10. 6. 2020

S lupou do historie: Community

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Community (Zpátky do školy) 1×01: Pilot?

plakát

Základní údaje

Název Community (Zpátky do školy)
Žánr Komedie, Sitcom
Stanice NBC (1. až 5. série), Yahoo! Screen (6. série)
Vysílání 2009–2015
Počet sérií 6
Premiéra 19. 9. 2009
Délka pilotu 25 minut

O čem to je?

Jeff Winger se musí vydat zpátky na vysokou školu, když mu po letech není uznán diplom. Tento svérázný právník však stojí před jednou nepřekonatelnou překážkou, poprvé v životě musí něco skutečně dělat a vůbec netuší, jak na to. Řešením se jeví studijní skupina, která měla být původně zástěrkou pro rande, avšak nyní se stává jedinečnou příležitostí, jak si může několik zoufalých dospělých navzájem pomoci na cestě za splněním cílů a především získání tolik vytouženého diplomu.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: –

První asi polovinu dílu jsem si říkal, co jsem si to zase pustil a jak napíšu zase něco, co za to bude stát. Ale pak se to nějak přehouplo a z blbosti se vyklubalo něco aspoň trochu sledovatelného.

Možná je to tím, že jsme se posunuli o jedenáct let dál, ale spoustu věcí nebylo vůbec vtipných, ba naopak spíš až trapných. Celou dobu mi vrtalo hlavu, proč má Jeff kalhoty jaké má, a nepřišel jsem vůbec na nic. Ani příběhově pilot nebyl nic moc, když už to náhodou vypadalo nadějně, tak do všeho vstoupil Chevy Chase, který tu byl neskutečně otravný.

I když mi ne všechno sedlo a některé věci tu byly až moc podsouvané a neustále opakované, nejspíš aby je člověk pochopil (třeba jako neustálé narážky na Breakfast Club), tak věřím, že seriál má potenciál. Není to jen kvůli šest sérií dlouhé životnosti, ale tak nějak prostě věřím, že jde jen o trable pilotu a vše se ještě rozjede. Navíc jsem slyšel, že by se snad měla objevit i nějaká ta hudba.

Co jsem tak postřehl, tak někteří seriál označuji za sitcom na úrovni s inteligentním humorem, jiní za odpočinkovu komedii, když se vám nechce přemýšlet. Řekl bych, že seriál asi neurazí ani jednu skupinu. Pokud chcete přemýšlet, najdete si tu své, pokud ne, tak se prostě zasmějete tomu, co vám vtipné přijde. Možná už jsem jen z lupy zvyklý na jiné komediální piloty a tento mi prostě nesedl, ale zase nastínil něco budoucího, a to rozhodně vypadá zajímavě, skupina bude mít úplně jinou chemii něž běžné seriálové školní skupiny.

Od sledování mě odrazuje i to, že mi trochu připomíná loňský Sunnyside, jen tedy s lepším obsazením (tedy kromě zmiňovaného otravného Chase). Seriál si u mě zkrátka místo nenašel a nejspíš ani nenajde, tak nějak nevím, proč sledovat a jen tak pro pobavení znám mnohem lepší kousky.

  • v půlce se to zlomí
  • prostor pro zlepšení
  • Chevy Chase
  • neustálé opakování se
60 %
Mé hodnocení
jesmot

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: –

O seriálu jsem slyšel, možná jsem na něj viděl i pár ukázek kdysi dávno v televizi, ale nikdy jsem se na něj nechystal podívat, jelikož, jak už jsem v lupách zmiňoval nesčetněkrát, sitcomy nejsou zrovna můj šálek kávy. Musím ale uznat, že mě pilot docela bavil. Důležitou věcí u sitcomů je pro mě laugh track, tedy spíše jeho absence, jelikož mi neskutečně leze na nervy, když mi někdo nebo něco říká, kdy se mám smát. A právě v Community tato ohavnost není, což je pro mě obrovitánské plus.

Co se týče obsazení, tak s tím jsem docela spokojený, nikdo mi na nervy nelezl a pár tváří jsem i poznal. Dannyho Pudiho znám z Powerless, ale i jako hlas Hueyho z nových DuckTales. Donalda Glovera znám taktéž, ale spíše ze stříbrného plátna, naposledy jsem ho viděl jako mladého Landa Calrissiana v Solo: A Star Wars Story, ale má toho na účtě už mnohem víc.

Pilot rozhodně nepatří k tomu nejvtipnějšímu, co jsem kdy viděl, ale i tak jsem si ho nad míru užil. Hodně vtipů zde bylo docela střídmých a právě to, že seriál netlačí celou svou stopáž na pilu, aby každý vtip byl ultra super vtipný, je dobře, protože když pak přišel „ass burger,“ tak jsem se pěkně rozesmál. Bohužel nevím, jak vypadá česká verze seriálu Zpátky do školy, a ani nemám odvahu to zjišťovat, protože některé narážky prostě není možné převést do češtiny. K seriálu se pravděpodobně v nějaké dlouhé nudné chvilce vrátím.

  • absence laugh tracku
  • střídmost většiny vtipů
  • „ass burger“
  • fajn obsazení
80 %
Mé hodnocení
Micuda98
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nás motivuj sdílením! 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře12zobraz všech 12 příspěvků
martinol

martinol

Community je můj nejoblíbenější seriál a taky je jediným, který jsem si pustil už po několikátý. Proto ho...
před 14 týdny
jesmot

jesmot

Už jsem u pár kousků říkal, že asi dám šanci alespoň jedné další epizodě, někdy jsem o tom...
před 14 týdny
ESESEL

ESESEL

Jsem nečekal, že to fakt hned zkoukneš. Respekt. Hele, nevím, ale jako student velmi přelidněného oboru...
před 14 týdny
Další články k tématu