25. 11. 2021

Novinka pod lupou: Christmas Flow (Netflix)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Christmas Flow (Vánoční Flow)
Žánr komedie, hudební, romantický
Stanice Netflix (Francie)
Premiéra 17. 11. 2021
Vysílání celá série k dispozici
Délka pilotu 48 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Kdo?

O čem to je?

Slavný rapper a houževnatá novinářka si spolu o Vánocích nečekaně začnou. Protiklady se sice přitahují, ale bude jim to opravdu klapat?

Trailer

A jaký je náš ortel?

Hlavní hrdina velice nesympatický. To jako vážně postavili zápletku na tom, že jeho texty jsou nenávistné k ženám, pak jen ukázali, jak se z toho dá vykroutit, aniž by projevil nějaké uvědomění nebo ospravedlnění, a já mu mám fandit? Co to sakra.

Ty Vánoce tam snad ani nemusely být. Od něčeho, co hlásá “Christmas” už v názvu, bych čekala zapojení Vánoc určitě větší než to, že se to shodou okolností odehrává okolo 20. prosince. Vyměňte tyhle svátky třeba za narozeniny v květnu a fungovalo by to úplně stejně.

Moc to tlačilo na pilu, hlavně co se týče té “romantiky”, kde mezi ústřední dvojicí panovala nulová chemie i logika. Víc mě bavila rodina hlavní hrdinky a ty její kámošky. Na ty kdyby se zaměřili a vynechali toho týpka, hodnotila bych určitě výš.

Naštěstí to má jen 3 díly s relativně příjemnou délkou, takže to za chvilku sjedu komplet a uvidím, třeba se to trošku zlepší. Ještě cením, že to je francouzské, a tak jsme se koukli zase na chvilku do Vánoc někde jinde v Evropě. Když si ale třeba vzpomenu na perfektní norské Home for Christmas, o to větší zklamání pociťuju.

  • docela jsem se bavila u rodiny hlavní hrdinky
  • Paříž a díkybohu jen 3 díly
  • vlastně to není moc vánoční seriál
  • hlavní hrdina a zápletka kolem něj
  • neuvěřitelná romantika
50 %
Mé hodnocení
Olivia Caroline Jones

Loni jsem z Dashe a Lily byla nadšená víc. Letos Netflix přináší podobný seriál z Francie a i když to není tak super jako DaL, tak jsem se i tak bavila dobře. Asi jsem nenáročná, stačí mi vidět nazdobené ulice, jiskření mezi postavami a jsem zaháknutá.

Ani jedna z hlavních postav přitom není extra sympatická. Ale na druhou stranu i docela jo. Jak jde vidět, zatím nevím, co si o postavách myslet. Ten feminismus se tady tlačí možná až moc, ale zase se to kompenzuje tím, jak hrdinka, ač nechce, propadá tomu hulvátovi, který má sprosté antifeministické songy, ale ve skutečnosti je neodolatelně milý.

Babička mohla být ještě drsnější, neexistují lepší postavy než babky, které se o vše dokážou rázně postarat. Tahle je taky ten typ, ale ještě relativně měkkota.

Další díly si určitě pustím, třeba si nakonec i ty postavy oblíbím. Ale minimálně kouzlo Vánoc z toho čiší dost.

  • sváteční atmosféra
  • chemie mezi postavami
  • postavy samotné mě ještě nepřesvědčily
  • babča by měla přitvrdit
  • dá se říct, že je to tradiční kýčovitá vánoční romanťárna – někdo si je užívá (já), někdo je nemůže ani cítit
70 %
Mé hodnocení
ragelly
Další díly seriálu
Já rád sdílím, on rád sdílí, ty rád sdílíš! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
_-0-_

_-0-_

Vydržel jsem se dívat cca 1/3 pilotu, potom (abych se ujistil, že mi neuniká poklad :-) jsem...
před 7 týdny
Další články k tématu