15. 12. 2019

S lupou do historie: 'Til Death

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte 'Til Death (V dobrém i zlém) 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: 'Til Death (V dobrém i zlém)
Žánr: Komedie, Sitcom
Stanice: Fox
Vysílání: 2006–2010
Celkový počet sérií: 4
Premiéra: 7. 9. 2006
Délka pilotu: 22 minut

Kdo?

Tvůrce: Josh Goldsmith, Cathy Yuspa
Herci: Brad Garrett, Joely Fisher, Kat Foster, Eddie Kaye Thomas

O čem to je?

Jeff a Stephanie Woodcockovi, novomanželský pár, se nastěhují do domu vedle dlouholetých manželů Starkových, ti na předměstí Filadelfie žijí už 25 let a trocha nové krve v sousedství jim opět vnese do života ztracenou jiskru.

Trailer

Není

Historie očima SerialZoňáků

jesmot

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Tak toto bylo geniální. Mám pocit, že jsem se vrátil od dva měsíce zpět ke sledování Married… with Children, jenže tentokrát mě to chytlo hned od první chvilky a nepustilo až do konce. Možná dost udělalo suprovní obsazení a výkony, každopádně toto mě opravdu dostalo a kdyby mě neodrazovala rozsáhlost čtvrté série, tak se hned pustím do maratonu.

Celý pilot měl vtip, drzost a zároveň to skloubil s uvěřitelností a skutečností párových problémů, neshod a kompromisů. Jasně, celé je to podle scénáře a nejde tedy uvažovat, páni to byla ale skvělá reakce a podobě. Ale scénář je na sitcom skutečně dobře napsaný, takže to působí opravdu, jako by nešlo o seriál, nýbrž o skutečnost. Tomu napomáhá i příjemné prostředí.

Když jsem se v noci na pilot dodíval, dlouho jsem přemýšlel, o čem vůbec psát, jelikož během dvaadvaceti minut se stalo všechno možné a vlastně vůbec nic. Takže pokud si chcete pustit něco jen tak k večeři, žehlení, nebo při jiné činnosti, určitě je 'Til Death skvělou volbou, jelikož nemusíte přemýšlet, zasmějete se, možná trochu rozčílíte, pokud to nebudete brát jako srandu a určitě budete trochu škodolibý a všechno to stihnete během dělání něčeho dalšího.

Za mě se jedná o výbornou ukázku sitcomu, který uteče, zaujme, navnadí, nezatíží a pobaví. Opravdu to má takový modernější nádech pilotu Married… with Children, kde se rovněž střetávají dva manželské páry, huškají se proti sobě a navzájem si jsou inspirací. V tuto chvíle mě nenapadá žádná výtka, určitě to nějaké mouchy má, ale přiznávám, že mě pilot tak pohltil, že jsem je komplet přehlédl.

+ obsazení
+ hlášky
+ pobaví
+ uvěřitelnost

- moc to uteklo

Moje hodnocení pilotu: 90 %
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe! 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
naninka358

naninka358

Na sitcomy nebývám náročná, ale tenhle se po druhé sérii dost zkazil, místo sousedů se k hlavní dvojici...
před 40 týdny
sandokan555

sandokan555

Aha tak na IMDB je tam pri Kate Micucci iba meno Ally (s ypsilonom)... tak to som netusil ze to moze byt...
před 40 týdny
naninka358

naninka358

No jasně, seriálů je spousta a tohle není must-see kousek. V českém vysílání běžely epizody ve správném...
před 40 týdny
Další články k tématu