6. 5. 2020

S lupou do historie: Everybody Loves Raymond

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Everybody Loves Raymond (Raymonda má každý rád) 1×01: Pilot?

plakát

Základní údaje

Název Everybody Loves Raymond (Raymonda má každý rád)
Žánr Komedie, Rodinný, Sitcom
Stanice CBS
Vysílání 1996–2005
Počet sérií 9
Premiéra 13. 9. 1996
Délka pilotu 22 minut

O čem to je?

Sportovní novinář Ray Baron a jeho žena Debra by si žili normálním spokojeným životem, nebýt faktu, že dům naproti přes ulici obývají Rayovi rodiče Marie a Frank a bratr Robert. Pletou se jim úplně do všeho – do výchovy dětí, soukromých manželských rozepří nebo třeba výběru dovolené. Zatímco Ray se snaží neztratit hlavu a všechno to trpí, Debra se co chvíli zmůže na odpor, aby vzápětí stejně pochopila, že to nikam nevede, a znovu a znovu zatínala zuby nad Baronovic neomaleností.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: –

Při sledování pilotu se mi hned vybavila česká adaptace tohoto sitcomu a úplně nevím, jestli je to dobře. Epizoda má podobně jako většina sitcomů něco přes dvacet minut, ale i to působí jako dost vzhledem k tomu, že je to místy nuda.

Proti jiným takto laděným seriálům jsem si tady u pilotu ani nevšiml toho smíchu, ale možná jsem prostě jen nevnímal naplno, no. Naopak jsem si až moc všiml Brada Garretta, proč musí hrát takového… ňoumu, to fakt není fajn. Kdo mě tu ale bavil od začátku do konce byla, bohužel dnes už zesnulá, Doris Roberts. Ač otravná, tak tomu prostě dodávala takové kouzlo a ta mě fakt bavila tou svojí grácií a lehkostí. Nikdy jiným mě tu vysloveně neoslovil, spíš to bylo takové nic moc. Ale to není úplně věc herectví.

Příběh mi navozoval pocit, že se tvůrci snažili divákům ukázat, že stejné strasti s rodiči (většinou partnera/ky než se svými) má skoro každý. Ale teda nějak tu postrádám význam, protože to moc nepobavilo, bylo to fakt spíš nudící a herců mi bylo líto. Každopádně prostě podprůměrné to úplně nebylo, takže ani procentuální to nepůjde zase až tak nízko. Ale zase má seriál 9 sérií, tak třeba se to s dalšími epizodami zlepší.

  • Doris Roberts
  • intro
  • nuda
  • proč to vůbec točit
50 %
Mé hodnocení
jesmot

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: –

Takže tady máme další sitcom, který mě nezaujal. Pořád nedokážu pochopit, co je tak vtipné na tom, že ústřední pár má tři malé děti a otravné rodiče z manželovy strany, kteří bydlí hned naproti přes ulici. Rozhodně však stojím za manželkou, jelikož Raymondovi rodiče jsou absolutně k nesnesení. Možná je to tím, že jsem většinu svého života byl vychovávaný jako jedináček a tudíž mám rád svůj klid.

Opět si budu stěžovat na to, že je v seriálu použit laugh track, který mi říká co je vtipné, i když to zdaleka vtipné není. Co bych řekl k obsazení… většina postav je otravná, jak už jsem zmiňoval, tak nejhorší jsou rodiče a bratr hlavního hrdiny. Manželka měla své světlé chvilky, ale většinou mi přišla jako stíhačka, ale to bude tím, že už měla pravděpodobně nervy někde.

  • nevtipné
  • laugh track
30 %
Mé hodnocení
Micuda98
Další díly seriálu
Kdo nelikuje není SerialZoňák! 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
proobacz

proobacz

Co se pamatuji, tak jsem z tohoto sitcomu byla svého času nadšená, i když jsem asi všechny řady...
před 19 týdny
DenaaS

DenaaS

lidiii, neviete co je dobre. nevim z ktoreho roku je presne pilot.. a ma slabe chvilky, uznavam ale...
před 19 týdny
Další články k tématu