4. 4. 2021

Novinka pod lupou: La templanza (Amazon)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název La templanza (La Templanza)
Žánr drama, romantický, historický
Stanice Amazon (Španělsko)
Premiéra 26. 3. 2021
Vysílání celá série k dispozici
Délka pilotu 60 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

La Templanza je dramatický milostný příběh odehrávající se v 60. letech 20. století v Mexiku, na Kubě, v Londýně a ve Španělsku

Trailer

A jaký je náš ortel?

Já upřímně nechápu tu lokalizační politiku Amazonu. Tu novinku s Lily Rabe nám k dispozici nedají, ale tady takovouto telenovelu jo. A ještě s českými titulky, zatímco jiné známější a úspěšnější seriály české titulky nemají (a můžeme být rádi, že je alespoň s anglickými máme dostupné v Česku).

Každopádně tohle je čistá telenovela. Možná se na začátku snaží tvářit jako něco více dramatického s nádechem soapky, ale jak díl plyne, je čím dál tím více jasné, že skutečně nejde o nic jiného než novou verzi Esmeraldy. Délka je zbytečná. Pilot má skoro hodinu čistého času, ale je pomalý a viditelně natahovaný. Stačilo by 40 minut a díl by mohl spolehlivě odvyprávět stejný objem příběhu.

Postavy mi nijak sympatické nejsou. Vlastně se v tom tak úplně nevyznám. Pokud jsem to dobře pochopila, příběh se odehrává v různých časových rovinách. Zaznamenala jsem tam sice nějaké štítky s aktuálním rokem, ale tak nějak jsem je automaticky přešla a nevěnovala jsem jim velkou pozornost, takže ve výsledku nevím, co je přítomnost a co minulost. Ale jo, to je moje chyba, uznávám, kdybych v tomto ohledu dávala větší pozor, tak se asi chytám.

Každopádně mě první díl nenavnadil na další sledování. Pomalé tempo, nudné postavy, dlouhá stopáž, přehnaná limonáda. Nic mu v mých očích nehraje do karet. Pouze dostupnost na Prime s CZ titulky.

  • dá se na to koukat
  • je tisíc seriálů, kterým byste měli dát spíše přednost
  • dlouhá stopáž
  • rychle na to zapomenete
  • nevýrazné postavy
30 %
Mé hodnocení
ragelly
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to ukaž ostatním! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
AislinK

AislinK

"+ dá se na to koukat" :DDD málem jsem tu vyprskla čaj na monitor :D no nic, tuhle novinku si...
před 3 roky
Další články k tématu