14. 4. 2021

Novinka pod lupou: Them (Amazon Prime)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Them
Žánr horor, drama, antologie
Stanice Amazon Prime
Premiéra 9. 4. 2021
Vysílání celá série k dispozici
Délka pilotu 49 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Manželé se rozhodnou přestěhovat svou rodinu do bělochy zabydleného sousedství v části Los Angeles. Jejich rodinný dům na zdánlivě idylické ulici se stane epicentrem temných sil, které je straší a ohrožují jejich životy.

Trailer

A jaký je náš ortel?

První díl pecka. Mám moc ráda horory a tohle vypadá na solidní podívanou. První díl je spíše takový úvod, moc lekaček tu zatím nebylo. Ale atmosféra na mě skutečně zapůsobila a pilot navnadil na celý seriál.

Premisa na první pohled vypadá jako Lovecraft Country – i zde se mi pilot líbil, takže s tímto přirovnáním nemám absolutně žádný problém. Postavy vypadají na obou stranách hodně šíleně, jsem moc zvědavá, co se z nich během těch deseti dílů vyklube.

Líbí se mi i popisky, které dokážou navodit tu správnou hororovou atmosféru. Seriál po úvodní scéně uvádí, že se příběh odehrává v průběhu deseti dnů, což už samo o sobě nahání husí kůži, když víte, že to začne gradovat v hodně krátkém časovém úseku.

Herecké obsazení mi vyhovuje, Alison Pill mám ráda z Newsroomu a tady vypadá parádně, skoro bych ji ani nepoznala. Ryana Kwantena z True Blood jsem zaručeně nepoznala, protože jsem až při psaní článku (po odsledování pilotu) zjistila, že tady hraje, takže absolutně nevím, který z těch rasistických zbohatlíků to je. Ale horory v podstatě asi nikdy nejsou o postavách, ale o příběhu a atmosféře, kterou postavy pouze doplňují, a tady to za mě funguje skvěle.

Zajímalo by mě, jestli jde o minisérii, nebo antologii. Pokud by to byla minisérie, zařadila by se nahoru mého watchlistu. V dalších dílech doufám, že naroste počet hororových prvků a atmosféra ještě více zhoustne. Chci vidět čistý horor, potenciál tady rozhodně je.

  • creepy song
  • creepy dcera
  • creepy rasisti
  • creepy manželka
  • dokonale naláká na maraton
  • seriál klidně může hororově více přitvrdit
80 %
Mé hodnocení
ragelly
Další díly seriálu
Kliknutím aktivuješ úžasnost! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
Petyer

Petyer

Presne ten isty pocit som mal aj ja s Lovecraft Country po sledovani pilotu. Inak je to antologia,...
před 4 týdny
MLav

MLav

Dneska mě čeká poslední díl. Vůbec nevím co si o tom mám myslet. Díl č. 6 jsem musela...
před 3 týdny
Další články k tématu