8. 3. 2020

S lupou do historie: Terra Nova

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Terra Nova 1×01: Genesis: Part 1?

plakát

Základní údaje

Název Terra Nova
Žánr Drama, SciFi
Stanice Fox
Vysílání 2011
Počet sérií 1
Premiéra 26. 9. 2011
Délka pilotu 43 minut (dvoudíl 86 minut)

O čem to je?

Příběh začíná v roce 2149, svět je zničen a skupina obyvatel se připravuje na cestu, na kterou byli buď vybráni pro své schopnosti, nebo vylosováni. Čeká na ně výprava několik milionů let zpět časem a život ve světě, který zná živou přírodu, modré nebe a opravdové jídlo. Co však na konci své cesty naleznou nebude přesně to, co očekávali…

Trailer

A jaký je náš ortel?

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: –

O seriálu už jsem slyšel, ne že ne. Ale nikdy se mi do něj zvlášť nechtělo, vlastně vůbec, ale alespoň část zasazenou do budoucnosti jsem si celkem užil, zbytek mě nijak zvlášť nebavil, každopádně nebudu si tu hrát na morouse a s odhlédnutím od fakt, že mi to prostě nesedlo, se vrhnu na hodnocení všeho ostatního.

Z příběhu mě docela zaujala linka zasazená do budoucnosti, ale ta tvořila minimum a tak tomu nejspíš bude i do budoucna. Co se týče děje po cestě zpět časem, tak to celé působilo strašně předvídatelně. Snad až na záhadu, která je trochu vysvětlena v závěru úvodního dvoudílu, je to takové nemastné neslané. Navíc ukončení po první sérii dost naznačuje neuzavřenost příběhu, co by mohlo být velké mínus.

Postavy jsou celkem fajn, až na tu předvídatelnost, obsazeni jsou všichni taky docela dobře, tam asi není nic moc co vymýšlet. Možná už jsem až moc zabředlí v seriálech, ale přijde mi, že i vztahy jsou naprosto očividné a existuje jen jediná cesta, kudy se může příběh vydat.

Ač se jedná o dvoudíl, nijak zvlášť se netáhne a spíš uteče. To je za mě super, protože, když už jsem to nezabalil po půlce, což by jako zhlédnutí pilotu stačilo, alespoň děj odsýpal. Jen teda nevidím důvod, proč sledovat dál, nikdo mě tu zvlášť nezaujal, o pravděpodobném konci už jsem se zmiňoval, takže pro mě rozhodně ne.

 • budoucnost
 • obsazení
 • záhada
 • nezaujalo
 • předvídatelné
 • předpoklad neuzavřeného příběhu
60 %
Mé hodnocení
jesmot

Status: mám komplet zhlédnuté
Hodnocení celého seriálu: 90 %

Ono už je to 8 let, co jsem se na tento seriál díval na základní škole? A o přestávkách o něm diskutoval se spolužákem? Ten čas letí až tak, že to není příjemné. Co ale tehdy nebylo příjemné, bylo zjištění, že seriál nedostane druhou řadu. Velká rána to byla hlavně z důvodu obřího cliffhangeru, jenž nás tehdy strašně navnadil na pokračování, kterého jsme se bohužel nedočkali.

Obsazení seriálu je plné dnes již známých herců, které dodnes potkáváme v našich oblíbených seriálech. Dokonce zde hraje i Naomi Scott, která se v poslední době prosazuje v Hollywoodu, takže se jedná o vážně kvalitní obsazení, ze kterého musím hlavně zmínit své oblíbence Stephena Langa a Jasona O'Maru.

Najdete zde i slušné efekty, které však dneska nevypadají až tak úchvatně, je tomu hlavně díky Game of Thrones, které předvedlo neskutečně propracované draky – ty v nejbližší době určitě na seriálovém poli nic nepřekoná. Právě tyto efekty jsou taky hlavním důvodem onoho neslavného konce seriálu, jelikož jejich cena byla tak vysoká, že i dobrá sledovanost nestačila k pokrytí jejich nákladů.

Kromě skvělého obsazení a efektů je zde i zajímavý příběh plný záhad. Taky musím zmínit, že zde byla jedna velmi emocionální a překrásná scéna, u které mi málem ukápla i slzička. Po dokoukání dvoudílného pilotu mám tedy chuť ve sledování pokračovat a celý seriál vidět znovu. Seriál tedy můžu jen doporučit, ale s varováním, že je zakončen dosti velkým cliffhangerem.

 • Nathaniel Taylor (Stephen Lang)
 • Jim Shannon (Jason O'Mara)
 • zbytek obsazení
 • slušné efekty
 • zajímavý příběh
90 %
Mé hodnocení
Micuda98

Status: viděno komplet
Hodnocení celého seriálu: 80 %

Na tenhle seriál jsem se nějakou dobu těšila, a když jsem se k němu přihlásila na SLDH, tak jsem si řekla: konečně se podívám. No nakonec jsem to nevydržela a už zhruba před rokem jsem celou sérii zkouknula. A znovu když teď vidím tu pilotní epizodu, tak myslím na to, jaká je škoda, že tenhle seriál zůstal pouze u jedné série.

I po druhém zhlédnutí pilotu jsem z toho nadšená a rozhodnuta vzít celou sérii znovu maratonem.

Začátek se zdá takový trošku vlažný, ale to poznávání světa v době dinosaurů, je nádherné. Samozřejmě v některých scénách je až moc vidět že se jedná o pouhý green screen, ale jinak to člověku vyrazí dech.

Vím, že se opakuji, ale jsem opravdu ráda, že jsem znovu viděla první díl. Člověku pak najednou dojdou další souvislosti. Seriál je za mě celý bombový, i když první díl se může zdát slabší. Post-apokalypticky seriály nejsou většinou můj žánr, až na výjimky, a tohle je jedna z nich. Navíc s mou oblibou v historii je to prostě pecka.

Chemie mezi herci, jednotlivé postavy, příběh… Za mě pecka. Jediná procenta co jdou dolů jsou za to, že ten první díl je trošku zbytečně zdlouhavý.

 • postavy
 • příběh
 • prostředí
 • zdlouhavost
90 %
Mé hodnocení
vuvicom
Další díly seriálu
Za každej like dostane autor bonbón! 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře8zobraz všech 8 příspěvků
golf11

golf11

Ak sa nemýlim, tak Terra Nova mala vo svojej dobe jeden z najdrahších pilotov vôbec.
před 37 týdny
megawir

megawir

Z toho si jen pamatuju, že mě to hrozně bavilo + mě naštvalo, že to nebylo ukončený :)) bral bych podobnej...
před 37 týdny
jesmot

jesmot

Přibil nám názor od vuvicom, lupa je zase trochu pestřejší, tak šup přečíst, třeba vás to naláká.
před 36 týdny
Další články k tématu