Georgem Pelecanosem,“ prozradil programový ředitel HBO Casey Bloys. Těšíme se, až se postavy ještě více ponoří do tohoto uhrančivého příběhu, jak se postupně bude vyvíjet."

Mlha se rozpouští. Stanice Spike se rozhodla po první sérii zrušit své hororové drama The Mist, které je adaptací novely Stephena Kinga. Rozhodnutí o zrušení není překvapivé. Seriál měl premiéru v červnu a získal méně než 700 tisíc diváků, kteří se v průběhu první řady zmenšili na 400 tisíc. Ze Spike TV se v lednu stane Paramount Network a očividně bude svou programovou skladbu začínat s (téměř) čistým štítem. Stanice v říjnu uvede druhou řadu fantasy The Shannara Chronicles, které se sem přesouvá z MTV.

Ale raději jdeme zpátky k dobrým zprávám. Potěšíme fanoušky dobrodružného seriálu Frontier, který si ještě neodbyl ani premiéru druhé série, ale již nyní se může radovat z objednávky třetí řady. Zprávu oznámila stanice Discovery, kde se seriál vysílá. Na druhou řadu, kde se dozvíme pokračování cliffhangeru z jedničky, se můžete těšit 18. října.

Ačkoliv BBC a Netflix prozatím mlčí, podle dostupných informací bylo dobové drama The Last Kingdom prodlouženo pro třetí řadu. Zpráva je ale prozatím pouze spekulační, dokud ji stanice nepotvrdí. Zatím se tedy radujte trošku opatrně.

Na Netflixu nadělují prodloužení animáku BoJack Horseman. Diváky i kritiky milovaný mluvící kůň v depresi se vrátí v příštím roce se svou pátou sérií. Na vtipné oficiální oznámení se můžete podívat ve videu:


Souhrn

Prodlouženo
Strike (BBC)
The Deuce (HBO)
Frontier (Discovery)
The Last Kingdom (BBC)
BoJack Horseman (Netflix)

Zrušeno
The Last Ship (TNT)
The Mist (Spike TV)

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
Beatrix

Beatrix

Mist sice bylo místy hrozný (zejména jisté herečky...), ale aspoň zajímavý. Narozdíl od Shannary, kterou...
před 150 týdny
Vachisek

Vachisek

Last Ship už vaří z vody, ale 5. sérii ještě dá. Frontier jsem viděl jen pilot a vypadá to dobře. Last...
před 150 týdny
carolos

carolos

Zrušenie seriálu Mist sa dalo čakať už podľa tej sledovanosti. A ešte keď Morgan Spector získal úlohu...
před 150 týdny
Další články k tématu