26. 1. 2021

Novinka pod lupou: Losing Alice (Apple TV+)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Losing Alice
Žánr drama, romantický, thriller
Stanice Apple TV+ (Izrael)
Premiéra 22. 1. 2021
Vysílání celá série k dispozici
Délka pilotu 47 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Erotický psychologický neo-noir drama thriller se inspiruje Faustovou povídkou. Alice je ambiciózní 47letá filmová režisérka, která je posedlá mladou a krásnou 24letou Sophie. Hrdinka zahodí veškerou morální integritu, jen aby docílila moci a úspěchu.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Před pár dny se Alice hledala (Finding Alice), teď se zase ztratila (Losing Alice (Alice se ztrácí)), kdo se v tom má vyznat?! :-)

Asi jsem zaujatá, když teď sjíždím Damages, ale ta závěrečná scéna (flashforward z budoucnosti) je jako vystřižený z prvního dílu tohoto právnického seriálu. Mladá hrdinka, která považuje úspěšnou zralou ženu za svou inspiraci, se najednou ocitá v noční košilce a kabátě na chodbě hotelu, je těhotná a má na sobě docela dost krve. Co se stalo? Jak se dostaneme z nevinného bodu A do tragického bodu B? Sledujte dál a uvidíte.

Celkově mě pilot až tak moc neoslovil. Mezi oběma hrdinkami jsem necítila žádnou chemii, ani maličký náznak, moc mi k sobě nesedí. V pilotu se začíná objevovat zvědavost Alice směrem k Sophie, ale opravdu to nevypadá, že by jí měla být posedlá, jak se píše v obsahu seriálu. To se asi bude muset stát spousta věcí v těch pár epizodách, aby příběh skutečně vydegradoval až do toho konce, jehož náznak jsme v závěru pilotu viděli.

První epizoda je pomalejší, seznamujeme se s postavami, nahlížíme trošku do zákulisí režisérčina života, prostě nic zvláštního ani extra zajímavého. Neustále jsem se musela hlídat, abych si udržela pozornost, protože rozvleklé tempo svádí spíše k podkresu. Seriál si do watchlistu přidám jen díky závěrečné scéně, ale že bych se na zbylé díly extra těšila, to se říct nedá.

  • thrillerový závěr
  • bez chemie
  • zatím nuda
50 %
Mé hodnocení
ragelly
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to ukaž ostatním! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil. Buď první!
Další články k tématu