26. 11. 2021

Novinka pod lupou: Cowboy Bebop (Netflix)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Cowboy Bebop (Kovboj Bebop: Lovec odměn)
Žánr akční, dobrodružný, krimi
Stanice Netflix
Premiéra 19. 11. 2021
Vysílání celá série k dispozici
Délka pilotu 60 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Vesmírný western vypráví příběh party lovců odměn, kteří utíkají od své minulosti a loví ty nejnebezpečnější kriminálníky v sluneční soustavě. Dokonce jsou schopni i zachránit svět… za dostatečně vysokou odměnu. Seriál je hranou adaptací stejnojmenného kultovního japonského anime.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Kultovní anime znám leda názvem, takže nemohu ani srovnávat, ani jsem neměla vysoká očekávání. Jediná věc, která mě ve finále zklamala, bylo to, že jsem čekala vtipnější – a pro mě lepší – humor ve stylu Strážců Galaxie. Jakože jo, párkrát jsem se pobavila, protože takový ten odlehčený vibe to mělo, ale spíš k pousmání než k upřímnému, hlasitému zasmání.

Nemohla jsem se ubránit pocitu, že je na roli John Cho starý, ale vlastně ani nevím, kolik postavě má být, tak do toho asi raději nebudu kecat. Navíc ho mám ráda a scén bez trička by mohl mít klidně víc. Postavy byly teda fajn asi všechny, jen ten jeho parťák mi přišel docela nezajímavý, připomněl mi toho bráchu od Lucifera v Luciferovi, jméno ani smykem nevím, ale oba na mě působí takovým tím zodpovědnějším dojmem, co se budou snažit hlavního hrdinu krotit. Každopádně s tou fialovovlasou by mohli do budoucna tvořit super komické trio, tak snad.

Miluju scifárny, takže za mě nejlepší byl svět a doba, ve které se pilot odehrává. Doufám, že se v dalších dílech podíváme na další různé planety a místa ve vesmíru. Zaujal mě i příběh, čehož jsem se bála asi nejvíc, ale nakonec mě bavil i ten. Určitě budu koukat dál a těším se na víc Eleny Satine.

  • doba a svět celkově
  • John Cho, Elena Satine
  • navnadilo na další díly
  • nebylo to až tak vtipné
  • parťák
70 %
Mé hodnocení
Olivia Caroline Jones

Hodně specifický seriál, který si buď zamilujete, nebo vám vůbec nesedne. Pro mě bylo trošku těžší si na něj zvyknout, ale pak už jsem se vezla na vlně lehké absurdity, kterou navodila už úvodní znělka ve stylu seriálů z 80. let.

Stylizace, hudba, žánr, všechno to působí jako dobré retro. Nevím, jak moc je seriál věrné své anime předloze, a to nemluvím o příběhu, ale spíše o celkovém vzhledu a stylu. Ale rozhdoně se dá říct, že hraná verze dokáže vystoupit z davu a zaujmout. Je to zase něco trošku jiného, co popírá konvence. Trošku bych to připodobnila k Dirkovi Gentlymu, ačkoliv tématem to má blíž spíše k Mandalorianovi nebo Firefly.

Hrdinové působí sympaticky, hlavně badass drsňačka si mě získala hned od první chvíle. Při sledování mi přišlo, jako bych se dívala na novou verzi Strážců galaxie. Za sebe si určitě další díly ujít nenechám.

  • dokáže vystoupit z davu
  • jedinečný osobitý styl
  • sympatičtí hrdinové
  • není mainstream pro masy
  • chvilku jsem si musela zvykat
70 %
Mé hodnocení
ragelly
Další díly seriálu
Kdo nesdílí, tak taky rozšlápavá dětem bábovičky! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
Fruiko

Fruiko

Jsem "viděl" první čtyři a hodně mi to připomíná Firefly nebo Killjoys. Klidně by mohlo být...
před 7 týdny
Longsword

Longsword

Zhlédnuto všechno a musím říct, že i když je to tak trochu na houpačce, některé díly jsou méně humorné,...
před 7 týdny
PachezZ

PachezZ

Viděl sem komplet a jsem víc než spokojen. Fanoušci předlohy ale na netu prskaj, nicméně hádám, těm by se...
před 7 týdny
Další články k tématu