Facebook Twitter E-mail
11. června 2017

S lupou do historie: Star Trek: Voyager

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Star Trek: Voyager 1×01: Caretaker?

Medailónek

Název: Star Trek: Voyager
Žánr: Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný
Stanice: UPN
Vysílání: 1995–2001
Celkový počet sérií: 7
Premiéra: 16. 1. 1995
Délka pilotu: 90 minut (dvojdíl)

Kdo?

Tvůrci: Rick Berman, Michael Piller, Jeri Taylor
Herci: Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Jennifer Lien, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Jeri Ryan, Garrett Wang

O čem to je?

Seriál sleduje dobrodružství kapitánky Kathryn Janeway, která ve 24. století řídí vesmírnou loď U.S.S. Voyager. Loď je menší, má 150člennou posádku. Je to ale loď rychlá a mocná, má schopnost přistát na jakémkoliv povrchu planety. Jde o jedno z technologicky nejvyspělejších plavidel Hvězdné flotily. Kapitánka se svým týmem dostane za úkol najít a zajmout posádku rebelské lodi Maquis, i její loď se kvůli mocné mimozemské technologii dostane do dalekého Delta kvadrantu. Obě posádky se nemůžou dostat zpátky a musí najít jinou cestu, jak se vrátit domů. Jsou tak daleko, že cesta by jim trvala 75 let, proto se vydávají směrem k Zemi a doufají, že po cestě najdou podobnou technologii či rasu, která jim s urychleným návratem pomůže.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Star Trek patří rozhodně mezi jeden z místních (no dobře, celosvětových kultů). Proto s dnešními názory opět riskujeme, že si u vás vydláždíme cestičku do pekel. Za mě ale musím říct, že ačkoliv jsem se pilotu k Voyager obávala, výsledek mě potěšil. Na to, že má hodinu a půl (je to dvojdíl), tak příběh utíkal skutečně hodně rychle a celkově na mě atmosféra zapůsobila. Prozatím jsem neměla tu čest vidět další Star Trek piloty, ale před nějakou dobou nám doma jel původní seriál, který teda vypadal opravdu jinak… až přijdou další tyto epizody na řadu v SLDH, určitě bude zajímavé srovnávat.

Ale zpět k Voyager. Musím říct, že jsem si při sledování říkala, že to vlastně docela vypadá jako Hvězdná brána. Je tu posádka (=tým), která cestuje svou lodí (hvězdnou bránou) skrze vesmír, objevuje nové světy, setkává se s mimozemskými přáteli, ale také si vytváří nepřátele. Je tu jen jeden malý rozdíl, jak jsem se na konci dílu dozvěděla. Voyager je serializovanější, má svůj cíl dostat se domů. O'Neillův tým se na konci každého dílu vrátil zpět na základnu, což u Voyageru kvůli sledu událostí logicky není možné. Docela by mě jen tak mimo řečí zajímalo, kdy (a zda vůbec) se posádka dostane domů, znalci seriálu, můžete mi říct? Nemám v plánu sledovat dál, ale jak říkám, zajímalo by mě to.

Herecké obsazení je fajn, stejně jako jejich postavy. Nikdo mě neiritoval, i když mi ani nikdo vyloženě nepadl do oka. Takto po jednom díle si nedovedu představit, že jsou herci s nadšením vítáni na každém conu, např. na FF. Ale jasně, asi když fanoušci mají nakoukánu komplet tvorbu, tak je to trošku něco jiného.

Samotný příběh úvodní dvojepizody byl zajímavý, nechyběla mu záhada, napětí, akce i špetka (i když opravdu maličká špetka) vtipu. Přesto epizodě chybí taková ta odlehčenost, jakou má Stargate. Všechno to působilo hrozně moc vážně, což bohužel v dnešní době, tedy o nějakých 20 let později, je v kombinaci se špatnými triky k smíchu v tom horším slova smyslu. Nevím, jestli by si seriál dokázal najít nové fanoušky i v dnešní době. Rozhodně si při sledování uvědomíte, jak daleko se za těch pár posledních let vizuální efekty posunuly.

Budu koukat dál? Pilot byl fajn, ale stačil mi.

+ zábavný příběh
+ solidní postavy
+ od každé žánrové špetky trošku

- vizuální efekty
- bere se to až příliš vážně

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Drunk_Queen

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Pořád si namlouvám, že nejsem jediný „mimoň“, který o takových těch mega extrémně ultra moc známých věcech jako Star Trek a Star Wars maximálně leda tak slyšel. Opravdu, ty filmy mi prostě vůbec nic neříkají, protože jsem je zkrátka a dobře nikdy neviděla. Je to divné? A co já s tím.

Takže odnož Star Treku – Voyager – pro mě byla před sledováním pilotu jednou velkou neznámou. Avšak jedna věc mě ohromila už na začátku. A to znělka. Netuším, jaké jsou u dalších odnoží či snad původních filmů (protože jsem je prostě neviděla), ale hudba u ní byla rozhodně trefou do černého.

Dál už je to vlastně „standardní“ příběh, jen z prostředí vesmíru a s hezkými maskami a zajímavými kostýmy. Naštěstí docela zajímavý, takže až tak nevadí, že pilotní epizoda trvá celých devadesát minut, i když si říkám, že nějaké to zkrácení by seriálu vůbec neuškodilo.

I přes délku je Voyager ovšem tak minimálně o třídu lepší než třeba takové Firefly, které jsme tu měli v lednu. Příběh se nijak nepředvádí, efekty jsou občas spíše úsměvné, přesto seriál disponuje atmosférou, která mu dodává jisté kouzlo.

Škoda té délky, protože jinak je Voyager opravdu slušným počinem.

+ atmosféra
+ kostýmy a masky
+ hudba u znělky

- délka

Moje hodnocení pilotu: 60 %
Seraphine313

Status: viděno komplet
Hodnocení celého seriálu: 80 %

Po skončení Star Treku: Nové generace se zdálo být těžké zachovat popularitu a kvalitu posledního seriálu a nabídnout divákům něco, co by se s výše zmíněným dalo srovnávat. Jenže ono stačilo vyměnit silnou vedoucí postavu za jinou silnou vedoucí postavu, nechat různorodé složení můstku, přihodit pár neznámých ras z hlubokých koutů galaxie, zapomenout na Borgy, kteří byli vyřešeni, a ono to kupodivu funguje.

Úvodní díl se točí kolem hlavních postav – Kathryn Janeway, Toma Parise, B’Ellany Torres, Chakotaye, částečně i Neelixe. Dvouhodinový díl představí postupně každého z nich, a i když s chováním některých nebudete souhlasit, o sympatie se doprošovat nemusejí. Snad jen v případě B’Ellany budete mít trochu problém s její „klingonskou polovinou“. Naopak, Tom Paris je předobraz „bad boyů“, kteří se ale v televizi začnou objevovat až o deset let později.

Co bych rád vypíchl, to je znělka. Startrekovské znělky byly vždycky něco extra, tahle je důstojným a velmi příjemným rozšířením startrekovské muzikografie.

V ději se přelévají akční části a řekněme komorně-osobní části. To není až tak špatný styl, ale pro akcechtivé diváky nepříliš vhodný. Pokud máte rádi zápletku vyřešenou hned, budou vás tato hluchá místa štvát. Není problém tady přeskočit od dvojice, která se nachází v nebezpečí života, k jiné postavě, která řeší, zda je platným členem posádky a zda ho ostatní berou jako svého přítele. Při úvodní scéně kapitánky, jak konzultuje s manželem štěňátka, jen aby byl divákovi ukázán i její lidský rozměr (protože v průběhu celého dílu se chová jako právoplatná alfa), vám budou růst zuby nazpět. Tohle je scéna, kterou vyznívá tak prvoplánově, až to bolí.

Co se týče děje, budete až překvapeni, jak dynamický Star Trek je. Posádka neustále létá z místa na místo, skoro až surrealistické momenty střídají momenty z oblasti teoretické vědy, ty jsou zase vystřídány ukázkami sociálního uspořádání, jaké neznáme – je to na svou dobu poměrně slušná jízda, jen kdyby nebyla kouskovaná. Jenže ona je kouskovaná tím, co Star Trek dělá Star Trekem – lidskou stránkou jednotlivých postav. Kdo chce akční hard sci-fi od začátku do konce, bude si muset ještě pár let počkat.

+ znělka
+ stylem až nápadně podobné Hvězdné bráně
+ komplexní vesmír
+ dynamický příběh

- čas od času hluché místo
- některé postavy nejsou až tak sympatické, jak byste čekali

Moje hodnocení pilotu: 70 %

Další díly seriálu

S lupou do historie: Scrubs (1. 1. 2017)
S lupou do historie: Buffy the Vampire Slayer (4. 1. 2017)
S lupou do historie: M.A.S.H. (8. 1. 2017)

... odkryj další díly seriálu

S lupou do historie: House M.D. (11. 1. 2017)
S lupou do historie: Friends (15. 1. 2017)
S lupou do historie: Firefly (18. 1. 2017)
S lupou do historie: The Nanny (22. 1. 2017)
S lupou do historie: Lost (25. 1. 2017)
S lupou do historie: Mr. Bean (29. 1. 2017)
S lupou do historie: Parenthood (1. 2. 2017)
S lupou do historie: Army Wives (5. 2. 2017)
S lupou do historie: Crossing Lines (12. 2. 2017)
S lupou do historie: Nurse Jackie (15. 2. 2017)
S lupou do historie: Penny Dreadful (19. 2. 2017)
S lupou do historie: Mad Men (22. 2. 2017)
S lupou do historie: Friday Night Lights (26. 2. 2017)
S lupou do historie: The L Word (1. 3. 2017)
S lupou do historie: Transparent (5. 3. 2017)
S lupu do historie: One Tree Hill (8. 3. 2017)
S lupou do historie: Sons of Anarchy (12. 3. 2017)
S lupou do historie: The Pillars of the Earth (15. 3. 2017)
S lupou do historie: Prison Break (19. 3. 2017)
S lupou do historie: Franklin & Bash (22. 3. 2017)
S lupou do historie: Spin City (26. 3. 2017)
S lupou do historie: The Lying Game (29. 3. 2017)
S lupou do historie: Las Vegas (2. 4. 2017)
S lupou do historie: Vikings (5. 4. 2017)
S lupou do historie: The Walking Dead (9. 4. 2017)
S lupou do historie: The Professionals (12. 4. 2017)
S lupou do historie: King & Maxwell (16. 4. 2017)
S lupou do historie: Switched at Birth (19. 4. 2017)
S lupou do historie: The Americans (23. 4. 2017)
S lupou do historie: Flashpoint (26. 4. 2017)
S lupou do historie: ER (30. 4. 2017)
S lupou do historie: Step by Step (3. 5. 2017)
S lupou do historie: Gilmore Girls (7. 5. 2017)
S lupou do historie: Murder, She Wrote (10. 5. 2017)
S lupou do historie: Magic City (14. 5. 2017)
S lupou do historie: Twin Peaks (21. 5. 2017)
S lupou do historie: Big Love (24. 5. 2017)
S lupou do historie: Hart of Dixie (28. 5. 2017)
S lupou do historie: Web Therapy (31. 5. 2017)
S lupou do historie: Reaper (4. 6. 2017)
S lupou do historie: Desperate Housewives (7. 6. 2017)
S lupou do historie: Star Trek: Voyager (právě čteš)
S lupou do historie: Hotel Babylon (14. 6. 2017)
S lupou do historie: Life on Mars (18. 6. 2017)
S lupou do historie: Spartacus: Blood and Sand (21. 6. 2017)
S lupou do historie: Miranda (25. 6. 2017)
S lupou do historie: Torchwood (28. 6. 2017)
S lupou do historie: The Good Guys (2. 7. 2017)
S lupou do historie: Peaky Blinders (5. 7. 2017)
S lupou do historie: Undateable (9. 7. 2017)
S lupou do historie: Beauty and the Beast (12. 7. 2017)
S lupou do historie: Red Dwarf (16. 7. 2017)
S lupou do historie: Rome (19. 7. 2017)
S lupou do historie: Vyšehrad (24. 7. 2017)
S lupou do historie: You're the Worst (26. 7. 2017)
S lupou do historie: Camelot (30. 7. 2017)
S lupou do historie: My Mad Fat Diary (2. 8. 2017)
S lupou do historie: That '70s Show (6. 8. 2017)
S lupou do historie: Blood Ties (9. 8. 2017)
S lupou do historie: Stargate SG-1 (13. 8. 2017)
S lupou do historie: Poldark (16. 8. 2017)
S lupou do historie: Shameless (20. 8. 2017)
S lupou do historie: Revolution (23. 8. 2017)
S lupou do historie: Andromeda (27. 8. 2017)
S lupou do historie: Mistresses (30. 8. 2017)
S lupou do historie: How I Met Your Mother (3. 9. 2017)
S lupou do historie: The Fall (6. 9. 2017)
S lupou do historie: Joey (10. 9. 2017)
S lupou do historie: CSI Miami (13. 9. 2017)
S lupou do historie: Dallas (17. 9. 2017)
S lupou do historie: Hellcats (20. 9. 2017)
S lupou do historie: Crossing Jordan (24. 9. 2017)
S lupou do historie: Will & Grace (27. 9. 2017)
S lupou do historie: Nikita (1. 10. 2017)
S lupou do historie: Battlestar Galactica (4. 10. 2017)
S lupou do historie: Modern Family (8. 10. 2017)
S lupou do historie: Revenge (11. 10. 2017)
S lupou do historie: Kings (15. 10. 2017)
S lupou do historie: Bates Motel (18. 10. 2017)
S lupou do historie: Merlin (22. 10. 2017)
S lupou do historie: Chuck (25. 10. 2017)
S lupou do historie: The Carrie Diaries (29. 10. 2017)
S lupou do historie: Saving Hope (1. 11. 2017)
S lupou do historie: Orphan Black (5. 11. 2017)
S lupou do historie: Baywatch (8. 11. 2017)
S lupou do historie: Charmed (12. 11. 2017)
S lupou do historie: Life Unexpected (15. 11. 2017)
S lupou do historie: Monk (19. 11. 2017)
S lupou do historie: Rizzoli & Isles (22. 11. 2017)
S lupou do historie: Blackadder (26. 11. 2017)
S lupou do historie: Profiler (3. 12. 2017)
S lupou do historie: Murdoch Mysteries (6. 12. 2017)
S lupou do historie: South Park (10. 12. 2017)
S lupou do historie: Underbelly (13. 12. 2017)
S lupou do historie: Melissa & Joey (17. 12. 2017)
S lupou do historie: 4teens (20. 12. 2017)
S lupou do historie: ALF (24. 12. 2017)
S lupou do historie: Parks and Recreation (27. 12. 2017)
S lupou do historie: Hawthorne (31. 12. 2017)
S lupou do historie: The Dead Zone (3. 1. 2018)
S lupou do historie: Ugly Betty (7. 1. 2018)
S lupou do historie: Moonlight (10. 1. 2018)
S lupou do historie: NCIS (14. 1. 2018)
S lupou do historie: Frasier (17. 1. 2018)
S lupou do historie: Rectify (21. 1. 2018)
S lupou do historie: Okresní přebor (24. 1. 2018)
S lupou do historie: Kriminálka Anděl (28. 1. 2018)
S lupou do historie: Continuum (31. 1. 2018)
S lupou do historie: The West Wing (4. 2. 2018)
S lupou do historie: Dirty Sexy Money (7. 2. 2018)
S lupou do historie: Roseanne (11. 2. 2018)
S lupou do historie: Vyprávěj (14. 2. 2018)
S lupou do historie: Lost Girl (18. 2. 2018)
S lupou do historie: New Girl (21. 2. 2018)
S lupou do historie: Eureka (25. 2. 2018)
S lupou do historie: Eli Stone (ABC) (28. 2. 2018)
S lupou do historie: Southland (4. 3. 2018)
S lupou do historie: Drop Dead Diva (7. 3. 2018)
S lupou do historie: Finding Carter (11. 3. 2018)
S lupou do historie: American Horror Story (14. 3. 2018)
S lupou do historie: The Leftovers (18. 3. 2018)
S lupou do historie: Baby Daddy (21. 3. 2018)
S lupou do historie: Návštěvníci (25. 3. 2018)
S lupou do historie: Make It or Break It (28. 3. 2018)
S lupou do historie: The Killing (1. 4. 2018)
S lupou do historie: My Name Is Earl (4. 4. 2018)
S lupou do historie: Suburgatory (8. 4. 2018)
S lupou do historie: Third Watch (11. 4. 2018)
S lupou do historie: Judging Amy (15. 4. 2018)
S lupou do historie: Chasing Life (18. 4. 2018)
S lupou do historie: Ray Donovan (22. 4. 2018)
S lupou do historie: Breakout Kings (25. 4. 2018)
S lupou do historie: V (29. 4. 2018)
S lupou do historie: Grimm (2. 5. 2018)
S lupou do historie: Without a Trace (6. 5. 2018)
S lupou do historie: Family Guy (23. 5. 2018)
S lupou do historie: The Bridge (27. 5. 2018)
S lupou do historie: Sanctuary (30. 5. 2018)
S lupou do historie: Dynasty (3. 6. 2018)
S lupou do historie: Californication (6. 6. 2018)
S lupou do historie: Breaking In (10. 6. 2018)
S lupou do historie: Wallander (13. 6. 2018)
S lupou do historie: Little Britain (17. 6. 2018)
S lupou do historie: Ringer (20. 6. 2018)
S lupou do historie: BoJack Horseman (24. 6. 2018)
S lupou do historie: Nemocnice na kraji města (27. 6. 2018)
S lupou do historie: The Event (4. 7. 2018)
S lupou do historie: The Strain (8. 7. 2018)
S lupou do historie: Fargo (11. 7. 2018)
S lupou do historie: Suddenly Susan (15. 7. 2018)
S lupou do historie: Tru Calling (18. 7. 2018)
S lupou do historie: Chalupáři (22. 7. 2018)
S lupou do historie: Being Erica (25. 7. 2018)
S lupou do historie: The Knick (29. 7. 2018)
S lupou do historie: Jericho (1. 8. 2018)
S lupou do historie: What I Like About You (5. 8. 2018)
S lupou do historie: Whitney (8. 8. 2018)
S lupou do historie: Cirkus Bukowsky (12. 8. 2018)
S lupou do historie: Haven (15. 8. 2018)
S lupou do historie: The Fosters (19. 8. 2018)
S lupou do historie: Looking (22. 8. 2018)
S lupou do historie: Midsomer Murders (26. 8. 2018)
S lupou do historie: The Simpsons (29. 8. 2018)
S lupou do historie: The Middle (2. 9. 2018)
S lupou do historie: Billy & Billie (5. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek (9. 9. 2018)
S lupou do historie: Angel (12. 9. 2018)
S lupou do historie: Arrested Development (16. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek Enterprise (19. 9. 2018)
S lupou do historie: Sex and the City (23. 9. 2018)
S lupou do historie: Ripper Street (26. 9. 2018)
S lupou do historie: The New Adventures of Superman (30. 9. 2018)
S lupou do historie: The Cleveland Show (3. 10. 2018)
S lupou do historie: Falling Skies (7. 10. 2018)
S lupou do historie: Two and a Half Men (10. 10. 2018)
S lupou do historie: Devious Maids (14. 10. 2018)
S lupou do historie: Monty Python's Flying Circus (17. 10. 2018)
S lupou do historie: Major Crimes (22. 10. 2018)
S lupou do historie: Archer (24. 10. 2018)
S lupou do historie: True Blood (28. 10. 2018)
S lupou do historie: Legend of the Seeker (1. 11. 2018)
S lupou do historie: Lilyhammer (4. 11. 2018)
S lupou do historie: Freaks and Geeks (1. 9. 2019)
S lupou do historie: Ashes to Ashes (4. 9. 2019)
S lupou do historie: Instant Star (8. 9. 2019)
S lupou do historie: Zdivočelá země (11. 9. 2019)
S lupou do historie: Hit the Floor (15. 9. 2019)
S lupou do historie: Human Target (18. 9. 2019)
S lupou do historie: Diagnosis Murder (22. 9. 2019)
S lupou do historie: The Affair (25. 9. 2019)
S lupou do historie: Hospoda (29. 9. 2019)
S lupou do historie: Game of Thrones (3. 10. 2019)
S lupou do historie: Terminator: The Sarah Connor Chronicles (6. 10. 2019)
S lupou do historie: Getting On (9. 10. 2019)
S lupou do historie: F. L. Věk (13. 10. 2019)
S lupou do historie: Ground Floor (16. 10. 2019)
S lupou do historie: Rescue Me (20. 10. 2019)
S lupou do historie: Married... with Children (23. 10. 2019)
S lupou do historie: Warehouse 13 (27. 10. 2019)
S lupou do historie: Angels in America (30. 10. 2019)
S lupou do historie: Stargate Universe (3. 11. 2019)
S lupou do historie: Legends (6. 11. 2019)
S lupou do historie: Knight Rider (10. 11. 2019)
S lupou do historie: Parade's End (13. 11. 2019)
S lupou do historie: The O.C. (17. 11. 2019)
S lupou do historie: Bylo nás pět (20. 11. 2019)
S lupou do historie: Home Improvement (24. 11. 2019)
S lupou do historie: House of Cards (27. 11. 2019)
S lupou do historie: Strážce duší (2. 12. 2019)
S lupou do historie: Young & Hungry (4. 12. 2019)
S lupou do historie: Once Upon a Time (8. 12. 2019)
S lupou do historie: Vicious (11. 12. 2019)
S lupou do historie: 'Til Death (15. 12. 2019)
S lupou do historie: Dollhouse (18. 12. 2019)
S lupou do historie: Aliens in America (25. 12. 2019)
S lupou do historie: Poirot (25. 12. 2019)
S lupou do historie: Nip/Tuck (29. 12. 2019)
S lupou do historie: Broadchurch (1. 1. 2020)

S lupou do historie: Yes Minister (5. 1. 2020)
S lupou do historie: Rogue (8. 1. 2020)
S lupou do historie: My všichni školou povinní (13. 1. 2020)
S lupou do historie: The 4400 (15. 1. 2020)
S lupou do historie: Xena: Warrior Princess (19. 1. 2020)
S lupou do historie: Necessary Roughness (22. 1. 2020)
S lupou do historie: Under the Dome (26. 1. 2020)

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Qmati
před 137 týdny
Můj nejoblíbenější je ST Next Generation. Voyager je taky výborný. Každý ST je...
STOUPA
před 136 týdny
Legendární seriál.
Alias
před 136 týdny
Celkom dobré. U nás dávali len novú generáciu a DS9, než si uvedomili, že na...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY