Facebook Twitter E-mail
3. května 2017

S lupou do historie: Step by Step

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Step by Step 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: Step by Step (Krok za krokem)
Žánr: Komedie / Rodinný
Stanice: ABC
Vysílání: 1991–1998
Celkový počet sérií: 7
Premiéra: 20. 9. 1991

Kdo?

Tvůrci: William Bickley, Michael Warren
Herci: Patrick Duffy, Suzanne Somers, Brandon Call, Staci Keanan, Christine Lakin, Angela Watson, Christopher Castile, Josh Byrne, Sasha Mitchell, Jason Marsden, Emily Mae Young, Bronson Pinchot, Patrika Darbo, Peggy Rea

O čem to je?

Carol Foster vychovávala své děti, Danu, Karen a Marka, a vedla svůj kadeřnický salon. Něco podobného dělal i Frank Lambert. Ten sice kadeřnický salon neměl, ale také se staral o své děti, Johna Thomase (který je spíš známý jako J.T.), Al a Brendana. Poté ale zasáhl osud (a Velma z cestovky) a téměř-sousedé Carol a Frank vyrazili ve stejnou dobu na dovolenou na Jamajku a zpět se vrátili jako manželský pár… Původní plán nechat si po návratu manželství alespoň chvíli pro sebe, aby měly děti možnost si zvyknout, úplně nevyšel, a tak si děti Fosterovy i Lambertovy musejí vyrovnat s tím, že je z nich nyní oficiálně jedna rodina, která k jejich nelibosti žije v jednom domě. Sňatek rodičů ovšem neznamená, že se mezi dětmi nerozpoutá nefalšovaná válka.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Upřímně musím říct, že to nebylo tak hrozné, jak jsem si myslela. Obecně nemám žádnou potřebu vidět tady ty devadesátkové sitcomy, co neustále běžely v televizi. Vždycky jsem se jim úspěšně vyhýbala a už podle fotek jsem si k nim vytvořila jistou averzi, takže kdykoliv jsem na ně při přepínání programů narazila, ihned jsem šla jinam. Pilot sice nebyl světoborný, ale ani mi netrhal oči.

Je to docela klasika, trošku mi to připomnělo Dharmu a Grega, kteří se taky vzali hned po seznámení. Tady jsou do mixu zapojené ještě dětí, hoooodně dětí. Vzniká z toho uječený slepičinec, kde je víc chaosu než pořádku. Hádám, že to má být hlavní zdroj vtipů, neshody mezi novými sourozenci a kontrast mezi dvěma různými životními styly. Jakože zase tak vtipné mi to nepřišlo, ale pilot utekl rychle, zápletka odsýpala a navíc to mělo příjemnou znělku, takže si nestěžuju.

Postavy jsou po prvním díle spíše nesympatické, a to právě kvůli těm neustálým hádkám. Matka je strašně škaredá, nikdy jsem nepochopila, jak mohla ta herečka získat hlavní roli a ten seriál se mohl stát tak úspěšným. Děti mi v hlavě moc neutkvěly, ale určitě by bylo fajn sledovat, jak rostou před očima v průběhu let, to mám na vícesezónních rodinných komediích nejraději. Každopádně v pilotu opravdu o moc nevyrostly, takže to je jen taková poznámka pod čarou :-)

Budu koukat dál? Ne, pilot stačil. I když dobře plynul, nezměnil můj názor na tento seriál. Vidět ho nepotřebuju.

+ rychlý spád
+ znělka

- neustálé hádky a přeřvávání
- prostě pořád jen rozruch

Moje hodnocení pilotu: 60 %
Drunk_Queen

Status: viděno komplet… několikrát
Hodnocení celého seriálu: 90 %

Tak tomu říkám nostalgie. Na tohle jsem se s rodiči dívala snad už v dobách, kdy jsem ještě ani nebyla schopna ovládat ovladač od televize, takže to své: „Proboha,“ pokládám za zázrak a divím se, že jsem se nerozbrečela.

Ovšem to neznamená, že se mé sledování obešlo bez slz. Možná je to tím, že starší komedie už máme značně „vyfiltrované“, takže vídáme jen ty nejlepší z nejlepších, ale tady se mi opravdu podařilo se rozbrečet smíchy.

Přitom vlastně o nic nejde, ale i tak se toho podařilo jak z postav, tak i z obsahu epizody „vytřískat“ opravdu hodně. A to bez toho, aby cokoliv působilo nějak moc přehnaně, či až trapně.

Takže máme spoustu kuriózních, přesto uvěřitelných postaviček, spoustu komedie a samozřejmě nějaké ty dojemné chvilky, které naznačují, že i když to teď vypadá spíš na texaský masakr motorovou pilou, šťastná rodinka samozřejmě jednou bude, a bez kterých by to samozřejmě nebylo ono.

Už v tuhle dobu si samozřejmě postavy dokážou diváka získat, takže vyloudí nějaký ten úsměv na tváři, škoda je ale v těchto chvílích hudebního doprovodu, který je až moc výrazný a už se zdá jako přílišné cukrkandlové tlačení na pilu.

Co jiného ale Step by Step vytknout? Pilot samozřejmě utíká velmi rychle (ehm, jde to u dvacetiminutovky jinak?), ale hlavně – celé je to vtipné, milé a prostě tak zvláštně kouzelné. Takže pokud rodinnou komedii, tak nějak takto, prosím.

+ znělka
+ dokáže až rozesmát smíchy
+ konfrontace dětí

+ postavy

- ještě trochu nejisté

Moje hodnocení pilotu: 90 %
aisym

Status: viděno několik náhodných epizod v televizi
Hodnocení celého seriálu: 80 %

Starý dobrý Krok za krokem. Myslím, že pilotní díl jsem viděla už několikrát (při snaze zkouknout celý seriál) a stejně mě stále baví.

Přijde si super, že je na začátku krátké představení jednotlivých rodin a příběh se pomalu rozvíjí a dozvídáme se podrobnosti. Divák má šanci se alespoň trochu zorientovat v jednotlivých postavách, a ne jak většina dnešních seriálů, kdy je divák vtržen do děje od první minuty (i když to má taky své plusy). Jelikož jsem viděla několik dílů v televizi tak pro mě postavy nejsou neznámé a ani příběh, ale o to víc jsem si myslím sledování užila.

Asi jsem to jen já a to, že je to seriál, na kterém jsem vyrůstala, ale i když je těch vtipů občas až moc a vlastně většina z nich není zas tak vtipná, tak jsem se smála. Celkem dost. Děti téměř každý představují nějaký stereotyp, jsou naprosto rozdílní, což se časem můžu zprotivit, ale v prvním díle to funguje skvěle, jejich začátky soužití Každý z nich je osobnost a jejich hlášky jsou super.

Prostě milý, vtipný a celkově dost bláznivý komediální seriál z 90. let. Akorát mi tam chyběl Cody, i když je mi jasný, že to už by bylo moc na první díl.

+ hlášky dětí
+ rodina Lambertových
+ Dana

- Carolina máma byla trochu navíc
- „roztěkaní“ rodiče

Moje hodnocení pilotu: 90 %
Esgalnor

Status: viděno několik náhodných epizod v TV
Hodnocení celého seriálu: 70 %

Ten nával nostalgie při tom úvodním záběru na horskou dráhu… no, nečekal jsem, že to ve mně vyvolá takový dojmy. Krok za krokem jsem tedy nikdy moc nesledoval, ale jako mladší jsem se občas kouknul a, jo, ta úvodní znělka je ikonická.

Pak tedy musím říct, že po znělce to už tak valné není. Místy to je docela vtipné, ale většina vtipů je už ohraná a až moc na sílu našroubovaná, plus si připočtěte nějaké morální poselství, což je věc, kvůli které nesnesu ani pohled na Full House. V pilotu Step by Step to aspoň lehce hraje na citlivou notu, a fakt že to dokáže vyvolat nějaké jiné emoce, než smích, je vlastně dost potěšující a překvapivý. Jinak jde ale o stejně otravný element, jako ve všech těchto osmdesátkových – devadesátkových sitkomech.

Herci tu nemají moc co hrát, Patrick Duffy tu sympaticky blbne, Suzanne Somers se snaží až moc a dětí je tolik, že se nestihnou ani projevit. Žádné vyčnívající výkony ale nečekejte, postavy jsou navíc klišé a některé scény jsou až neúnosné natahované.

Líbilo se mi ale rychlé uvedení do děje, bez zbytečného okecávání a natahování, plus ještě velmi rychlé tempo, kdy nebyl čas na nudu, ale zároveň to nepůsobilo příliš urychleně. Navíc, tohle je ideální prototyp guilty pleasure a člověku se to prostě líbí, i když kvality jsou nevalné. Pod 50 prostě jít nemůžu.

+ rychlé tempo
+ skvěle poslouží jako guilty pleasure
+ pár vydařených momentů

- morální poučení
- postavy a herci
- recyklované vtipy

Moje hodnocení pilotu: 50 %

Další díly seriálu

S lupou do historie: Scrubs (1. 1. 2017)
S lupou do historie: Buffy the Vampire Slayer (4. 1. 2017)
S lupou do historie: M.A.S.H. (8. 1. 2017)

... odkryj další díly seriálu

S lupou do historie: House M.D. (11. 1. 2017)
S lupou do historie: Friends (15. 1. 2017)
S lupou do historie: Firefly (18. 1. 2017)
S lupou do historie: The Nanny (22. 1. 2017)
S lupou do historie: Lost (25. 1. 2017)
S lupou do historie: Mr. Bean (29. 1. 2017)
S lupou do historie: Parenthood (1. 2. 2017)
S lupou do historie: Army Wives (5. 2. 2017)
S lupou do historie: Crossing Lines (12. 2. 2017)
S lupou do historie: Nurse Jackie (15. 2. 2017)
S lupou do historie: Penny Dreadful (19. 2. 2017)
S lupou do historie: Mad Men (22. 2. 2017)
S lupou do historie: Friday Night Lights (26. 2. 2017)
S lupou do historie: The L Word (1. 3. 2017)
S lupou do historie: Transparent (5. 3. 2017)
S lupu do historie: One Tree Hill (8. 3. 2017)
S lupou do historie: Sons of Anarchy (12. 3. 2017)
S lupou do historie: The Pillars of the Earth (15. 3. 2017)
S lupou do historie: Prison Break (19. 3. 2017)
S lupou do historie: Franklin & Bash (22. 3. 2017)
S lupou do historie: Spin City (26. 3. 2017)
S lupou do historie: The Lying Game (29. 3. 2017)
S lupou do historie: Las Vegas (2. 4. 2017)
S lupou do historie: Vikings (5. 4. 2017)
S lupou do historie: The Walking Dead (9. 4. 2017)
S lupou do historie: The Professionals (12. 4. 2017)
S lupou do historie: King & Maxwell (16. 4. 2017)
S lupou do historie: Switched at Birth (19. 4. 2017)
S lupou do historie: The Americans (23. 4. 2017)
S lupou do historie: Flashpoint (26. 4. 2017)
S lupou do historie: ER (30. 4. 2017)
S lupou do historie: Step by Step (právě čteš)
S lupou do historie: Gilmore Girls (7. 5. 2017)
S lupou do historie: Murder, She Wrote (10. 5. 2017)
S lupou do historie: Magic City (14. 5. 2017)
S lupou do historie: Twin Peaks (21. 5. 2017)
S lupou do historie: Big Love (24. 5. 2017)
S lupou do historie: Hart of Dixie (28. 5. 2017)
S lupou do historie: Web Therapy (31. 5. 2017)
S lupou do historie: Reaper (4. 6. 2017)
S lupou do historie: Desperate Housewives (7. 6. 2017)
S lupou do historie: Star Trek: Voyager (11. 6. 2017)
S lupou do historie: Hotel Babylon (14. 6. 2017)
S lupou do historie: Life on Mars (18. 6. 2017)
S lupou do historie: Spartacus: Blood and Sand (21. 6. 2017)
S lupou do historie: Miranda (25. 6. 2017)
S lupou do historie: Torchwood (28. 6. 2017)
S lupou do historie: The Good Guys (2. 7. 2017)
S lupou do historie: Peaky Blinders (5. 7. 2017)
S lupou do historie: Undateable (9. 7. 2017)
S lupou do historie: Beauty and the Beast (12. 7. 2017)
S lupou do historie: Red Dwarf (16. 7. 2017)
S lupou do historie: Rome (19. 7. 2017)
S lupou do historie: Vyšehrad (24. 7. 2017)
S lupou do historie: You're the Worst (26. 7. 2017)
S lupou do historie: Camelot (30. 7. 2017)
S lupou do historie: My Mad Fat Diary (2. 8. 2017)
S lupou do historie: That '70s Show (6. 8. 2017)
S lupou do historie: Blood Ties (9. 8. 2017)
S lupou do historie: Stargate SG-1 (13. 8. 2017)
S lupou do historie: Poldark (16. 8. 2017)
S lupou do historie: Shameless (20. 8. 2017)
S lupou do historie: Revolution (23. 8. 2017)
S lupou do historie: Andromeda (27. 8. 2017)
S lupou do historie: Mistresses (30. 8. 2017)
S lupou do historie: How I Met Your Mother (3. 9. 2017)
S lupou do historie: The Fall (6. 9. 2017)
S lupou do historie: Joey (10. 9. 2017)
S lupou do historie: CSI Miami (13. 9. 2017)
S lupou do historie: Dallas (17. 9. 2017)
S lupou do historie: Hellcats (20. 9. 2017)
S lupou do historie: Crossing Jordan (24. 9. 2017)
S lupou do historie: Will & Grace (27. 9. 2017)
S lupou do historie: Nikita (1. 10. 2017)
S lupou do historie: Battlestar Galactica (4. 10. 2017)
S lupou do historie: Modern Family (8. 10. 2017)
S lupou do historie: Revenge (11. 10. 2017)
S lupou do historie: Kings (15. 10. 2017)
S lupou do historie: Bates Motel (18. 10. 2017)
S lupou do historie: Merlin (22. 10. 2017)
S lupou do historie: Chuck (25. 10. 2017)
S lupou do historie: The Carrie Diaries (29. 10. 2017)
S lupou do historie: Saving Hope (1. 11. 2017)
S lupou do historie: Orphan Black (5. 11. 2017)
S lupou do historie: Baywatch (8. 11. 2017)
S lupou do historie: Charmed (12. 11. 2017)
S lupou do historie: Life Unexpected (15. 11. 2017)
S lupou do historie: Monk (19. 11. 2017)
S lupou do historie: Rizzoli & Isles (22. 11. 2017)
S lupou do historie: Blackadder (26. 11. 2017)
S lupou do historie: Profiler (3. 12. 2017)
S lupou do historie: Murdoch Mysteries (6. 12. 2017)
S lupou do historie: South Park (10. 12. 2017)
S lupou do historie: Underbelly (13. 12. 2017)
S lupou do historie: Melissa & Joey (17. 12. 2017)
S lupou do historie: 4teens (20. 12. 2017)
S lupou do historie: ALF (24. 12. 2017)
S lupou do historie: Parks and Recreation (27. 12. 2017)
S lupou do historie: Hawthorne (31. 12. 2017)
S lupou do historie: The Dead Zone (3. 1. 2018)
S lupou do historie: Ugly Betty (7. 1. 2018)
S lupou do historie: Moonlight (10. 1. 2018)
S lupou do historie: NCIS (14. 1. 2018)
S lupou do historie: Frasier (17. 1. 2018)
S lupou do historie: Rectify (21. 1. 2018)
S lupou do historie: Okresní přebor (24. 1. 2018)
S lupou do historie: Kriminálka Anděl (28. 1. 2018)
S lupou do historie: Continuum (31. 1. 2018)
S lupou do historie: The West Wing (4. 2. 2018)
S lupou do historie: Dirty Sexy Money (7. 2. 2018)
S lupou do historie: Roseanne (11. 2. 2018)
S lupou do historie: Vyprávěj (14. 2. 2018)
S lupou do historie: Lost Girl (18. 2. 2018)
S lupou do historie: New Girl (21. 2. 2018)
S lupou do historie: Eureka (25. 2. 2018)
S lupou do historie: Eli Stone (ABC) (28. 2. 2018)
S lupou do historie: Southland (4. 3. 2018)
S lupou do historie: Drop Dead Diva (7. 3. 2018)
S lupou do historie: Finding Carter (11. 3. 2018)
S lupou do historie: American Horror Story (14. 3. 2018)
S lupou do historie: The Leftovers (18. 3. 2018)
S lupou do historie: Baby Daddy (21. 3. 2018)
S lupou do historie: Návštěvníci (25. 3. 2018)
S lupou do historie: Make It or Break It (28. 3. 2018)
S lupou do historie: The Killing (1. 4. 2018)
S lupou do historie: My Name Is Earl (4. 4. 2018)
S lupou do historie: Suburgatory (8. 4. 2018)
S lupou do historie: Third Watch (11. 4. 2018)
S lupou do historie: Judging Amy (15. 4. 2018)
S lupou do historie: Chasing Life (18. 4. 2018)
S lupou do historie: Ray Donovan (22. 4. 2018)
S lupou do historie: Breakout Kings (25. 4. 2018)
S lupou do historie: V (29. 4. 2018)
S lupou do historie: Grimm (2. 5. 2018)
S lupou do historie: Without a Trace (6. 5. 2018)
S lupou do historie: Family Guy (23. 5. 2018)
S lupou do historie: The Bridge (27. 5. 2018)
S lupou do historie: Sanctuary (30. 5. 2018)
S lupou do historie: Dynasty (3. 6. 2018)
S lupou do historie: Californication (6. 6. 2018)
S lupou do historie: Breaking In (10. 6. 2018)
S lupou do historie: Wallander (13. 6. 2018)
S lupou do historie: Little Britain (17. 6. 2018)
S lupou do historie: Ringer (20. 6. 2018)
S lupou do historie: BoJack Horseman (24. 6. 2018)
S lupou do historie: Nemocnice na kraji města (27. 6. 2018)
S lupou do historie: The Event (4. 7. 2018)
S lupou do historie: The Strain (8. 7. 2018)
S lupou do historie: Fargo (11. 7. 2018)
S lupou do historie: Suddenly Susan (15. 7. 2018)
S lupou do historie: Tru Calling (18. 7. 2018)
S lupou do historie: Chalupáři (22. 7. 2018)
S lupou do historie: Being Erica (25. 7. 2018)
S lupou do historie: The Knick (29. 7. 2018)
S lupou do historie: Jericho (1. 8. 2018)
S lupou do historie: What I Like About You (5. 8. 2018)
S lupou do historie: Whitney (8. 8. 2018)
S lupou do historie: Cirkus Bukowsky (12. 8. 2018)
S lupou do historie: Haven (15. 8. 2018)
S lupou do historie: The Fosters (19. 8. 2018)
S lupou do historie: Looking (22. 8. 2018)
S lupou do historie: Midsomer Murders (26. 8. 2018)
S lupou do historie: The Simpsons (29. 8. 2018)
S lupou do historie: The Middle (2. 9. 2018)
S lupou do historie: Billy & Billie (5. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek (9. 9. 2018)
S lupou do historie: Angel (12. 9. 2018)
S lupou do historie: Arrested Development (16. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek Enterprise (19. 9. 2018)
S lupou do historie: Sex and the City (23. 9. 2018)
S lupou do historie: Ripper Street (26. 9. 2018)
S lupou do historie: The New Adventures of Superman (30. 9. 2018)
S lupou do historie: The Cleveland Show (3. 10. 2018)
S lupou do historie: Falling Skies (7. 10. 2018)
S lupou do historie: Two and a Half Men (10. 10. 2018)
S lupou do historie: Devious Maids (14. 10. 2018)
S lupou do historie: Monty Python's Flying Circus (17. 10. 2018)
S lupou do historie: Major Crimes (22. 10. 2018)
S lupou do historie: Archer (24. 10. 2018)
S lupou do historie: True Blood (28. 10. 2018)
S lupou do historie: Legend of the Seeker (1. 11. 2018)
S lupou do historie: Lilyhammer (4. 11. 2018)
S lupou do historie: Freaks and Geeks (1. 9. 2019)
S lupou do historie: Ashes to Ashes (4. 9. 2019)
S lupou do historie: Instant Star (8. 9. 2019)
S lupou do historie: Zdivočelá země (11. 9. 2019)
S lupou do historie: Hit the Floor (15. 9. 2019)
S lupou do historie: Human Target (18. 9. 2019)
S lupou do historie: Diagnosis Murder (22. 9. 2019)
S lupou do historie: The Affair (25. 9. 2019)
S lupou do historie: Hospoda (29. 9. 2019)
S lupou do historie: Game of Thrones (3. 10. 2019)
S lupou do historie: Terminator: The Sarah Connor Chronicles (6. 10. 2019)
S lupou do historie: Getting On (9. 10. 2019)
S lupou do historie: F. L. Věk (13. 10. 2019)
S lupou do historie: Ground Floor (16. 10. 2019)
S lupou do historie: Rescue Me (20. 10. 2019)

S lupou do historie: Married... with Children (23. 10. 2019)
S lupou do historie: Warehouse 13 (27. 10. 2019)
S lupou do historie: Angels in America (30. 10. 2019)
S lupou do historie: Stargate Universe (3. 11. 2019)
S lupou do historie: Legends (6. 11. 2019)
S lupou do historie: Knight Rider (10. 11. 2019)
S lupou do historie: Parade's End (13. 11. 2019)

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
Drunk_Queen
Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Alias
před 131 týdny
Tak to skôr ako v každej časti vytvoria na záver rodinu, ako morálne...
Kolombo
před 131 týdny
Pro mě právě Dana byla největší tahák po odchodu Codyho.
Koldik
před 113 týdny
Za mna mozem povedat, ze velmi dobry serial...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY