Facebook Twitter E-mail
25. října 2017

S lupou do historie: Chuck

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svùj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Chuck 1×01: Chuck Versus the Intersect?

Medailónek

Název: Chuck
Žánr: Akční / Komedie / Drama / Špionážní
Stanice: NBC
Vysílání: 2007–2012
Celkový počet sérií: 5
Premiéra: 24. 9. 2007
Délka pilotu: 42 minut

Kdo?

Tvůrce: Josh Schwartz, Chris Fedak
Herci: Zachary Levi, Yvonne Strahovski, Adam Baldwin, Joshua Gomez, Sarah Lancaster, Ryan McPartlin, Bonita Friedericy, Mark Christopher Lawrence, Vik Sahay, Scott Krinsky a další

O čem to je?

Chuck je docela obyčejný mladík, trochu stydlivý, přesto sympatický. Pracuje v obchodě s elektronikou jako člen technické podpory a životem ho tlačí kupředu jeho sestra. Vše se mění v moment, kdy shodou okolností obdrží e-mail od svého bývalého spolužáka. Ten obsahuje zakódované tajné vládní informace a nedopatřením se tohle všechno nahraje do Chuckova mozku. Ve chvíli, kdy je vládní počítač, v němž byla tato data uložena, zničen, se Chuck stává prioritou číslo jedna pro výzvědné služby. Chuck je totiž jediný na světě, kdo tyto informace má, a jeho život tak rázem nabírá nečekaných obrátek.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

gabik.029

Status: mám komplet zhlédnuté (několikrát)
Hodnocení celého seriálu: 100 %

Chuck patří k mým srdcovkám, tak jsem se na dnešní Lupu obzvláště těšila. Pro mě se jedná o jeden z mála seriálů, u kterých mě uchvátila hned první epizoda a už jsem se vezla až do konce.

Chuckovi nechybí humor a akce, což je kombinace, která mě u seriálů vždy naláká. Už jen během pilotu padl nespočet hlášek, které byly vtipnější než nucené vtipy, které naleznete v dnešních komediích. Občas se ale stávalo, že některé scény působily maličko amatérsky, jelikož se humor do některých akčních scén vůbec nehodil a spíše překážel, čímž ubral na profesionalitě.

K největším plusům patří obsazení. Mezi všemi herci funguje neskutečná chemie (a není tedy divu, že zůstali přáteli i dávno po zrušení seriálu). Zachary Levi byl dokonalou volbou na roli Chucka, což je možná dáno i tím, že má se svou postavou mnohé společného. Co se týče Chucka a Sarah, zamilujete si je hned od prvního společného okamžiku a fandíte jim, aby se dali co nejdřív dohromady. Pozitivně hodnotím také naznačení minulosti hlavních postav, s čímž si tvůrci v pozdějších epizodách vyhráli. Přestože zápletka působí odlehčeně, jde vidět, že se nejedná o žádný výkřik do tmy a vše je pečlivě promyšleno dál než jen na konec pilotu.

Na druhou stranu se v seriálu nachází spousta (alespoň pro mě) otravných postav, které naleznete především na Chuckově pracovišti. Někteří se stihli předvést už v pilotní epizodě, jiní dostanou více prostoru v dalších dílech. Pozitiv má seriál avšak o mnoho víc, takže mě pár nerdů od (opětovného) sledování neodradilo.

+ Zachary Levi
+ chemie mezi herci (hlavně Chuck & Sarah)
+ naznačená historie postav
+ akce
+ vtip

- otravné vedlejší postavy (personál v Buymore)
- některé scény působí trošku amatérsky

Moje hodnocení pilotu: 90 %
ragelly

Status:viděno komplet
Hodnocení celého seriálu: 90 %

Nemůžu uvěřit, že už je to pět let, co jsem Chucka poprvé viděla a slupla jsem ho jako malinu maratonem během pár dnů (a navíc je to už 10 let od jeho premiéry na NBC, wow!). Jé, já úplně zapomněla, že tam hostoval Mattík! Upřímně s mou pamětí je to tak marné, že bych mohla stodílný seriál sledovat neustále dokola, aniž bych si pamatovala, co se tam kdy stalo. Chucka jsem viděla komplet, ale pamatuju si jen pár útržků (a taky to, jak to celé skončilo tím unhappy happy endingem). Tak postupně jdu dál a bum, najednou Masuka, kterého už dneska znám z Dextera. Páni, ten pilot je nabitý hvězdami.

Každopádně o to ani tak nejde. Důležitější je, jak pilot působí sám o sobě, bez hereckého pozlátka. A můžu s jistotou říct, že to funguje. Mám pocit, že v posledních letech podobný seriál nevznikl a hodně na seriálové scéně chybí. Nějaká akční komická oddychovka, u které se bavíte, ale zároveň jste napjatí, jak to celé dopadne. Sympatické postavy, jednoduché, ale zábavné příběhy a uvolněná atmosféra, to je přesně to, kvůli čemu byl Chuck mezi diváky tolik úspěšný.

Teď jak sleduju pilot, vidím, jak se k němu tvůrci ve finále vrátili, což jsem si možná ani neuvědomila. Vidíme Chucka se Sarah na pláži, jak se spolu baví, stejně jako na konci samotného seriálu. Samozřejmě se baví trošku o něčem jiném, ale nebudeme si tu zbytečně spoilerovat, co kdyby někdo z vás ještě Chucka neviděl a naše (zcela jistě) nadšené komentáře vás na sledování navnadí. I bez sentimentu ale epizoda funguje, ostatně v době, kdy to lidi začali sledovat, ještě vůbec netušili, jak to celé dopadne.

Moc se mi líbí dynamika mezi celou hlavní trojkou. Na první pohled se může zdát hlavní Chuck a Sarah, ale Casey rozhodně není páté kolo u vozu. Mnohdy je dokonce zábavnější než lehce klišovité zaláskované duo. Stejně tak nejde zapomenout na Morgana a jeho luxusní crush do Chuckovy ségry, kapitána a samozřejmě Jeffstera. Těm stačila jedna scéna, víc v pilotu nedostali. Myslím, že tvůrci tenkrát ještě netušili, co z těch dvou udělají, nicméně už tady během těch několika minut se ukazuje, jak velký potenciál obě postavy mají. Celkově tady nenajdete snad nikoho, kdo by vám byl proti srsti, což je u seriálů mimořádný jev.

Chuck má všechno, co požadujete od seriálu, který by se dal označit za zamilovaný. Sympatické postavy doplněné perfektním obsazením, mix akce a humoru, uvolněnou atmosféru, která vás dokáže chytit a nepustit, zajímavý nápad a špetku klišé, o kterém si jsou ale tvůrci plně vědomi a schválně si z něj utahují. Pokud neznáte, určitě Chucka zkuste, nebudete litovat.

+ zápletka
+ akce a humor
+ sympatické postavy i herci
+ pohlcující příjemná atmosféra

- několik klišé se najde (ale ze spousty z nich si tvůrci záměrně utahují)

Moje hodnocení pilotu: 90 %
Drunk_Queen

Status: viděno komplet
Hodnocení celého seriálu: 90 %

Osobně pokládám žánr krimi nebo akční v kombinaci s komedií za takovou jistotu. Dá se na tom vlastně vůbec něco zkazit, když se to provede správně? A je na téhle jistotě vlastně něco špatného?

Protože ono když se to povede, výsledek je famózní. Takový seriál se prostě nemůže brát vážně, čímž odpadá jedna potenciálně trapná věc, a zároveň dokáže diváka jak napnout, tak pobavit, takže nuda nehrozí.

Chuck je toho nejlepším příkladem. A taky možná nejlepším představitelem kombinace těchto žánrů. Některé scény pilotu sice tak trochu vypadají jak z nějakého studentského filmu, ale je vůbec na co jiného si stěžovat? Pilot je nadupaný vtipem i akcí, postavy jsou výborné, příběh neotřelý a sledování ubíhá jak krajina ve vzlétávající raketě.

Sama moc dobře vím, že o podobné seriálové zásahy do černého se tvůrci snaží často. A ještě lépe vím, že to vyjde opravdu jen málokdy. Aby podobný seriál fungoval, potřebuje vynikající herecké obsazení a výbornou chemii mezi herci i postavami. Potřebuje klamat tělem. Předstírat, že všechno je jen tak, i když divák při pozorném sledování zpozoruje, jak promyšlený seriál je.

Upřímně myslím, že tak moc jako u Chucka jsem se nezasmála u 95 % sitcomů, u kterých jsem zatím byla v naší rubrice Novinka pod lupou. Možná i 99 %. Tenhle seriál má vše, co potřebuje, a ještě něco navíc. Jen škoda, že já nemám čas, abych navázala dalšími epizodami.

+ kombinace žánrů
+ postavy, chemie, obsazení

- občas trochu amatérská kamera

Moje hodnocení pilotu: 90 %

Další díly seriálu

S lupou do historie: Scrubs (1. 1. 2017)
S lupou do historie: Buffy the Vampire Slayer (4. 1. 2017)
S lupou do historie: M.A.S.H. (8. 1. 2017)

... odkryj další díly seriálu

S lupou do historie: House M.D. (11. 1. 2017)
S lupou do historie: Friends (15. 1. 2017)
S lupou do historie: Firefly (18. 1. 2017)
S lupou do historie: The Nanny (22. 1. 2017)
S lupou do historie: Lost (25. 1. 2017)
S lupou do historie: Mr. Bean (29. 1. 2017)
S lupou do historie: Parenthood (1. 2. 2017)
S lupou do historie: Army Wives (5. 2. 2017)
S lupou do historie: Crossing Lines (12. 2. 2017)
S lupou do historie: Nurse Jackie (15. 2. 2017)
S lupou do historie: Penny Dreadful (19. 2. 2017)
S lupou do historie: Mad Men (22. 2. 2017)
S lupou do historie: Friday Night Lights (26. 2. 2017)
S lupou do historie: The L Word (1. 3. 2017)
S lupou do historie: Transparent (5. 3. 2017)
S lupu do historie: One Tree Hill (8. 3. 2017)
S lupou do historie: Sons of Anarchy (12. 3. 2017)
S lupou do historie: The Pillars of the Earth (15. 3. 2017)
S lupou do historie: Prison Break (19. 3. 2017)
S lupou do historie: Franklin & Bash (22. 3. 2017)
S lupou do historie: Spin City (26. 3. 2017)
S lupou do historie: The Lying Game (29. 3. 2017)
S lupou do historie: Las Vegas (2. 4. 2017)
S lupou do historie: Vikings (5. 4. 2017)
S lupou do historie: The Walking Dead (9. 4. 2017)
S lupou do historie: The Professionals (12. 4. 2017)
S lupou do historie: King & Maxwell (16. 4. 2017)
S lupou do historie: Switched at Birth (19. 4. 2017)
S lupou do historie: The Americans (23. 4. 2017)
S lupou do historie: Flashpoint (26. 4. 2017)
S lupou do historie: ER (30. 4. 2017)
S lupou do historie: Step by Step (3. 5. 2017)
S lupou do historie: Gilmore Girls (7. 5. 2017)
S lupou do historie: Murder, She Wrote (10. 5. 2017)
S lupou do historie: Magic City (14. 5. 2017)
S lupou do historie: Twin Peaks (21. 5. 2017)
S lupou do historie: Big Love (24. 5. 2017)
S lupou do historie: Hart of Dixie (28. 5. 2017)
S lupou do historie: Web Therapy (31. 5. 2017)
S lupou do historie: Reaper (4. 6. 2017)
S lupou do historie: Desperate Housewives (7. 6. 2017)
S lupou do historie: Star Trek: Voyager (11. 6. 2017)
S lupou do historie: Hotel Babylon (14. 6. 2017)
S lupou do historie: Life on Mars (18. 6. 2017)
S lupou do historie: Spartacus: Blood and Sand (21. 6. 2017)
S lupou do historie: Miranda (25. 6. 2017)
S lupou do historie: Torchwood (28. 6. 2017)
S lupou do historie: The Good Guys (2. 7. 2017)
S lupou do historie: Peaky Blinders (5. 7. 2017)
S lupou do historie: Undateable (9. 7. 2017)
S lupou do historie: Beauty and the Beast (12. 7. 2017)
S lupou do historie: Red Dwarf (16. 7. 2017)
S lupou do historie: Rome (19. 7. 2017)
S lupou do historie: Vyšehrad (24. 7. 2017)
S lupou do historie: You're the Worst (26. 7. 2017)
S lupou do historie: Camelot (30. 7. 2017)
S lupou do historie: My Mad Fat Diary (2. 8. 2017)
S lupou do historie: That '70s Show (6. 8. 2017)
S lupou do historie: Blood Ties (9. 8. 2017)
S lupou do historie: Stargate SG-1 (13. 8. 2017)
S lupou do historie: Poldark (16. 8. 2017)
S lupou do historie: Shameless (20. 8. 2017)
S lupou do historie: Revolution (23. 8. 2017)
S lupou do historie: Andromeda (27. 8. 2017)
S lupou do historie: Mistresses (30. 8. 2017)
S lupou do historie: How I Met Your Mother (3. 9. 2017)
S lupou do historie: The Fall (6. 9. 2017)
S lupou do historie: Joey (10. 9. 2017)
S lupou do historie: CSI Miami (13. 9. 2017)
S lupou do historie: Dallas (17. 9. 2017)
S lupou do historie: Hellcats (20. 9. 2017)
S lupou do historie: Crossing Jordan (24. 9. 2017)
S lupou do historie: Will & Grace (27. 9. 2017)
S lupou do historie: Nikita (1. 10. 2017)
S lupou do historie: Battlestar Galactica (4. 10. 2017)
S lupou do historie: Modern Family (8. 10. 2017)
S lupou do historie: Revenge (11. 10. 2017)
S lupou do historie: Kings (15. 10. 2017)
S lupou do historie: Bates Motel (18. 10. 2017)
S lupou do historie: Merlin (22. 10. 2017)
S lupou do historie: Chuck (právě čteš)
S lupou do historie: The Carrie Diaries (29. 10. 2017)
S lupou do historie: Saving Hope (1. 11. 2017)
S lupou do historie: Orphan Black (5. 11. 2017)
S lupou do historie: Baywatch (8. 11. 2017)
S lupou do historie: Charmed (12. 11. 2017)
S lupou do historie: Life Unexpected (15. 11. 2017)
S lupou do historie: Monk (19. 11. 2017)
S lupou do historie: Rizzoli & Isles (22. 11. 2017)
S lupou do historie: Blackadder (26. 11. 2017)
S lupou do historie: Profiler (3. 12. 2017)
S lupou do historie: Murdoch Mysteries (6. 12. 2017)
S lupou do historie: South Park (10. 12. 2017)
S lupou do historie: Underbelly (13. 12. 2017)
S lupou do historie: Melissa & Joey (17. 12. 2017)
S lupou do historie: 4teens (20. 12. 2017)
S lupou do historie: ALF (24. 12. 2017)
S lupou do historie: Parks and Recreation (27. 12. 2017)
S lupou do historie: Hawthorne (31. 12. 2017)
S lupou do historie: The Dead Zone (3. 1. 2018)
S lupou do historie: Ugly Betty (7. 1. 2018)
S lupou do historie: Moonlight (10. 1. 2018)
S lupou do historie: NCIS (14. 1. 2018)
S lupou do historie: Frasier (17. 1. 2018)
S lupou do historie: Rectify (21. 1. 2018)
S lupou do historie: Okresní přebor (24. 1. 2018)
S lupou do historie: Kriminálka Anděl (28. 1. 2018)
S lupou do historie: Continuum (31. 1. 2018)
S lupou do historie: The West Wing (4. 2. 2018)
S lupou do historie: Dirty Sexy Money (7. 2. 2018)
S lupou do historie: Roseanne (11. 2. 2018)
S lupou do historie: Vyprávěj (14. 2. 2018)
S lupou do historie: Lost Girl (18. 2. 2018)
S lupou do historie: New Girl (21. 2. 2018)
S lupou do historie: Eureka (25. 2. 2018)
S lupou do historie: Eli Stone (ABC) (28. 2. 2018)
S lupou do historie: Southland (4. 3. 2018)
S lupou do historie: Drop Dead Diva (7. 3. 2018)
S lupou do historie: Finding Carter (11. 3. 2018)
S lupou do historie: American Horror Story (14. 3. 2018)
S lupou do historie: The Leftovers (18. 3. 2018)
S lupou do historie: Baby Daddy (21. 3. 2018)
S lupou do historie: Návštěvníci (25. 3. 2018)
S lupou do historie: Make It or Break It (28. 3. 2018)
S lupou do historie: The Killing (1. 4. 2018)
S lupou do historie: My Name Is Earl (4. 4. 2018)
S lupou do historie: Suburgatory (8. 4. 2018)
S lupou do historie: Third Watch (11. 4. 2018)
S lupou do historie: Judging Amy (15. 4. 2018)
S lupou do historie: Chasing Life (18. 4. 2018)
S lupou do historie: Ray Donovan (22. 4. 2018)
S lupou do historie: Breakout Kings (25. 4. 2018)
S lupou do historie: V (29. 4. 2018)
S lupou do historie: Grimm (2. 5. 2018)
S lupou do historie: Without a Trace (6. 5. 2018)
S lupou do historie: Family Guy (23. 5. 2018)
S lupou do historie: The Bridge (27. 5. 2018)
S lupou do historie: Sanctuary (30. 5. 2018)
S lupou do historie: Dynasty (3. 6. 2018)
S lupou do historie: Californication (6. 6. 2018)
S lupou do historie: Breaking In (10. 6. 2018)
S lupou do historie: Wallander (13. 6. 2018)
S lupou do historie: Little Britain (17. 6. 2018)
S lupou do historie: Ringer (20. 6. 2018)
S lupou do historie: BoJack Horseman (24. 6. 2018)
S lupou do historie: Nemocnice na kraji města (27. 6. 2018)
S lupou do historie: The Event (4. 7. 2018)
S lupou do historie: The Strain (8. 7. 2018)
S lupou do historie: Fargo (11. 7. 2018)
S lupou do historie: Suddenly Susan (15. 7. 2018)
S lupou do historie: Tru Calling (18. 7. 2018)
S lupou do historie: Chalupáři (22. 7. 2018)
S lupou do historie: Being Erica (25. 7. 2018)
S lupou do historie: The Knick (29. 7. 2018)
S lupou do historie: Jericho (1. 8. 2018)
S lupou do historie: What I Like About You (5. 8. 2018)
S lupou do historie: Whitney (8. 8. 2018)
S lupou do historie: Cirkus Bukowsky (12. 8. 2018)
S lupou do historie: Haven (15. 8. 2018)
S lupou do historie: The Fosters (19. 8. 2018)
S lupou do historie: Looking (22. 8. 2018)
S lupou do historie: Midsomer Murders (26. 8. 2018)
S lupou do historie: The Simpsons (29. 8. 2018)
S lupou do historie: The Middle (2. 9. 2018)
S lupou do historie: Billy & Billie (5. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek (9. 9. 2018)
S lupou do historie: Angel (12. 9. 2018)
S lupou do historie: Arrested Development (16. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek Enterprise (19. 9. 2018)
S lupou do historie: Sex and the City (23. 9. 2018)
S lupou do historie: Ripper Street (26. 9. 2018)
S lupou do historie: The New Adventures of Superman (30. 9. 2018)
S lupou do historie: The Cleveland Show (3. 10. 2018)
S lupou do historie: Falling Skies (7. 10. 2018)
S lupou do historie: Two and a Half Men (10. 10. 2018)
S lupou do historie: Devious Maids (14. 10. 2018)
S lupou do historie: Monty Python's Flying Circus (17. 10. 2018)
S lupou do historie: Major Crimes (22. 10. 2018)
S lupou do historie: Archer (24. 10. 2018)
S lupou do historie: True Blood (28. 10. 2018)
S lupou do historie: Legend of the Seeker (1. 11. 2018)
S lupou do historie: Lilyhammer (4. 11. 2018)
S lupou do historie: Freaks and Geeks (1. 9. 2019)
S lupou do historie: Ashes to Ashes (4. 9. 2019)
S lupou do historie: Instant Star (8. 9. 2019)
S lupou do historie: Zdivočelá země (11. 9. 2019)
S lupou do historie: Hit the Floor (15. 9. 2019)
S lupou do historie: Human Target (18. 9. 2019)
S lupou do historie: Diagnosis Murder (22. 9. 2019)
S lupou do historie: The Affair (25. 9. 2019)
S lupou do historie: Hospoda (29. 9. 2019)
S lupou do historie: Game of Thrones (3. 10. 2019)
S lupou do historie: Terminator: The Sarah Connor Chronicles (6. 10. 2019)
S lupou do historie: Getting On (9. 10. 2019)
S lupou do historie: F. L. Věk (13. 10. 2019)
S lupou do historie: Ground Floor (16. 10. 2019)
S lupou do historie: Rescue Me (20. 10. 2019)
S lupou do historie: Married... with Children (23. 10. 2019)

S lupou do historie: Warehouse 13 (27. 10. 2019)
S lupou do historie: Angels in America (30. 10. 2019)
S lupou do historie: Stargate Universe (3. 11. 2019)
S lupou do historie: Legends (6. 11. 2019)
S lupou do historie: Knight Rider (10. 11. 2019)
S lupou do historie: Parade's End (13. 11. 2019)
S lupou do historie: The O.C. (17. 11. 2019)

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

allyska
před 107 týdny
Chuck, to je moje srdcovka, paří u mě k pěti nej seriálům, co jsem...
kneznaL
před 107 týdny
Naprosto skvělý seriál, který jsem hltala od prvního dílu. Moje srdcovka,...
Salem
před 107 týdny
Zachary prý má novou práci v DC Comics bude hrát Shazama...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY