20. 5. 2020

S lupou do historie: Shark

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Shark (Žralok) 1×01: Pilot?

plakát

Základní údaje

Název Shark (Žralok)
Žánr Drama, Krimi, Právnický
Stanice CBS
Vysílání 2006–2008
Počet sérií 2
Premiéra 21. 9. 2006
Délka pilotu 42 minut

O čem to je?

Významnému, uznávanému a obávanému právníkovi Los Angeles Sebastianovi Starkovi s převrátí svět naruby, když se mu pokazí jeden případ. Když však dostane příležitost stát se z obhájce žalobcem, naskýtá se mu možnost vše alespoň trochu odčinit. Obávanému Starkovi přezdívanému Shark naštěstí dělá oporu jeho šestnáctiletá dcera, která se po rozvodu rodičů rozhodla zůstat s ním, aby neskončil úplně na dně.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Status: viděna náhodná epizoda
Hodnocení celého seriálu: –

Je fajn naskočit pěkně do právnického seriálu, mám pocit, že jsem někdy nějakou epizodu seriálu viděl, ale rozhodně se mi nijak nevryl pod kůži. O to víc jsem rád, že jsem na něj díky lupě narazil. Líbí se mi ta změna pozic, kdy hrdina zůstává v podstatě tím špatným. Je tu skvěle vystižené, což tu i několikrát zazní, je snazší někoho obhajovat, než ho žalovat, prostředky stran jsou naprosto odlišné, ale Stark to zvládá bravurně na obou stranách.

Byl to pilot, takže bylo třeba věcí okolo a případ jako takový nedostal všechen prostor, který by běžně nejspíš dostal. Ve vyvážené míře tu bylo jak pátrání a příprava, tak přímo soud, ale obojí by si zasloužilo větší prostor, proto doufám, že jakmile se příběh zaběhne, tak tu bude všeho dostatek. Seriál sice nepatří k vrcholným právnickým kouskům, což je vidět i na zrušení po dvou sériích, ale epizoda (alespoň ta úvodní) je příjemná, docela uteče a až na to mírné upozadění, které se snad opravdu s dalšími epizodami zlepší, to nic moc nepostrádá.

Herecky je seriál také příjemný, postavami také, jednotlivý právníci jsou zajímavým mixem, jen tedy ještě nedostali moc prostoru. O dceři úplně nevím, co si myslet, není špatná, to ne, jen nevím, jestli má úplně kam posunout příběh. A James Woods v hlavní roli jako bezpáteřní obhájce/žalobce je perfektní.

Myslím, že na zaplnění kolonky právnický seriál je tento kousek ideální, epizody utečou rychle a s tím i celý seriál. Jak jsem říkal, není to žádná právnická špička, ale sledovat se to bez problému dá a pokud nebudeme srovnávat se současnými kousky jako Bull, tak jde o úplně bezproblémový seriál.

  • James Woods
  • změna strany, stejný přístup
  • dcera
  • málo prostoru pro případ
70 %
Mé hodnocení
jesmot
Další díly seriálu
Copak asi dělají tyto tlačítka? 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
bettyragy

bettyragy

Výborný seriál, škoda, že už ho dlouho nikde nedávají.
před 17 týdny
lupe

lupe

Vím jistě, že jsem seriál viděla, líbil se mi, ale nakonec si ho vlastně nepamatuju. Což myslím mluví za...
před 17 týdny
Další články k tématu