Facebook Twitter E-mail
11. března 2018

S lupou do historie: Finding Carter

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svùj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Finding Carter 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: Finding Carter
Žánr: Drama / Rodinný
Stanice: MTV
Vysílání: 2014–2015
Celkový počet sérií: 2
Premiéra: 8. 7. 2014
Délka pilotu: 82 minut (dvojdíl)

Kdo?

Tvůrce: Emily Silver
Herci: Kathryn Prescott, Cynthia Watros, Alexis Denisof, Anna Jacoby-Heron, Zac Pullam, Alex Saxon a další

O čem to je?

Teenagerka Carter Stevensová žije zdánlivě dokonalý život se svou milující svobodnou matkou Lori a to až do doby, než policie provede zátah na školní párty a Carter zjistí, že ji Lori unesla jako batole. Carter se následně musí samozřejmě vrátit ke své pravé rodině, ale tato změna pro ni není nijak jednoduchá. Zvykat si musí na nové rodiče, svou sestru, která je jejím dvojčetem, a také na novou školu. Carter se rozhodne sama sobě přísahat, že Lori najde za každou cenu, než bude jediná matka, kterou kdy poznala, nadobro pryč…

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

gabik.029

Status: mám komplet zhlédnuté
Hodnocení celého seriálu: 80 %

Finding Carter je jedním ze seriálů, na které ráda vzpomínám a jsem ráda, že jsem se v rámci této rubriky mohla znovu kouknout alespoň na pilot, protože na opětovné zhlédnutí celého seriálu nemám čas.

Moc se mi líbí námět tohoto seriálu. Hlavní hrdinka byla ve svých třech letech unesena a najednou se při policejním zásahu tuto skutečnost dozvídá. Jak bude reagovat? Jak si bude zvykat na novou rodinu? Co to s jejím životem udělá? To jsou jen příklady mnoha otázek, které vás po přečtení obsahu napadnou. A samozřejmě máte už během pilotu možnost získávat na tyto otázky odpovědi.

Trochu mi ale vadilo, jak scenáristé celou záležitost uchopili. Ano, chtěli se dostat k jádru věci a neztrácet čas, ale nemyslím si, že by v tomto případě úřady předaly ještě tentýž den dítě do péče biologických rodičů, kteří si navíc jen tak vtrhli do výslechové místnosti. Nehledě na to, že by ve skutečnosti nikdo nedovolil Elizabeth případ vyšetřovat.

Dalším negativem je pro mě veškeré to teen drama, které s sebou seriál nese. Ano, dá se to předpokládat, Carter je šestnáctiletá dívka s kamarády (a sestrou) ve stejném věku, ale nějak už jsem na všechny ty párty, drogy a rádoby lásky alergická. Tyto scény mi však vynahrazují scény s rodinou, kde se řeší spíše psychologie těchto postav, jejich reakce a vyrovnávání se s novou realitou.

Kromě Carter, která je skvěle zahranou a napsanou postavou, jsem si oblíbila Elizabeth, která je sice z pohledu Carter vykreslována jako záporačka, ale pro mě je na druhou stranu strašně lidská a její reakce jsou naprosto normální a oprávněné. I tady však dochází k rovnováze a nemůžu naopak vystát Lori, která mi prostě nesedla, a Taylor, která působí moc odměřeně a strojeně.

Celkově mě pilot (a i samotný seriál) bavil a kdybych měla více času, koukla bych znovu i na zbylé epizody.

+ originální námět
+ rodinné vztahy
+ Carter a Elizabeth
+ psychologie postav

- teen drama
- místy nerealistické
- Lori a Taylor

Moje hodnocení pilotu: 90 %
ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu:-

MTV řadím s jejich seriály do pytle k Freeform a The CW, takže mi bylo ještě před začátkem sledování jasné, že tento seriál se mi s největší pravděpodobností bude líbit. Přiznám se, že mi chvíli trvalo si na postavy obecně, ale zvlášť na hlavní hrdinku zvyknout, ale pilot byl vlastně dvojdíl, takže jsem na to měla dostatek času. Na konci už jsem byla jako rybička na udičce a mám tu další seriál, u kterého se těším na celý maraton. I když si tak matně vzpomínám, že jste u bleskovky o zrušení nadávali, že měl seriál hodně otevřený konec, to se mi zas tak moc nelíbí… ale co už.

Finding Carter je typický teen doják, hodně mi seriál připomínal Switched at Birth, který jsme měli na hodnocení před několika měsíci. Je to v podstatě skoro stejný koncept, jen tady je únos místo výměny. Ale jsou tu ségry, kluci, budování vztahů s novými rodiči… prostě vše, co byste od teen seriálu čekali. A samozřejmě nechybí hodně dramatu, není šance, že bychom se měli v dohledné době začít nudit.

Hlavní hrdinka je taková zvláštní. Pořád se směje, je hrozně energetická… musím říct, že ze začátku mi přišla do role špatně zvolená, nevěřila jsem jí žádné emoce. Postupně se to sice zlepšovalo, ale bude mi přece jen několik dílů trvat, než si na ni úplně zvyknu. U nové rodiny se zabydlela docela rychle, i když tam mají problémy, pořád mi to přišlo až moc klidné, než jak bych si představovala realitu. Jinak ostatní členové rodiny jsou parádní, nemám k nikomu výtku, zvlášť ségra a brácha jsou super. Problém mám ale s nápadníky Carter. Bývalý přítel vypadá jako neskutečná smažka a ten herec absolutně neumí hrát, bylo bolestivé ho sledovat. Nový nápadník sice hraje lépe, ale zase je tak… jak to říct jemně… fyzicky nelíbivý (teda btw. to jsou oba dva, ale to je jedno), že se mi ke Carter opravdu vůbec nehodí, navíc nemají ani žádnou chemii.

Celkově jsem ale spokojená. Nepřišlo žádné velké nadšení a neodolatelná touha pustit si ihned další díl, ale na druhou stranu sledování příjemně uteklo a po sledování přesně víte, jestli tento seriál bude podle vašeho gusta. Jen ten škaredý twist na konci si mohli odpustit, ten táta byl tak sympatický…

+ teen pohodovka
+ členové rodiny
+ velká míra zábavnosti

- nápadníci Carter
- na hrdinku se déle zvyká
- až moc rychle se přizpůsobila novému životu

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Drunk_Queen

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Ač jsem to vlastně osobně stejně nikdy nezažila, tak nějak si trapně pořád myslím, že na MTV prostě seriály a realitky nepatří. Teda dneska už jen ty realitky, MTV většinu své seriálové tvorby prý zařízla, ale stejně. Stejně nechápu, proč si MTV neudrželo svou výjimečnost a zařadilo se do toho stáda milionu stanic, které vlastně všechny vysílají pořád to samé. To o to lidi mají pořád zájem? Ach jo.

Finding Carter má hodně zajímavé téma. Důvěryhodně zpracované sice rozhodně nevypadá (nevím, nechce se mi věřit, že by tohle všechno proběhlo tak rychle a hlavně naprosto nedobrovolně), uvěřitelnost ustupuje nepotřebnému teen dramatu. Přijde mi škoda, že se z tématu nevytřískalo něco víc a místo toho se řeší… prostě teen věci.

Když se tak zamyslím nad postavami, docela mě překvapilo, jak málo mě jich zaujalo. Sama Carter má sice světlé chvilky, ale bohužel momenty, kdy se skoro až nedá vystát, nejsou o nic méně časté. Ovšem její nová rodina je kategorií sama pro sebe. Nová matka, otec i sestra mě donutily se ptát sebe samé, jak to má s těmito postavami divák několik řad jako vydržet. Díky bohu za malého bratra, jehož byla skutečně zábava sledovat. Vůbec špatná nebyla ani Carteřina únoskyně, ale bratr vyhrál na celé čáře. Sám o sobě funguje perfektně, jeho interakce s Carter jsou skvělé. Věčně asi zfetovaní „nápadníci“ Carter by se mohli učit.

Dalším ohromným plusem jsou pro mě interakce mezi Carter a její únoskyní. Ty dvě mezi sebou skutečně mají nějakou „chemii“, je zajímavé je sledovat a dá se jim i fandit. A opět se k tomu dostáváme. Všehovšudy tři postavy jsou tu dobré a zbytek tak trochu leze krkem už po dvou minutách.

A to, že je seriál teen, není žádná výmluva. Zrovna nedávno (on už je to skoro rok?) jsme tu měli 13 Reasons Why. A také to bylo teen. Ale tak nějak rozumně, což Finding Carter minimálně zatím prostě chybí. Ano, na to, že to mělo hodinu a půl to uběhlo, ale upřímně bych asi neměla zájem sledovat dál. Já vám to říkala, že má MTV radši zůstat u té muziky. Tam tahle nevyspělost nevadí.

+ bratr, matka/dcera

- je to teen lehce nesnesitelným způsobem
- většina postav nedokáže divákovi přirůst k srdci

Moje hodnocení pilotu: 40 %

Další díly seriálu

S lupou do historie: Scrubs (1. 1. 2017)
S lupou do historie: Buffy the Vampire Slayer (4. 1. 2017)
S lupou do historie: M.A.S.H. (8. 1. 2017)

... odkryj další díly seriálu

S lupou do historie: House M.D. (11. 1. 2017)
S lupou do historie: Friends (15. 1. 2017)
S lupou do historie: Firefly (18. 1. 2017)
S lupou do historie: The Nanny (22. 1. 2017)
S lupou do historie: Lost (25. 1. 2017)
S lupou do historie: Mr. Bean (29. 1. 2017)
S lupou do historie: Parenthood (1. 2. 2017)
S lupou do historie: Army Wives (5. 2. 2017)
S lupou do historie: Crossing Lines (12. 2. 2017)
S lupou do historie: Nurse Jackie (15. 2. 2017)
S lupou do historie: Penny Dreadful (19. 2. 2017)
S lupou do historie: Mad Men (22. 2. 2017)
S lupou do historie: Friday Night Lights (26. 2. 2017)
S lupou do historie: The L Word (1. 3. 2017)
S lupou do historie: Transparent (5. 3. 2017)
S lupu do historie: One Tree Hill (8. 3. 2017)
S lupou do historie: Sons of Anarchy (12. 3. 2017)
S lupou do historie: The Pillars of the Earth (15. 3. 2017)
S lupou do historie: Prison Break (19. 3. 2017)
S lupou do historie: Franklin & Bash (22. 3. 2017)
S lupou do historie: Spin City (26. 3. 2017)
S lupou do historie: The Lying Game (29. 3. 2017)
S lupou do historie: Las Vegas (2. 4. 2017)
S lupou do historie: Vikings (5. 4. 2017)
S lupou do historie: The Walking Dead (9. 4. 2017)
S lupou do historie: The Professionals (12. 4. 2017)
S lupou do historie: King & Maxwell (16. 4. 2017)
S lupou do historie: Switched at Birth (19. 4. 2017)
S lupou do historie: The Americans (23. 4. 2017)
S lupou do historie: Flashpoint (26. 4. 2017)
S lupou do historie: ER (30. 4. 2017)
S lupou do historie: Step by Step (3. 5. 2017)
S lupou do historie: Gilmore Girls (7. 5. 2017)
S lupou do historie: Murder, She Wrote (10. 5. 2017)
S lupou do historie: Magic City (14. 5. 2017)
S lupou do historie: Twin Peaks (21. 5. 2017)
S lupou do historie: Big Love (24. 5. 2017)
S lupou do historie: Hart of Dixie (28. 5. 2017)
S lupou do historie: Web Therapy (31. 5. 2017)
S lupou do historie: Reaper (4. 6. 2017)
S lupou do historie: Desperate Housewives (7. 6. 2017)
S lupou do historie: Star Trek: Voyager (11. 6. 2017)
S lupou do historie: Hotel Babylon (14. 6. 2017)
S lupou do historie: Life on Mars (18. 6. 2017)
S lupou do historie: Spartacus: Blood and Sand (21. 6. 2017)
S lupou do historie: Miranda (25. 6. 2017)
S lupou do historie: Torchwood (28. 6. 2017)
S lupou do historie: The Good Guys (2. 7. 2017)
S lupou do historie: Peaky Blinders (5. 7. 2017)
S lupou do historie: Undateable (9. 7. 2017)
S lupou do historie: Beauty and the Beast (12. 7. 2017)
S lupou do historie: Red Dwarf (16. 7. 2017)
S lupou do historie: Rome (19. 7. 2017)
S lupou do historie: Vyšehrad (24. 7. 2017)
S lupou do historie: You're the Worst (26. 7. 2017)
S lupou do historie: Camelot (30. 7. 2017)
S lupou do historie: My Mad Fat Diary (2. 8. 2017)
S lupou do historie: That '70s Show (6. 8. 2017)
S lupou do historie: Blood Ties (9. 8. 2017)
S lupou do historie: Stargate SG-1 (13. 8. 2017)
S lupou do historie: Poldark (16. 8. 2017)
S lupou do historie: Shameless (20. 8. 2017)
S lupou do historie: Revolution (23. 8. 2017)
S lupou do historie: Andromeda (27. 8. 2017)
S lupou do historie: Mistresses (30. 8. 2017)
S lupou do historie: How I Met Your Mother (3. 9. 2017)
S lupou do historie: The Fall (6. 9. 2017)
S lupou do historie: Joey (10. 9. 2017)
S lupou do historie: CSI Miami (13. 9. 2017)
S lupou do historie: Dallas (17. 9. 2017)
S lupou do historie: Hellcats (20. 9. 2017)
S lupou do historie: Crossing Jordan (24. 9. 2017)
S lupou do historie: Will & Grace (27. 9. 2017)
S lupou do historie: Nikita (1. 10. 2017)
S lupou do historie: Battlestar Galactica (4. 10. 2017)
S lupou do historie: Modern Family (8. 10. 2017)
S lupou do historie: Revenge (11. 10. 2017)
S lupou do historie: Kings (15. 10. 2017)
S lupou do historie: Bates Motel (18. 10. 2017)
S lupou do historie: Merlin (22. 10. 2017)
S lupou do historie: Chuck (25. 10. 2017)
S lupou do historie: The Carrie Diaries (29. 10. 2017)
S lupou do historie: Saving Hope (1. 11. 2017)
S lupou do historie: Orphan Black (5. 11. 2017)
S lupou do historie: Baywatch (8. 11. 2017)
S lupou do historie: Charmed (12. 11. 2017)
S lupou do historie: Life Unexpected (15. 11. 2017)
S lupou do historie: Monk (19. 11. 2017)
S lupou do historie: Rizzoli & Isles (22. 11. 2017)
S lupou do historie: Blackadder (26. 11. 2017)
S lupou do historie: Profiler (3. 12. 2017)
S lupou do historie: Murdoch Mysteries (6. 12. 2017)
S lupou do historie: South Park (10. 12. 2017)
S lupou do historie: Underbelly (13. 12. 2017)
S lupou do historie: Melissa & Joey (17. 12. 2017)
S lupou do historie: 4teens (20. 12. 2017)
S lupou do historie: ALF (24. 12. 2017)
S lupou do historie: Parks and Recreation (27. 12. 2017)
S lupou do historie: Hawthorne (31. 12. 2017)
S lupou do historie: The Dead Zone (3. 1. 2018)
S lupou do historie: Ugly Betty (7. 1. 2018)
S lupou do historie: Moonlight (10. 1. 2018)
S lupou do historie: NCIS (14. 1. 2018)
S lupou do historie: Frasier (17. 1. 2018)
S lupou do historie: Rectify (21. 1. 2018)
S lupou do historie: Okresní přebor (24. 1. 2018)
S lupou do historie: Kriminálka Anděl (28. 1. 2018)
S lupou do historie: Continuum (31. 1. 2018)
S lupou do historie: The West Wing (4. 2. 2018)
S lupou do historie: Dirty Sexy Money (7. 2. 2018)
S lupou do historie: Roseanne (11. 2. 2018)
S lupou do historie: Vyprávěj (14. 2. 2018)
S lupou do historie: Lost Girl (18. 2. 2018)
S lupou do historie: New Girl (21. 2. 2018)
S lupou do historie: Eureka (25. 2. 2018)
S lupou do historie: Eli Stone (ABC) (28. 2. 2018)
S lupou do historie: Southland (4. 3. 2018)
S lupou do historie: Drop Dead Diva (7. 3. 2018)
S lupou do historie: Finding Carter (právě čteš)
S lupou do historie: American Horror Story (14. 3. 2018)
S lupou do historie: The Leftovers (18. 3. 2018)
S lupou do historie: Baby Daddy (21. 3. 2018)
S lupou do historie: Návštěvníci (25. 3. 2018)
S lupou do historie: Make It or Break It (28. 3. 2018)
S lupou do historie: The Killing (1. 4. 2018)
S lupou do historie: My Name Is Earl (4. 4. 2018)
S lupou do historie: Suburgatory (8. 4. 2018)
S lupou do historie: Third Watch (11. 4. 2018)
S lupou do historie: Judging Amy (15. 4. 2018)
S lupou do historie: Chasing Life (18. 4. 2018)
S lupou do historie: Ray Donovan (22. 4. 2018)
S lupou do historie: Breakout Kings (25. 4. 2018)
S lupou do historie: V (29. 4. 2018)
S lupou do historie: Grimm (2. 5. 2018)
S lupou do historie: Without a Trace (6. 5. 2018)
S lupou do historie: Family Guy (23. 5. 2018)
S lupou do historie: The Bridge (27. 5. 2018)
S lupou do historie: Sanctuary (30. 5. 2018)
S lupou do historie: Dynasty (3. 6. 2018)
S lupou do historie: Californication (6. 6. 2018)
S lupou do historie: Breaking In (10. 6. 2018)
S lupou do historie: Wallander (13. 6. 2018)
S lupou do historie: Little Britain (17. 6. 2018)
S lupou do historie: Ringer (20. 6. 2018)
S lupou do historie: BoJack Horseman (24. 6. 2018)
S lupou do historie: Nemocnice na kraji města (27. 6. 2018)
S lupou do historie: The Event (4. 7. 2018)
S lupou do historie: The Strain (8. 7. 2018)
S lupou do historie: Fargo (11. 7. 2018)
S lupou do historie: Suddenly Susan (15. 7. 2018)
S lupou do historie: Tru Calling (18. 7. 2018)
S lupou do historie: Chalupáři (22. 7. 2018)
S lupou do historie: Being Erica (25. 7. 2018)
S lupou do historie: The Knick (29. 7. 2018)
S lupou do historie: Jericho (1. 8. 2018)
S lupou do historie: What I Like About You (5. 8. 2018)
S lupou do historie: Whitney (8. 8. 2018)
S lupou do historie: Cirkus Bukowsky (12. 8. 2018)
S lupou do historie: Haven (15. 8. 2018)
S lupou do historie: The Fosters (19. 8. 2018)
S lupou do historie: Looking (22. 8. 2018)
S lupou do historie: Midsomer Murders (26. 8. 2018)
S lupou do historie: The Simpsons (29. 8. 2018)
S lupou do historie: The Middle (2. 9. 2018)
S lupou do historie: Billy & Billie (5. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek (9. 9. 2018)
S lupou do historie: Angel (12. 9. 2018)
S lupou do historie: Arrested Development (16. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek Enterprise (19. 9. 2018)
S lupou do historie: Sex and the City (23. 9. 2018)
S lupou do historie: Ripper Street (26. 9. 2018)
S lupou do historie: The New Adventures of Superman (30. 9. 2018)
S lupou do historie: The Cleveland Show (3. 10. 2018)
S lupou do historie: Falling Skies (7. 10. 2018)
S lupou do historie: Two and a Half Men (10. 10. 2018)
S lupou do historie: Devious Maids (14. 10. 2018)
S lupou do historie: Monty Python's Flying Circus (17. 10. 2018)
S lupou do historie: Major Crimes (22. 10. 2018)
S lupou do historie: Archer (24. 10. 2018)
S lupou do historie: True Blood (28. 10. 2018)
S lupou do historie: Legend of the Seeker (1. 11. 2018)
S lupou do historie: Lilyhammer (4. 11. 2018)
S lupou do historie: Freaks and Geeks (1. 9. 2019)
S lupou do historie: Ashes to Ashes (4. 9. 2019)
S lupou do historie: Instant Star (8. 9. 2019)
S lupou do historie: Zdivočelá země (11. 9. 2019)
S lupou do historie: Hit the Floor (15. 9. 2019)
S lupou do historie: Human Target (18. 9. 2019)
S lupou do historie: Diagnosis Murder (22. 9. 2019)
S lupou do historie: The Affair (25. 9. 2019)
S lupou do historie: Hospoda (29. 9. 2019)
S lupou do historie: Game of Thrones (3. 10. 2019)
S lupou do historie: Terminator: The Sarah Connor Chronicles (6. 10. 2019)
S lupou do historie: Getting On (9. 10. 2019)
S lupou do historie: F. L. Věk (13. 10. 2019)
S lupou do historie: Ground Floor (16. 10. 2019)
S lupou do historie: Rescue Me (20. 10. 2019)
S lupou do historie: Married... with Children (23. 10. 2019)
S lupou do historie: Warehouse 13 (27. 10. 2019)
S lupou do historie: Angels in America (30. 10. 2019)
S lupou do historie: Stargate Universe (3. 11. 2019)
S lupou do historie: Legends (6. 11. 2019)
S lupou do historie: Knight Rider (10. 11. 2019)
S lupou do historie: Parade's End (13. 11. 2019)
S lupou do historie: The O.C. (17. 11. 2019)
S lupou do historie: Bylo nás pět (20. 11. 2019)
S lupou do historie: Home Improvement (24. 11. 2019)
S lupou do historie: House of Cards (27. 11. 2019)
S lupou do historie: Strážce duší (2. 12. 2019)
S lupou do historie: Young & Hungry (4. 12. 2019)
S lupou do historie: Once Upon a Time (8. 12. 2019)
S lupou do historie: Vicious (11. 12. 2019)
S lupou do historie: 'Til Death (15. 12. 2019)
S lupou do historie: Dollhouse (18. 12. 2019)
S lupou do historie: Aliens in America (25. 12. 2019)
S lupou do historie: Poirot (25. 12. 2019)
S lupou do historie: Nip/Tuck (29. 12. 2019)
S lupou do historie: Broadchurch (1. 1. 2020)

S lupou do historie: Yes Minister (5. 1. 2020)
S lupou do historie: Rogue (8. 1. 2020)
S lupou do historie: My všichni školou povinní (13. 1. 2020)
S lupou do historie: The 4400 (15. 1. 2020)
S lupou do historie: Xena: Warrior Princess (19. 1. 2020)
S lupou do historie: Necessary Roughness (22. 1. 2020)
S lupou do historie: Under the Dome (26. 1. 2020)

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

RRR
před 98 týdny
Pre mňa je Finding Carter najhorší seriál aký som kedy pozeral, a to som ich už...
Micuda98
před 98 týdny
Popis zní zajímavě, trailer vypadá zajímavě, kouknu na pilot a uvidím. Edit:...
Destinytte
před 98 týdny
Ze začátku jsem měla FC ráda, ale postupem času ze z toho stávala jenom...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY