Facebook Twitter E-mail
20. září 2017

S lupou do historie: Hellcats

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svùj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Hellcats 1×01: A World Full of Strangers?

Medailónek

Název: Hellcats (Superkočky)
Žánr: Drama
Stanice: The CW
Vysílání: 2010–2011
Celkový počet sérií: 1
Premiéra: 8. 9. 2010
Délka pilotu: 41 minut

Kdo?

Tvůrce: Kevin Murphy
Herci: Aly Michalka, Ashley Tisdale, Heather Hemmens, Robbie Jones, Sharon Leal, Matt Barr další

O čem to je?

Hlavní hrdinka Marti je vysokoškolačka, která se chce stát právničkou, aby mohla konečně opustit své rodné město. Tam žije se svou svobodnou matkou, která není zrovna prototypem zodpovědnosti. Kvůli tomu také Marti přichází o stipendium, díky kterému může vůbec studovat. Aby mohla Marti na škole zůstat, zkusí získat stipendium jinak – pomocí roztleskávaček. V jejich týmu se totiž uvolnilo místo a Marti je ochotna udělat vše proto, aby ho získala, i když roztleskáváním spíše pohrdá.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

gabik.029

Status: mám komplet zhlédnuté
Hodnocení celého seriálu: 80 %

Hellcats jsem sledovala pravidelně v době, kdy se seriál vysílal a od té doby jsem z něj neviděla ani kousek (až teď pilot). Musím říct, že tenkrát se mi docela líbil, což bylo asi i tím, že mi věkově přesně odpovídal. Teď už by mě zcela jistě všechno to drama odrazovalo. Mé původní hodnocení celého seriálu bylo před těmi šesti lety 80 %, teď by to bylo zaručeně méně.

Pilot je úvodem do světa roztleskávaček. Marti a Dan hned na začátku vyjadřují názor nejspíš většiny z nás a mají z roztleskávaček spíše srandu. Berou je jako fanynky fotbalistů a vůbec nevidí, kolik dřiny na tím vším stojí. To máme během celého dílu (a zbytku seriálu) možnost pozorovat a myslím, že nejeden divák změní v tomto ohledu názor. Ano, jisté stereotypy přetrvávají, ale jedná se o tvorbu The CW, takže s tím prostě musím počítat.

Roztleskávání je soutěživý sport, to je jasně stanoveno, ale vadilo mi, že mezi sebou intrikují i členové týmu. Přesněji řečeno tedy Alice. To je jeden z těch typických teen stereotypů, že každý takový seriál musí mít „mrchu“. Dalším otřepaným prvkem jsou milostné trojúhelníky, ze kterých už jsem taky vyrostla, ale tady opět nechybí. Na druhou stranu ale musím říct, že jsem byla potěšena tím, že neudělali z kapitánky Savanny záporačku, ale naopak vzala Marti pod svá ochranná křídla a staly se z nich kamarádky. Přestože jejich první setkání neproběhlo zrovna v poklidu.

Dalším pozitivem je také téma seriálu, které je v rámci televizní tvorby neotřepané, přestože filmů s roztleskávačkami existuje spousta. Navíc jsem se během pilotu nenudila a děj hezky plynul. Pokud jste holky do dvaceti a baví vás teen seriály, tak je veliká šance, že Hellcats se vám rozhodně zalíbí.

+ roztleskávání jako téma
+ děj hezky plyne
+ Savannah

- plné teen klišé (intriky, milostné trojúhelníky, …)
- specifické zaměření publika

Moje hodnocení pilotu: 80 %
ragelly

Status:viděno komplet
Hodnocení celého seriálu: 90 %

Kde vůbec začít? Myslím si, že Hellcats patří mezi golden age stanice The CW. Tenhle seriál pro mě osobně naprosto vystihuje celou její podstatu. Sledování vás dokáže tak napumpovat energií, že máte chuť rozběhnout se a změnit celý svět, něco ze sebe udělat. Čím je toho ale dosaženo? Myslím, že je to jedno s druhým. Herci, příjemné prostředí, energické sportovní téma, chemické jiskření a hlavně hudba! Ten, kdo vybíral hudbu pro tento seriál, by si zasloužil medaili. Písničky skvěle doplňují příběh, navozují tu správnou atmosféru a rozproudí vám krev v žilách. We Are Golden na konci je naprostá TOP. Když jsem ji tenkrát slyšela poprvé, hned jsem ji musela najít, stáhnout a poslouchat do omrzení. Pokud potřebujete song, který vás dokonale nakopne, tak rozhodně zkuste tento.

Pilot je milý, lehce naivní, těžce předvídatelný, ale rozhodně nenudí. Těch 40 minut mi uteklo doslova lusknutím prstu a hned mě navnadilo, že bych si znovu pustila celý seriál. Asi nejde nezmínit film Bring It On, který jsem během dospívání vážně milovala. Inspirace je tu cítit na sto honů, dokonce i v pilotu je na film přímo odkázáno, když Marty studuje roztleskávačky právě tím, že si film pustí. Myslím, že tvůrci takto vtipně zakomponovali tento prvek, protože jim bylo jasné, že seriál bude s původním filmem srovnáván, přece jen je to dost věrná kopie.

Herci jsou sympatičtí, nemám sebemenší problém. Jediné, co mě mrzí, že jsme neviděli ještě žádné pořádné roztleskávačské vystoupení, i když ten jeden trénink byl docela kvalitním zadostiučiněním, vypadal skvěle. Je tu docela dost postav, ale je to CW, takže ve všech se ihned zorientujete a nedělá vám problém si je jednoduše zaškatulkovat. Milostných linek je tu taky nastíněno hned několik, hlavně co se týče Marty, nicméně si pamatuju, že tam se to pořádně rozjelo až s přibývajícími díly a ve výsledku vznikaly dvojice, které jste vůbec nečekali (ale které k sobě překvapivě skvěle ladily).

Hellcats navždy zůstane jeden z mých oblíbených seriálů. Dodnes jsem stanici neodpustila, že ho zrušila hned po první sérii, protože na tohle bych se dívala klidně roky a roky, nikdy by se to neomrzelo. Po konci gymnastického Make It or Break It a roztleskávačského Hellcats mám ve svém watchlistu velkou díru po tomto typu seriálů, které už se v dnešní době bohužel netočí. Doufám ale, že jednou přijde comeback!

+ téma roztleskávání
+ skvělé taneční sestavy
+ teen soapkovitost
+ romantické zápletky
+ sympatičtí herci

- předvídatelné
- černobílý svět

Moje hodnocení pilotu: 90 %
Drunk_Queen

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Proti podobným seriálům nemám sama moc co říkat. Přece jen zrovna v těchto dnech sleduji seriál, který má na Déčku (na dětském kanále ČT:D) varování, že je vhodný pro děti až od osmi let. Až. Ehm.

Pamatuju si, že jsem z tohohle seriálu kdysi viděla pár dílů, ale nikdy jsem neměla touhu sledovat seriál víc, než když na něj v televizi omylem přepnu. A podobný pocit se bohužel nedostavil ani po dosledování pilotu (který jsem měla okořeněný o opravování tolika metadat, že se mi z toho chtělo zemřít).

Asi takhle – hlavní (nejhlavnější) postavy jsou dobré. Nenudí, jsou zajímavé bez toho, aby byly nepříjemné. Ale s vedlejšími postavami (tedy s většinou) mám prostě problém.

Intrikuje se tu snad ještě víc jak v Dallasu, který jsme tu měli minule (a to je co říct, tvrdit o něčem, že se v tom intrikuje víc jak v Dallasu!), ale hlavně – některé vedlejší postavy jsou prostě hrozně překombinované. V jednoduchosti je krása, zlatá střední cesta také není k zahození, ale tady jsem měla pocit, že tvůrci do těch postav naplácali snad všechno možné.

Což je asi problémem všech těchto young adult seriálů (nebo tím, co na nich diváci milují?), jsem si jistá, že já sama jich ještě mnoho poznám, bůhví kolik si jich sem ragelly propašovala. Ale i tak bych uvítala trochu víc vážnosti. Té opravdové, ne té teen. A to říkám jako člověk, který je schopen sledovat seriál 8+.

+ hlavní postavy
+ nálada seriálu

- překombinovanost

Moje hodnocení pilotu: 60 %

Další díly seriálu

S lupou do historie: Scrubs (1. 1. 2017)
S lupou do historie: Buffy the Vampire Slayer (4. 1. 2017)
S lupou do historie: M.A.S.H. (8. 1. 2017)

... odkryj další díly seriálu

S lupou do historie: House M.D. (11. 1. 2017)
S lupou do historie: Friends (15. 1. 2017)
S lupou do historie: Firefly (18. 1. 2017)
S lupou do historie: The Nanny (22. 1. 2017)
S lupou do historie: Lost (25. 1. 2017)
S lupou do historie: Mr. Bean (29. 1. 2017)
S lupou do historie: Parenthood (1. 2. 2017)
S lupou do historie: Army Wives (5. 2. 2017)
S lupou do historie: Crossing Lines (12. 2. 2017)
S lupou do historie: Nurse Jackie (15. 2. 2017)
S lupou do historie: Penny Dreadful (19. 2. 2017)
S lupou do historie: Mad Men (22. 2. 2017)
S lupou do historie: Friday Night Lights (26. 2. 2017)
S lupou do historie: The L Word (1. 3. 2017)
S lupou do historie: Transparent (5. 3. 2017)
S lupu do historie: One Tree Hill (8. 3. 2017)
S lupou do historie: Sons of Anarchy (12. 3. 2017)
S lupou do historie: The Pillars of the Earth (15. 3. 2017)
S lupou do historie: Prison Break (19. 3. 2017)
S lupou do historie: Franklin & Bash (22. 3. 2017)
S lupou do historie: Spin City (26. 3. 2017)
S lupou do historie: The Lying Game (29. 3. 2017)
S lupou do historie: Las Vegas (2. 4. 2017)
S lupou do historie: Vikings (5. 4. 2017)
S lupou do historie: The Walking Dead (9. 4. 2017)
S lupou do historie: The Professionals (12. 4. 2017)
S lupou do historie: King & Maxwell (16. 4. 2017)
S lupou do historie: Switched at Birth (19. 4. 2017)
S lupou do historie: The Americans (23. 4. 2017)
S lupou do historie: Flashpoint (26. 4. 2017)
S lupou do historie: ER (30. 4. 2017)
S lupou do historie: Step by Step (3. 5. 2017)
S lupou do historie: Gilmore Girls (7. 5. 2017)
S lupou do historie: Murder, She Wrote (10. 5. 2017)
S lupou do historie: Magic City (14. 5. 2017)
S lupou do historie: Twin Peaks (21. 5. 2017)
S lupou do historie: Big Love (24. 5. 2017)
S lupou do historie: Hart of Dixie (28. 5. 2017)
S lupou do historie: Web Therapy (31. 5. 2017)
S lupou do historie: Reaper (4. 6. 2017)
S lupou do historie: Desperate Housewives (7. 6. 2017)
S lupou do historie: Star Trek: Voyager (11. 6. 2017)
S lupou do historie: Hotel Babylon (14. 6. 2017)
S lupou do historie: Life on Mars (18. 6. 2017)
S lupou do historie: Spartacus: Blood and Sand (21. 6. 2017)
S lupou do historie: Miranda (25. 6. 2017)
S lupou do historie: Torchwood (28. 6. 2017)
S lupou do historie: The Good Guys (2. 7. 2017)
S lupou do historie: Peaky Blinders (5. 7. 2017)
S lupou do historie: Undateable (9. 7. 2017)
S lupou do historie: Beauty and the Beast (12. 7. 2017)
S lupou do historie: Red Dwarf (16. 7. 2017)
S lupou do historie: Rome (19. 7. 2017)
S lupou do historie: Vyšehrad (24. 7. 2017)
S lupou do historie: You're the Worst (26. 7. 2017)
S lupou do historie: Camelot (30. 7. 2017)
S lupou do historie: My Mad Fat Diary (2. 8. 2017)
S lupou do historie: That '70s Show (6. 8. 2017)
S lupou do historie: Blood Ties (9. 8. 2017)
S lupou do historie: Stargate SG-1 (13. 8. 2017)
S lupou do historie: Poldark (16. 8. 2017)
S lupou do historie: Shameless (20. 8. 2017)
S lupou do historie: Revolution (23. 8. 2017)
S lupou do historie: Andromeda (27. 8. 2017)
S lupou do historie: Mistresses (30. 8. 2017)
S lupou do historie: How I Met Your Mother (3. 9. 2017)
S lupou do historie: The Fall (6. 9. 2017)
S lupou do historie: Joey (10. 9. 2017)
S lupou do historie: CSI Miami (13. 9. 2017)
S lupou do historie: Dallas (17. 9. 2017)
S lupou do historie: Hellcats (právě čteš)
S lupou do historie: Crossing Jordan (24. 9. 2017)
S lupou do historie: Will & Grace (27. 9. 2017)
S lupou do historie: Nikita (1. 10. 2017)
S lupou do historie: Battlestar Galactica (4. 10. 2017)
S lupou do historie: Modern Family (8. 10. 2017)
S lupou do historie: Revenge (11. 10. 2017)
S lupou do historie: Kings (15. 10. 2017)
S lupou do historie: Bates Motel (18. 10. 2017)
S lupou do historie: Merlin (22. 10. 2017)
S lupou do historie: Chuck (25. 10. 2017)
S lupou do historie: The Carrie Diaries (29. 10. 2017)
S lupou do historie: Saving Hope (1. 11. 2017)
S lupou do historie: Orphan Black (5. 11. 2017)
S lupou do historie: Baywatch (8. 11. 2017)
S lupou do historie: Charmed (12. 11. 2017)
S lupou do historie: Life Unexpected (15. 11. 2017)
S lupou do historie: Monk (19. 11. 2017)
S lupou do historie: Rizzoli & Isles (22. 11. 2017)
S lupou do historie: Blackadder (26. 11. 2017)
S lupou do historie: Profiler (3. 12. 2017)
S lupou do historie: Murdoch Mysteries (6. 12. 2017)
S lupou do historie: South Park (10. 12. 2017)
S lupou do historie: Underbelly (13. 12. 2017)
S lupou do historie: Melissa & Joey (17. 12. 2017)
S lupou do historie: 4teens (20. 12. 2017)
S lupou do historie: ALF (24. 12. 2017)
S lupou do historie: Parks and Recreation (27. 12. 2017)
S lupou do historie: Hawthorne (31. 12. 2017)
S lupou do historie: The Dead Zone (3. 1. 2018)
S lupou do historie: Ugly Betty (7. 1. 2018)
S lupou do historie: Moonlight (10. 1. 2018)
S lupou do historie: NCIS (14. 1. 2018)
S lupou do historie: Frasier (17. 1. 2018)
S lupou do historie: Rectify (21. 1. 2018)
S lupou do historie: Okresní přebor (24. 1. 2018)
S lupou do historie: Kriminálka Anděl (28. 1. 2018)
S lupou do historie: Continuum (31. 1. 2018)
S lupou do historie: The West Wing (4. 2. 2018)
S lupou do historie: Dirty Sexy Money (7. 2. 2018)
S lupou do historie: Roseanne (11. 2. 2018)
S lupou do historie: Vyprávěj (14. 2. 2018)
S lupou do historie: Lost Girl (18. 2. 2018)
S lupou do historie: New Girl (21. 2. 2018)
S lupou do historie: Eureka (25. 2. 2018)
S lupou do historie: Eli Stone (ABC) (28. 2. 2018)
S lupou do historie: Southland (4. 3. 2018)
S lupou do historie: Drop Dead Diva (7. 3. 2018)
S lupou do historie: Finding Carter (11. 3. 2018)
S lupou do historie: American Horror Story (14. 3. 2018)
S lupou do historie: The Leftovers (18. 3. 2018)
S lupou do historie: Baby Daddy (21. 3. 2018)
S lupou do historie: Návštěvníci (25. 3. 2018)
S lupou do historie: Make It or Break It (28. 3. 2018)
S lupou do historie: The Killing (1. 4. 2018)
S lupou do historie: My Name Is Earl (4. 4. 2018)
S lupou do historie: Suburgatory (8. 4. 2018)
S lupou do historie: Third Watch (11. 4. 2018)
S lupou do historie: Judging Amy (15. 4. 2018)
S lupou do historie: Chasing Life (18. 4. 2018)
S lupou do historie: Ray Donovan (22. 4. 2018)
S lupou do historie: Breakout Kings (25. 4. 2018)
S lupou do historie: V (29. 4. 2018)
S lupou do historie: Grimm (2. 5. 2018)
S lupou do historie: Without a Trace (6. 5. 2018)
S lupou do historie: Family Guy (23. 5. 2018)
S lupou do historie: The Bridge (27. 5. 2018)
S lupou do historie: Sanctuary (30. 5. 2018)
S lupou do historie: Dynasty (3. 6. 2018)
S lupou do historie: Californication (6. 6. 2018)
S lupou do historie: Breaking In (10. 6. 2018)
S lupou do historie: Wallander (13. 6. 2018)
S lupou do historie: Little Britain (17. 6. 2018)
S lupou do historie: Ringer (20. 6. 2018)
S lupou do historie: BoJack Horseman (24. 6. 2018)
S lupou do historie: Nemocnice na kraji města (27. 6. 2018)
S lupou do historie: The Event (4. 7. 2018)
S lupou do historie: The Strain (8. 7. 2018)
S lupou do historie: Fargo (11. 7. 2018)
S lupou do historie: Suddenly Susan (15. 7. 2018)
S lupou do historie: Tru Calling (18. 7. 2018)
S lupou do historie: Chalupáři (22. 7. 2018)
S lupou do historie: Being Erica (25. 7. 2018)
S lupou do historie: The Knick (29. 7. 2018)
S lupou do historie: Jericho (1. 8. 2018)
S lupou do historie: What I Like About You (5. 8. 2018)
S lupou do historie: Whitney (8. 8. 2018)
S lupou do historie: Cirkus Bukowsky (12. 8. 2018)
S lupou do historie: Haven (15. 8. 2018)
S lupou do historie: The Fosters (19. 8. 2018)
S lupou do historie: Looking (22. 8. 2018)
S lupou do historie: Midsomer Murders (26. 8. 2018)
S lupou do historie: The Simpsons (29. 8. 2018)
S lupou do historie: The Middle (2. 9. 2018)
S lupou do historie: Billy & Billie (5. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek (9. 9. 2018)
S lupou do historie: Angel (12. 9. 2018)
S lupou do historie: Arrested Development (16. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek Enterprise (19. 9. 2018)
S lupou do historie: Sex and the City (23. 9. 2018)
S lupou do historie: Ripper Street (26. 9. 2018)
S lupou do historie: The New Adventures of Superman (30. 9. 2018)
S lupou do historie: The Cleveland Show (3. 10. 2018)
S lupou do historie: Falling Skies (7. 10. 2018)
S lupou do historie: Two and a Half Men (10. 10. 2018)
S lupou do historie: Devious Maids (14. 10. 2018)
S lupou do historie: Monty Python's Flying Circus (17. 10. 2018)
S lupou do historie: Major Crimes (22. 10. 2018)
S lupou do historie: Archer (24. 10. 2018)
S lupou do historie: True Blood (28. 10. 2018)
S lupou do historie: Legend of the Seeker (1. 11. 2018)
S lupou do historie: Lilyhammer (4. 11. 2018)
S lupou do historie: Freaks and Geeks (1. 9. 2019)
S lupou do historie: Ashes to Ashes (4. 9. 2019)
S lupou do historie: Instant Star (8. 9. 2019)
S lupou do historie: Zdivočelá země (11. 9. 2019)
S lupou do historie: Hit the Floor (15. 9. 2019)
S lupou do historie: Human Target (18. 9. 2019)
S lupou do historie: Diagnosis Murder (22. 9. 2019)
S lupou do historie: The Affair (25. 9. 2019)
S lupou do historie: Hospoda (29. 9. 2019)
S lupou do historie: Game of Thrones (3. 10. 2019)
S lupou do historie: Terminator: The Sarah Connor Chronicles (6. 10. 2019)
S lupou do historie: Getting On (9. 10. 2019)
S lupou do historie: F. L. Věk (13. 10. 2019)
S lupou do historie: Ground Floor (16. 10. 2019)
S lupou do historie: Rescue Me (20. 10. 2019)
S lupou do historie: Married... with Children (23. 10. 2019)
S lupou do historie: Warehouse 13 (27. 10. 2019)
S lupou do historie: Angels in America (30. 10. 2019)
S lupou do historie: Stargate Universe (3. 11. 2019)
S lupou do historie: Legends (6. 11. 2019)
S lupou do historie: Knight Rider (10. 11. 2019)
S lupou do historie: Parade's End (13. 11. 2019)
S lupou do historie: The O.C. (17. 11. 2019)
S lupou do historie: Bylo nás pět (20. 11. 2019)
S lupou do historie: Home Improvement (24. 11. 2019)
S lupou do historie: House of Cards (27. 11. 2019)
S lupou do historie: Strážce duší (2. 12. 2019)
S lupou do historie: Young & Hungry (4. 12. 2019)
S lupou do historie: Once Upon a Time (8. 12. 2019)
S lupou do historie: Vicious (11. 12. 2019)
S lupou do historie: 'Til Death (15. 12. 2019)
S lupou do historie: Dollhouse (18. 12. 2019)
S lupou do historie: Aliens in America (25. 12. 2019)
S lupou do historie: Poirot (25. 12. 2019)
S lupou do historie: Nip/Tuck (29. 12. 2019)
S lupou do historie: Broadchurch (1. 1. 2020)

S lupou do historie: Yes Minister (5. 1. 2020)
S lupou do historie: Rogue (8. 1. 2020)
S lupou do historie: My všichni školou povinní (13. 1. 2020)
S lupou do historie: The 4400 (15. 1. 2020)
S lupou do historie: Xena: Warrior Princess (19. 1. 2020)
S lupou do historie: Necessary Roughness (22. 1. 2020)
S lupou do historie: Under the Dome (26. 1. 2020)

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

vuvicom
před 122 týdny
Naprosto souhlasim s ragelly. Víc není co říct.
Nira
před 122 týdny
Hellcats vůbec neznám, nějak mě minul a už to tak asi zůstane. Ale fakt mi...
Destinytte
před 122 týdny
Hellcats jsem viděla a docela mě bavily. Já tyhle teen seriály můžu... :D

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY