Facebook Twitter E-mail
3. září 2017

S lupou do historie: How I Met Your Mother

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svùj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte How I Met Your Mother 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: How I Met Your Mother (Jak jsem poznal vaši matku)
Žánr: Sitcom / Komedie / Romantický
Stanice: CBS
Vysílání: 2005–2014
Celkový počet sérií: 9
Premiéra: 19. 9. 2005
Délka pilotu: 22 minut

Kdo?

Tvůrce: Carter Bays, Craig Thomas
Herci: Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders

O čem to je?

Píše se rok 2030 a Ted Mosby vypráví svým dvěma dětem příběh o tom, jak poznal jejich matku. Vše začíná v roce 2005, kdy si mladý Ted, začínající architekt, užívá života v New Yorku společně se svou partou přátel. Ted je velkým snílkem a romantikem a touží po tom, aby se konečně zamiloval a našel tu pravou, se kterou by se usadil a založil rodinu. S tím se mu snaží pomoct právě jeho přátelé, sukničkář Barney a jeho bývalí spolužáci Lily a Marshall. Jednoho dne se seznámí s krásnou reportérkou Robin, do které se okamžitě zamiluje.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

gabik.029

Status: mám komplet zhlédnuté
Hodnocení celého seriálu: 70 %

HIMYM je jedním z těch sitcomů, který začínal na vrcholu, což pilot dokazuje. V dnešní době je v žánru komedie velmi těžké nabídnout něco, co diváka ihned zaujme. Já osobně mívám u komedií a sitcomů problém s tím, že spousta vtipů je spíše trapných než zábavných, a je mi pak nepříjemné takový seriál sledovat. Vtipy a hlášky v HIMYM ale naštěstí takové nejsou a tvůrci přesně odhadli tu správnou míru.

Během sledování si nejde nevšimnout podobností s Přáteli (na kterých jsem vyrostla, takže na ně nedám dopustit). Pokud to ale nebudete vnímat jako kopírování, ale spíše jako inspiraci, tak si HIMYM oblíbíte o to více. Faktem zůstává, že oba seriály se staly úspěšnými. Pilot HIMYM má navíc spád a neobsahuje žádná hluchá místa.

Kdybych se měla vyjádřit k postavám, tady mi dělá trošku problém zapomenout všech devět sérií a hodnotit je pouze na základě pilotu. Patřím ale k menšině, která neopěvuje Barneyho, protože se neustále něčím vytahoval a přišlo mi to otravné. Ne že bych ho neměla ráda, ale prostě mi přijde přehodnocovaný.

K samotnému pilotu výhrady asi ani nemám, ale co se seriálu týče, postupně upadá kvalita (což není u seriálu s takovým počtem epizod neobvyklé) a začínají se objevovat nesrovnalosti. Proto jsem byla ráda, když seriál konečně skončil.

+ vtip
+ žádná hluchá místa

Moje hodnocení pilotu: 100 %
ragelly

Status:viděno komplet
Hodnocení celého seriálu: 90 %

Pilot Matky jsem poprvé viděla v roce 2007. Pamatuju si to docela přesně, byly venku první dvě řady, které jsem sjela dávno předtím, než jsem začala být seriálová závislačka. S každým dalším sledováním tohoto pilotu jsem si říkala, že to je konečně naposledy, co ho sleduju. Říkala jsem si to pokaždé, naposledy asi popáté loni v listopadu, když jsem si Matku dala maratonem. A hle, opět jsme tady, vypadá to, že se tohoto seriálu asi nikdy nezbavím. Vždycky, když si myslím, že víckrát už to vidět nemůžu, najde se zase další příležitost :-) Rozhodně je to pilot, který jsem viděla nejvícekrát, ale to neznamená, že bych ho neměla ráda. Má totiž všechno, co má úspěšná komedie mít. Jen si musíte odmyslet všechno další, co přišlo dál a co už jste viděli.

Pro ty, kteří by se dívali poprvé, tak půjde určitě o výborný zážitek. Jde o komedii o skupince přátel, ale na rozdíl od desítek dalších sitcomů se stejným tématem to tady funguje. Vtipy jsou svěží a skutečně pobaví, postavy jsou možná lehce stereotypní, ale oblíbíte si je i jejich vzájemnou chemii. I když jsem pilot viděla asi 6×, i dnes jsem se při sledování několikrát rozesmála. To je víc, než co můžu říct o mnohých dalších komediích, které vidím třebas teprve poprvé.

Postavy mi hned padly do oka. Bezpochyby ale vede Marchall s Lily a Barney. Paradoxně Ted a Robin a jejich romantická dějová linka mi přijdou celkově slabší oproti té předchozí zmíněné trojici. O dost víc mě bavily zásnuby a celkově vztah těch dvou, rozhodně to jsou asi pro každého „couples goals“. Barneyho snad zná každý, i ten, co seriál nikdy neviděl. Působí sice na první pohled odtaženě a namyšleně, ale hází jednu hlášku za druhou a skutečně se mu daří mě bavit. Kdybych seriál neviděla celý, rozhodně by mě pilot k dalšímu sledování nalákal.

+ sympatické postavy
+ povedené vtipy
+ celkový námět

- hlavní linka Teda a Robin působí oproti zbytku slabě

Moje hodnocení pilotu: 90 %
Esgalnor

Status:viděno několik náhodných epizod v TV
Hodnocení celého seriálu: -

No, nejsem úplný fanda sitcomů – a už vůbec ne těch provařených, divácky úspěšných. Přátelé, TBBT, HIMYM, Dva a půl chlapa nebo třeba Dvě socky mě nikdy nebavily a neoslovily. Od každého jsem měl možnost zhlédnout několik náhodných epizod v televizi a ani u jednoho jsem nepochopil jejich masivní oblibu. Po pilotu Jak jsem poznal vaši matku sice stále nejsem osloven, ale dokážu pochopit, co na tom lidi tak baví.

Z velké části za úspěchem seriálu stojí postavy – musím říct, že jsou notně sympatické a působí i reálně (což v sitkomech není moc reálné). Jsou sympaticky normální, přitom zábavné, a především skvěle zahrané. NPH úplně nemusím, ale je pravdou, že i když je v pilotu spíše vedlejší postavou, s přehledem epizodě trůní. Scénář je veleprůměrný, ale nabídne alespoň pár zábavných momentů, není to nudné a dialogy nepůsobí moc křečovitě.

Ale přesto nenabízí žádnou přidanou hodnotu. Retrospektivní vyprávění starého Teda je sice originální a poutavý prvek, avšak samotné zpracování je lehce povrchní a mezi ostatními sitcomy mi vyčnívá jen ten Neil Patrick Harris. Jinak to působí stejně, jako zbytek – podobné kulisy, typologicky podobné postavy a nevýrazná zápletka.

Pilot How I Met YourMother mě prostě nepřesvědčil o tom, že hype, který kolem něj panuje, je oprávněný. Ačkoliv teď chápu, co se na tom ostatním může líbit, já v tom vidím jen velmi průměrný sitcom, který trochu vylepšují sympatické charaktery postav a únosný scénář. Ale jinak mi to tak nějak zapadá do sebe se všemi ostatními „velkými“ sitcomy. Dál se logicky koukat nehodlám.

+ postavy (a NPH)
+ scénář není křeč
+ oddechový feeling

- průměrná zápletka
- nijak to nevyčnívá, rychle zapadne

Moje hodnocení pilotu: 60 %
Drunk_Queen

Status: viděno komplet
Hodnocení celého seriálu: 70 % -

Občas člověk sleduje seriály, které mu způsobují neustálé infarkty myokardu (vím o tom své, taky jsem nad jedním takovým pro vás uz včera trávila čas, když jsem zrovna neasistovala u ničení garáže). A občas sleduje seriály, u kterých se prostě jen dobře pobaví. HIMYM je jeden z nejslavnějších seriálů téhle „odpočinkovejší“ kategorie. A víte co? Není divu proč.

Už pilot dokáže diváka spolehlivě rozesmát. Což je dneska docela zvláštnost. Nevím, jestli si toho všímáte taky, ale u NPL dávám vtipným komediím spousty bodů navíc za to, že jsou vtipné. Třeba je to jen tím, že dnes už nemáme ten „filtr“ a vidíme vše, přesto – proč neocenit veterána? Postavy dokážou zaujmout (ač pozornost si krade hlavně Barney Stinson) a už tenhle první díl jasně dává najevo, že pokud tohle klapne, některé hlášky u vás „zdomácní“. Je to sice samozřejmě sitcom, ale chytře napsaný. Minimálně tak dobře, že ani dvanáct let po premiéře (to je děs, jak ten čas běží!) se pilot díky své „roztomilosti“ a vtipnosti neztratí.

Bohužel tohle je pro mě za tu celou dobu, co SLDH běží, nejtěžší seriál na hodnocení pilotu, protože tady mi prostě nejde odmyslet si ten zbytek. Jak zapomenout, jak ty skvělé vtipy postupem času trouchnivěly, jak zapomenout na konec a jak už na začátku nebýt lehce otráveni z romantické linky mezi Robin a Tedem?

Pilot je skoro až geniální. Milý, vtipný, roztomilý, úsměvný. Jenže má to cenu sledovat, když víte, co přijde dál? Asi ano, když si vezmeme, že ve většině sitcomů musíme hledat vtip lupou, ale stejně by to bylo příjemnější, kdyby to dál nešlo tak moc „do kytek“. No ne?

+ je to vtipné
+ Barney
+ hlášky

Moje hodnocení pilotu: 90 %

Další díly seriálu

S lupou do historie: Scrubs (1. 1. 2017)
S lupou do historie: Buffy the Vampire Slayer (4. 1. 2017)
S lupou do historie: M.A.S.H. (8. 1. 2017)

... odkryj další díly seriálu

S lupou do historie: House M.D. (11. 1. 2017)
S lupou do historie: Friends (15. 1. 2017)
S lupou do historie: Firefly (18. 1. 2017)
S lupou do historie: The Nanny (22. 1. 2017)
S lupou do historie: Lost (25. 1. 2017)
S lupou do historie: Mr. Bean (29. 1. 2017)
S lupou do historie: Parenthood (1. 2. 2017)
S lupou do historie: Army Wives (5. 2. 2017)
S lupou do historie: Crossing Lines (12. 2. 2017)
S lupou do historie: Nurse Jackie (15. 2. 2017)
S lupou do historie: Penny Dreadful (19. 2. 2017)
S lupou do historie: Mad Men (22. 2. 2017)
S lupou do historie: Friday Night Lights (26. 2. 2017)
S lupou do historie: The L Word (1. 3. 2017)
S lupou do historie: Transparent (5. 3. 2017)
S lupu do historie: One Tree Hill (8. 3. 2017)
S lupou do historie: Sons of Anarchy (12. 3. 2017)
S lupou do historie: The Pillars of the Earth (15. 3. 2017)
S lupou do historie: Prison Break (19. 3. 2017)
S lupou do historie: Franklin & Bash (22. 3. 2017)
S lupou do historie: Spin City (26. 3. 2017)
S lupou do historie: The Lying Game (29. 3. 2017)
S lupou do historie: Las Vegas (2. 4. 2017)
S lupou do historie: Vikings (5. 4. 2017)
S lupou do historie: The Walking Dead (9. 4. 2017)
S lupou do historie: The Professionals (12. 4. 2017)
S lupou do historie: King & Maxwell (16. 4. 2017)
S lupou do historie: Switched at Birth (19. 4. 2017)
S lupou do historie: The Americans (23. 4. 2017)
S lupou do historie: Flashpoint (26. 4. 2017)
S lupou do historie: ER (30. 4. 2017)
S lupou do historie: Step by Step (3. 5. 2017)
S lupou do historie: Gilmore Girls (7. 5. 2017)
S lupou do historie: Murder, She Wrote (10. 5. 2017)
S lupou do historie: Magic City (14. 5. 2017)
S lupou do historie: Twin Peaks (21. 5. 2017)
S lupou do historie: Big Love (24. 5. 2017)
S lupou do historie: Hart of Dixie (28. 5. 2017)
S lupou do historie: Web Therapy (31. 5. 2017)
S lupou do historie: Reaper (4. 6. 2017)
S lupou do historie: Desperate Housewives (7. 6. 2017)
S lupou do historie: Star Trek: Voyager (11. 6. 2017)
S lupou do historie: Hotel Babylon (14. 6. 2017)
S lupou do historie: Life on Mars (18. 6. 2017)
S lupou do historie: Spartacus: Blood and Sand (21. 6. 2017)
S lupou do historie: Miranda (25. 6. 2017)
S lupou do historie: Torchwood (28. 6. 2017)
S lupou do historie: The Good Guys (2. 7. 2017)
S lupou do historie: Peaky Blinders (5. 7. 2017)
S lupou do historie: Undateable (9. 7. 2017)
S lupou do historie: Beauty and the Beast (12. 7. 2017)
S lupou do historie: Red Dwarf (16. 7. 2017)
S lupou do historie: Rome (19. 7. 2017)
S lupou do historie: Vyšehrad (24. 7. 2017)
S lupou do historie: You're the Worst (26. 7. 2017)
S lupou do historie: Camelot (30. 7. 2017)
S lupou do historie: My Mad Fat Diary (2. 8. 2017)
S lupou do historie: That '70s Show (6. 8. 2017)
S lupou do historie: Blood Ties (9. 8. 2017)
S lupou do historie: Stargate SG-1 (13. 8. 2017)
S lupou do historie: Poldark (16. 8. 2017)
S lupou do historie: Shameless (20. 8. 2017)
S lupou do historie: Revolution (23. 8. 2017)
S lupou do historie: Andromeda (27. 8. 2017)
S lupou do historie: Mistresses (30. 8. 2017)
S lupou do historie: How I Met Your Mother (právě čteš)
S lupou do historie: The Fall (6. 9. 2017)
S lupou do historie: Joey (10. 9. 2017)
S lupou do historie: CSI Miami (13. 9. 2017)
S lupou do historie: Dallas (17. 9. 2017)
S lupou do historie: Hellcats (20. 9. 2017)
S lupou do historie: Crossing Jordan (24. 9. 2017)
S lupou do historie: Will & Grace (27. 9. 2017)
S lupou do historie: Nikita (1. 10. 2017)
S lupou do historie: Battlestar Galactica (4. 10. 2017)
S lupou do historie: Modern Family (8. 10. 2017)
S lupou do historie: Revenge (11. 10. 2017)
S lupou do historie: Kings (15. 10. 2017)
S lupou do historie: Bates Motel (18. 10. 2017)
S lupou do historie: Merlin (22. 10. 2017)
S lupou do historie: Chuck (25. 10. 2017)
S lupou do historie: The Carrie Diaries (29. 10. 2017)
S lupou do historie: Saving Hope (1. 11. 2017)
S lupou do historie: Orphan Black (5. 11. 2017)
S lupou do historie: Baywatch (8. 11. 2017)
S lupou do historie: Charmed (12. 11. 2017)
S lupou do historie: Life Unexpected (15. 11. 2017)
S lupou do historie: Monk (19. 11. 2017)
S lupou do historie: Rizzoli & Isles (22. 11. 2017)
S lupou do historie: Blackadder (26. 11. 2017)
S lupou do historie: Profiler (3. 12. 2017)
S lupou do historie: Murdoch Mysteries (6. 12. 2017)
S lupou do historie: South Park (10. 12. 2017)
S lupou do historie: Underbelly (13. 12. 2017)
S lupou do historie: Melissa & Joey (17. 12. 2017)
S lupou do historie: 4teens (20. 12. 2017)
S lupou do historie: ALF (24. 12. 2017)
S lupou do historie: Parks and Recreation (27. 12. 2017)
S lupou do historie: Hawthorne (31. 12. 2017)
S lupou do historie: The Dead Zone (3. 1. 2018)
S lupou do historie: Ugly Betty (7. 1. 2018)
S lupou do historie: Moonlight (10. 1. 2018)
S lupou do historie: NCIS (14. 1. 2018)
S lupou do historie: Frasier (17. 1. 2018)
S lupou do historie: Rectify (21. 1. 2018)
S lupou do historie: Okresní přebor (24. 1. 2018)
S lupou do historie: Kriminálka Anděl (28. 1. 2018)
S lupou do historie: Continuum (31. 1. 2018)
S lupou do historie: The West Wing (4. 2. 2018)
S lupou do historie: Dirty Sexy Money (7. 2. 2018)
S lupou do historie: Roseanne (11. 2. 2018)
S lupou do historie: Vyprávěj (14. 2. 2018)
S lupou do historie: Lost Girl (18. 2. 2018)
S lupou do historie: New Girl (21. 2. 2018)
S lupou do historie: Eureka (25. 2. 2018)
S lupou do historie: Eli Stone (ABC) (28. 2. 2018)
S lupou do historie: Southland (4. 3. 2018)
S lupou do historie: Drop Dead Diva (7. 3. 2018)
S lupou do historie: Finding Carter (11. 3. 2018)
S lupou do historie: American Horror Story (14. 3. 2018)
S lupou do historie: The Leftovers (18. 3. 2018)
S lupou do historie: Baby Daddy (21. 3. 2018)
S lupou do historie: Návštěvníci (25. 3. 2018)
S lupou do historie: Make It or Break It (28. 3. 2018)
S lupou do historie: The Killing (1. 4. 2018)
S lupou do historie: My Name Is Earl (4. 4. 2018)
S lupou do historie: Suburgatory (8. 4. 2018)
S lupou do historie: Third Watch (11. 4. 2018)
S lupou do historie: Judging Amy (15. 4. 2018)
S lupou do historie: Chasing Life (18. 4. 2018)
S lupou do historie: Ray Donovan (22. 4. 2018)
S lupou do historie: Breakout Kings (25. 4. 2018)
S lupou do historie: V (29. 4. 2018)
S lupou do historie: Grimm (2. 5. 2018)
S lupou do historie: Without a Trace (6. 5. 2018)
S lupou do historie: Family Guy (23. 5. 2018)
S lupou do historie: The Bridge (27. 5. 2018)
S lupou do historie: Sanctuary (30. 5. 2018)
S lupou do historie: Dynasty (3. 6. 2018)
S lupou do historie: Californication (6. 6. 2018)
S lupou do historie: Breaking In (10. 6. 2018)
S lupou do historie: Wallander (13. 6. 2018)
S lupou do historie: Little Britain (17. 6. 2018)
S lupou do historie: Ringer (20. 6. 2018)
S lupou do historie: BoJack Horseman (24. 6. 2018)
S lupou do historie: Nemocnice na kraji města (27. 6. 2018)
S lupou do historie: The Event (4. 7. 2018)
S lupou do historie: The Strain (8. 7. 2018)
S lupou do historie: Fargo (11. 7. 2018)
S lupou do historie: Suddenly Susan (15. 7. 2018)
S lupou do historie: Tru Calling (18. 7. 2018)
S lupou do historie: Chalupáři (22. 7. 2018)
S lupou do historie: Being Erica (25. 7. 2018)
S lupou do historie: The Knick (29. 7. 2018)
S lupou do historie: Jericho (1. 8. 2018)
S lupou do historie: What I Like About You (5. 8. 2018)
S lupou do historie: Whitney (8. 8. 2018)
S lupou do historie: Cirkus Bukowsky (12. 8. 2018)
S lupou do historie: Haven (15. 8. 2018)
S lupou do historie: The Fosters (19. 8. 2018)
S lupou do historie: Looking (22. 8. 2018)
S lupou do historie: Midsomer Murders (26. 8. 2018)
S lupou do historie: The Simpsons (29. 8. 2018)
S lupou do historie: The Middle (2. 9. 2018)
S lupou do historie: Billy & Billie (5. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek (9. 9. 2018)
S lupou do historie: Angel (12. 9. 2018)
S lupou do historie: Arrested Development (16. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek Enterprise (19. 9. 2018)
S lupou do historie: Sex and the City (23. 9. 2018)
S lupou do historie: Ripper Street (26. 9. 2018)
S lupou do historie: The New Adventures of Superman (30. 9. 2018)
S lupou do historie: The Cleveland Show (3. 10. 2018)
S lupou do historie: Falling Skies (7. 10. 2018)
S lupou do historie: Two and a Half Men (10. 10. 2018)
S lupou do historie: Devious Maids (14. 10. 2018)
S lupou do historie: Monty Python's Flying Circus (17. 10. 2018)
S lupou do historie: Major Crimes (22. 10. 2018)
S lupou do historie: Archer (24. 10. 2018)
S lupou do historie: True Blood (28. 10. 2018)
S lupou do historie: Legend of the Seeker (1. 11. 2018)
S lupou do historie: Lilyhammer (4. 11. 2018)
S lupou do historie: Freaks and Geeks (1. 9. 2019)
S lupou do historie: Ashes to Ashes (4. 9. 2019)
S lupou do historie: Instant Star (8. 9. 2019)
S lupou do historie: Zdivočelá země (11. 9. 2019)
S lupou do historie: Hit the Floor (15. 9. 2019)
S lupou do historie: Human Target (18. 9. 2019)
S lupou do historie: Diagnosis Murder (22. 9. 2019)
S lupou do historie: The Affair (25. 9. 2019)
S lupou do historie: Hospoda (29. 9. 2019)
S lupou do historie: Game of Thrones (3. 10. 2019)
S lupou do historie: Terminator: The Sarah Connor Chronicles (6. 10. 2019)
S lupou do historie: Getting On (9. 10. 2019)
S lupou do historie: F. L. Věk (13. 10. 2019)
S lupou do historie: Ground Floor (16. 10. 2019)
S lupou do historie: Rescue Me (20. 10. 2019)

S lupou do historie: Married... with Children (23. 10. 2019)
S lupou do historie: Warehouse 13 (27. 10. 2019)
S lupou do historie: Angels in America (30. 10. 2019)
S lupou do historie: Stargate Universe (3. 11. 2019)
S lupou do historie: Legends (6. 11. 2019)
S lupou do historie: Knight Rider (10. 11. 2019)
S lupou do historie: Parade's End (13. 11. 2019)

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Olivia Caroline Jones
před 114 týdny
souhlasím, mám to úplně stejně :-)
Adrian "A.C." Conor
před 113 týdny
A tvorcovia s tebou (a s každým) súhlasia, preto na DVD vyšla aj...
ševča
před 111 týdny
A víte, že mně se pilot vůbec nelíbil? Spolužačka mi o tom říkala a...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY