24. 12. 2017

S lupou do historie: ALF

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte ALF 1×01: Návštěva z kosmu (A.L.F.)?

Medailónek

Název: ALF (ALF)
Žánr: Komedie / Rodinný / Sitcom / SciFi
Stanice: NBC
Vysílání: 1986 – 1990
Celkový počet sérií: 4
Premiéra: 22. 9. 1986
Délka pilotu: 24 minut

Kdo?

Tvůrce: Paul Fusco, Tom Patchett
Herci: Paul Fusco, Max Wright, Anne Schedeen, Andrea Elson, Benji Gregory, Mihaly ‚Michu‘ Meszaros

O čem to je?

Willie a Kate Tannerovi a jejich děti Lynn a Brian bydlí v Los Angeles, mají otravné sousedy a žijí docela normální život. Alespoň do chvíle, kdy do jejich garáže nabourá mimozemská raketa. Z té rodina zachrání jistého Gordona Shumwaye, Tannery překřtěného na Alfa (Alien Life Form či Atypická lidská forma), ze kterého je v současné době vlastně bezdomovec, neboť jeho rodná planeta, Melmec, vybuchla. Jeho raketa je neopravitelná a neboť jedinou další možností by bylo svěřit Alfa velmi ošklivé pokusy provádějící vládě, mimozemšťan nalézá azyl právě u Tannerových. To znamená jediné – děti mají kumpána na různé lumpárny, rodina má nového věrného přítele a kočka Tannerových se musí mít neustále na pozoru.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu:-

V dětství jsem toho z Alfa viděla tak málo, že se to ani nedá považovat za pár náhodných epizod, proto píšu první setkání. Vybavuju si totiž jen fotku Alfa, jinak vůbec nic. Přiznám se vám, že mi tahle postavička upřímně nahání hrůzu. Dřív jsem to možná tak nevnímala, ale jak se psalo o smrti herce, který v kostýmu Alfa hrál, tak jsem si ho pořádně prohlédla a od té doby z něho mám husí kůži, proto jsem měla z tohoto pilotu upřímný strach.

Nakonec jsem to zvládla, uf, a dokonce v originále. Jde rozhodně o seriál, jaký by v dnešní době nikdy nevzniknul, ne v takové podobě. Docela hezky tady jde vidět, jak se seriálový svět vyvíjí. Tady zápletku osekali na samotné jádro a vůbec se neobtěžovali s nějakou logikou. Jasně, přílet mimozemšťana žádnou logiku nemá, ale dokážu si představit, že v dnešní době by z toho ta rodinka alespoň chvíli byla v šoku. Tady prostě přiletěl, hnedka ho odnesli domů a bez sebemenšího údivu nebo zaváhání si ho adoptovali a brali ho jako člena rodiny. To vše během prvních pěti minut pilotu.

Alf je hodně otravná postava. Oproti němu ta rodinka je zlatá, dokonce i děti. Ten mimozemšťan se chová jako buran, má trapné vtípky a celkově vším, co udělá, kazí ty děti, takže opět nechápu, proč ho tak v pohodě vzali mezi sebe. Pár vtipů by se našlo, ale rozhodně ne tolik, jak často tam šel slyšet umělý studiový smích. Pro malé děti to může být dobrá komedie, u které nemusí přemýšlet. U dospělých ale tenhle kousek už neprojde, zvlášť v porovnání se současným standardem, a to si kolik z nás myslí, že i ten je co do logiky hodně nízko.

+ bleskově rychle to uteklo
+ rodinka

- Alf a jeho chování
- málo podařených vtipů
- naprosto nelogické

Moje hodnocení pilotu: 30 %

Drunk_Queen

Status: viděno komplet
Hodnocení celého seriálu: 90 %

Tleskám za načasování. Aby nám něco takového vyšlo na Vánoce… Kdybych to spolu s ragelly kdysi nelosovala (řeknu vám, ta pětistovka je na dlouho), tak bych myslela, že to někdo narafičil. Tedy ne že bychom to už někdy neudělali, ale tentokrát je to vážně náhoda.

Zatím mě nějaká vánoční nálada opravdu nechytila, televizi jsem dnes, 23. 12., ráno přepínala s „fuj“ za každým přepnutím. Nevím, co je se mnou špatně, ale i z té Lásky nebeské jsem kroutila očima. To bude ta vánoční hudba. Ale milou rodinnou komedií se očividně nedá nic zkazit.

ALFa už jsem kdysi viděla, byl to jeden z těch seriálů, co měl kdysi úspěch i u mých rodičů, takže když to po dlouhé době zase začali vysílat, samozřejmě jsem se na to musela mrknout také.

Mnoho let mi tehdy nebylo, takže se ALF stal mou oblíbenou pohádkou. A i teď, když už mi je skoro dvacet (hodně skoro, podle serialzone zbývá stále pozitivních a přijatelných 132 dní) jsem se výborně bavila.

Všechny postavy jsou sympatické, epizoda hází jednu vtipnou hlášku za druhou, dojemné momenty jsou kouzelné a díl hrozně rychle utíká. Chápu, epizoda má lehce přes dvacet minut, takže se nic jiného skoro čekat nedá, ale tentokrát jsem měla opravdu pocit, že nekoukám víc než deset minut.

A i když si toho ze svého předchozího sledování zas tolik nepamatuju (za tu dobu mi v hlavě zůstaly snad už jen postavy), pilot mě neuvěřitelně chytnul. Taková pozitivní pohádka se hodí nejenom o Vánocích, ta spousta humoru už je jen velmi příjemným bonusem. Některé kousky prostě nestárnou. I když vlastně nedávají smysl.

+ postavy
+ atmosféra
+ humor

Moje hodnocení pilotu: 100 %
Další díly seriálu
Kdo nesdílí, tak taky rozšlápavá dětem bábovičky! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře12zobraz všech 12 příspěvků
Destinytte

Destinytte

Další ze seriálů, které jsem jako malá milovala a teď bych u toho nevydržela ani pět minut. :D
před 144 týdny
milosh

milosh

Alfa jsem měl rád a jeho reprízy byly jednu dobu povinným rituálem sobotního rána. Když ho po letech...
před 144 týdny
Alias

Alias

Dosť vecí, ktoré sa mi páčili za mladi mi v dospelosti už neprišli tak dobré. Alf k nim...
před 144 týdny
Další články k tématu