22. 5. 2022

S lupou do historie: Deadbeat

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Deadbeat 1×01: The Sexorcism?

plakát

Základní údaje

Název Deadbeat
Žánr Fantasy, Komedie, Mysteriózní
Stanice Hulu
Vysílání 2014–2016
Počet sérií 3
Premiéra 9. 4. 2014
Délka pilotu 22 minut
Prům. hodnocení 64 % (od 102 uživatelů)

O čem to je?

Kevin Pacalioglu neustále bojuje se svou váhou a životem se probíjí jako nájemné médium. Ano, médium. K tomu mu slouží jeho jediná schopnost. Schopnost mluvit s duchy. Díky ní pomáhá duchům v New Yorku najít jejich klid. Když však odhalí, že slavná Camomile White si na rozdíl od něj na médium jen hraje, nemá ani tušení, s kým se zapletl.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: –

Plakát k tomuto seriálu mě dřív docela pronásledoval, takže bylo fajn díky dnešnímu vydání zjistit, o čem to vlastně celé je a proč hrdina drží balónek ve tvaru ducha. Je to taková pohodová komedie, dost oddechová, která na začátku pilotu vypadá dost podivně.

Překvapilo mě, že i když jde o komedii, po stránce duchařiny si s tím vyhráli a vypadá to dobře. Trochu to působí jako ten typ seriálu, kdy si říkáte, že už je to moc, Kevin je maličko… vlastně docela dost podivný a podivné jsou i nápady scenáristů. Po pilotu ale odcházím s tím, že mě Kevin vlastně docela baví a že jsem neviděl zas až takovou blbost.

Díl má jednu hlavní linku, jednoho základního ducha, a pak jsou tu takové okolní příběhy, kde se objeví duch další. Pokud by takové měly být i další epizody, tak jedině dobře, nebude se nijak zvlášť skákat, bude dost prostoru pro příběh a nebude to jen strohá dějová linka z bodu A do bodu B. Zatím bych asi úplně nepotřeboval víc z Camomile White, ale chápu záměr a když už ji v pilotu použili, tak by byla blbost ji hned úplně odepsat. Jen to nepřehnat, aby to nesklouzlo k trapnosti a bude to fajn.

  • nenápadný úvod
  • vzhled duchů
  • prostor pro příběh jednotlivých postav
  • tenká hranice mezi vtipem a trapností
  • úvodní titulky
70 %
Mé hodnocení
jesmot
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nás motivuj sdílením! 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
IrmaVep

IrmaVep

Heej, neni to ten prokletej typek, co zrusil vsechno, v cem ucinkoval? :D
před 5 týdny
Franki

Franki

Překvapive je, ale zřejme jen komedialne ladené, new Amsterdam stale beží byt tam nemá hlavni což bude...
před 5 týdny
Další články k tématu