Facebook Twitter E-mail
5. července 2017

S lupou do historie: Peaky Blinders

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Peaky Blinders 1×01: Episode 1

Medailónek

Název: Peaky Blinders
Žánr: Drama / Krimi / Historický
Stanice: BBC Two
Vysílání: 2013-?
Celkový počet sérií: zatím 3, ale poslední řadou by měla být ta 5.
Premiéra: 12. září 2013

Kdo?

Tvůrci: Steven Knight
Herci: Cillian Murphy, Paul Anderson, Joe Cole, Helen McCrory, Sophie Rundle, Ned Dennehy a Ian Peck

O čem to je?

Britská gangsterská sága odehrávající se v Birminghamu v roce 1920. Rozvětvená rodina Delaneyovců si v poválečném Birminghamu založí nemilosrdný gang Peaky Blinders. V čele gangu stojí Tommy (Cillian Murphy), ale jeho pozice začíná být ohrožena. Obzvlášť, když do města přijede nový a nekompromisní šéf policie…

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

Pajky

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Peaky Blinders je seriál, který se mi ve watchlistu převaluje už hodně dlouho, nejspíš od té doby, co se začal vysílat. Jenže jsem se k němu nikdy nedostal a až lupou jsem se donutil konečně se na něj podívat.

A hned od začátku jsem věděl, že jsem čekal zbytečně dlouho. Angličani tohle prostě umí. Dobové drama, ve kterém mohou ukázat špínu ulic (tentokrát Birminghamu) a k tomu přihodit ty perfektní přízvuky. Ta jejich angličtina mě totiž neskutečně baví. Třeba je připočítat také perfektní obsazení, kterému vévodí Cillian Murphy.

Takže co se týče mě, tak anglická verze Boarwalk Empire rozhodně nezklamala. Pokud mám přeci jen něco vytknout, tak to bude několik nevýrazných mužských postav. Věřím, že se později vykrystalizují, ale na začátku mi tak nějak přijdou stejné.

+ ta angličtina
+ špína ulic Anglie
+ perfektní obsazení
+ twist na konci

- lehká nepřehlednost u vedlejších postav

Moje hodnocení pilotu: 80 %
ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Peaky Blindes patří mezi zástupce historicko-mafiánského žánru, který nelze přehlížet. Na druhou stranu to ale není nic víc než jen tento zástupce. Pokud nejste stoprocentním fanouškem žánru a hledáte v seriálu něco víc, budete odcházet zklamaní.

Na první pohled vyčnívá mimořádné herecké obsazení. Každá scéna je herecký koncert, takhle by měl seriál vypadat (a předpokládám, že Boardwalk Empire bude v tomto směru hodně podobný). Všem role sedí, věříte jim každé gesto a každé slovo. Dokonce i postavy jsou zajímavé, nechybí jim jakási tajemnost, která je obklopuje, při sledování a občasnému výskytu flashbacků toužíte vědět o nich stále víc, co je motivuje a pohání. Přesto už v pilotu si je dokážete dobře zaškatulkovat, víte, kdo kde stojí a komu fandíte.

Stejně působivé jsou i kostýmy a celková mizanscéna. Špinavý Birmingham počátku minulého století je vykreslen dokonale a depresivně, dokonce i z těch písniček, které policistka v přestrojení v baru zpívá, nemáte radost, naopak navozují smutnou atmosféru. Už chybí pouze typický britský déšť a bylo by to kompletní.

Co pokulhává, to je tempo. 57 minut dlouhý pilot vám připadá jako dvouhodinový. V podstatě nic moc se zde ani nestane, kdybyste měli po pilotu sepisovat obsah seriálu, asi by vám to dělalo trošku problémy. Jde především o představení postav a celkové situace, předpokládám, že samotná zápletka se začne vyvíjet v následujících epizodách, i když si nemyslím, že by se tempo nějak výrazně zrychlilo.

Budu koukat dál? I přes své kvality v herecké a vizuální rovině mě pilot kvůli pomalému příběhu nedokázal nalákat na další sledování, takže do mého watchlistu seriál nezamíří.

+ herci a jejich postavy
+ kostýmy, mizanscéna, atmosféra

- pomalé tempo

Moje hodnocení pilotu: 50 %
Drunk_Queen

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Je tohle něco, co by měl člověk povinně znát? Nebo snad musel? Upřímně doufám, že ne, protože pokud by tomu tak bylo, tak bych se musela hodně, ale hodně stydět. Tedy ne že bych si tohle neříkala už velmi dlouhou dobu minimálně jednou týdně, protože toho prostě asi neznám hodně, ale tak co už.

Opravdu, ani si nejsem jistá, že bych někdy slyšela název. Přitom grafika je opravdu dobrá, kulisy, kamera, kostýmy velmi líbivé… Postavy jsou velmi dobře napsané, k jejich osobnostnímu kouzlu jistě přidává i to, že jsou jejich představitelé opravdu výborní. Vážně, tohle je zahráno velmi dobře, skvěle se na to dívá.

Ale jak po technické stránce marně hledám důvod, proč si stěžovat, příběhově je to o dost horší. Chápu, že začít stěžovat seriál před třetí hodinou ranní není ideální, ale delší hodinu jsem snad ještě nezažila. A ne jen proto, že jsem si musela dávat pauzy, a tak jsem se sledováním skončila až po páté. Nemůžu říct, že by to bylo délkou, tady je na vině tempo.

Víte, před sledováním jsem měla pocit, že bych zvládla zůstat vzhůru přes celou noc, po deseti minutách seriálu už jsem musela hodně bojovat. A to je ten problém, něco se děje, ale zároveň se nic neděje, a když už se nakonec na konci začne něco dít, člověk najednou nechápe, proč se to vlastně děje.

Seriál zkrátka vůbec neutíká. A to je problém, který pohřbívá skvělé technické zpracování, perfektní obsazení i zajímavé téma. Seriál by měl diváka vtáhnout, divák by neměl bojovat o to, aby z epizody alespoň něco měl. Škoda.

+ technické zpracování
+ obsazení
+ kulisy, téma, prostředí

- příšerně, až nesnesitelně pomalé tempo

Moje hodnocení pilotu: 50 %
Esgalnor

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Přiznám se, že když jsem si seriál vyhledával tady na Serialzone, hned zpočátku mě zarazilo to vysoké hodnocení. Možná mě teď označíte za kulturního barbara, ani vám to neberu, ale já o Peaky Blinders skutečně nikdy neslyšel. Tedy až doteď.

A dojmy? Překvapení. Velké překvapení, po němž se sám sebe ptám, jak mi tohle mohlo k čertu uniknout. Jistě, gansterky jdou mimo mě velkým obloukem obecně, ten žánr samotný mi moc nesedne, ale o těch významných, jak filmových, tak televizních, mám nějaké povědomí. Ale s Peaky Blinders jsem se setkal poprvé, a ten nápor kvality mě dost zaskočil.

Jo, kvality. Historická výprava je jedním slovem nádherná. Každý kostým tu je vypiplaný do detailu, kulisy Birminghamu 20. let nepůsobí ani za mák lacině či nereálně, a slabý kamerový filtr jenom doladí tu pečlivou retro atmosféru. Ta je rozhodně znatelná, což je mimo jiné zapříčiněno i výborně vybranou dobovou hudbou.

A podařený je i příběh. Samotný scénář je špička, dialogy postav i jejich jednání dávají vždy smysl, blbý rozhovor nebo nelogické jednání nenajdete. Stejně tak se nedočkáte ani jedné prázdné scény. Ne, místo toho vám scenáristé naservírují propracované postavy, promyšlený děj a notnou dávku originality. Režie se pak stará o ideální tempo, které skvělým způsobem graduje.

Co mi ale nevyhovovalo, tak byl přebytek postav. Nebyla by snad scéna, v níž by se neobjevila, byť jen vedlejší, nějaká nová postava. A vzhledem k tomu, že si jsou někteří herci dost podobní, se v některých člověk začne dost brzy ztrácet. Jistě, představit nás to s nimi dokáže slušně, což je pravděpodobně cílem – na jednu epizodu jich je ale pro normálního člověka až příliš. Pokud teda tvůrci chtějí, aby si lidé postavy zapamatovali.

Kapitolou samou pro sebe jsou pak ale herci. Cillian Murphy tu herecky válí a nemá sobě rovného. To ale neznamená, že by ostatní herci stáli za zlámanou grešli – Sam Neill, Helen MoCrory, a vlastně zbytek hereckého osazenstva v Peaky Blinders kope první hereckou ligu. Jen Murphy je jednoduše ještě někde výš.

Pilot Peaky Blinders mě, pokud nic jiného, rozhodně zaujal. Je totiž technicky perfektní – vynikající hudba, úžasná výprava, propracované kostýmy… již to činí pilot výjimečným mezi spoustou jiných historických kousků. Přidejte si navrch vynikající obsazení a skvělý scénář a máte před sebou jednoduše výborný pilot. Škoda jen až moc velkého množství postav a faktu, že na úkor představování se moc nehýbe s příběhem. Jinak jde totiž o historickou lahůdku.

+ scénář
+ dobová výprava
+ skvostné obsazení v čele s excelentním Cillianem Murphym
+ hudba
+ atmosféra

- velké množství postav

Moje hodnocení pilotu: 80 %

Další díly seriálu

S lupou do historie: Scrubs (1. 1. 2017)
S lupou do historie: Buffy the Vampire Slayer (4. 1. 2017)
S lupou do historie: M.A.S.H. (8. 1. 2017)

... odkryj další díly seriálu

S lupou do historie: House M.D. (11. 1. 2017)
S lupou do historie: Friends (15. 1. 2017)
S lupou do historie: Firefly (18. 1. 2017)
S lupou do historie: The Nanny (22. 1. 2017)
S lupou do historie: Lost (25. 1. 2017)
S lupou do historie: Mr. Bean (29. 1. 2017)
S lupou do historie: Parenthood (1. 2. 2017)
S lupou do historie: Army Wives (5. 2. 2017)
S lupou do historie: Crossing Lines (12. 2. 2017)
S lupou do historie: Nurse Jackie (15. 2. 2017)
S lupou do historie: Penny Dreadful (19. 2. 2017)
S lupou do historie: Mad Men (22. 2. 2017)
S lupou do historie: Friday Night Lights (26. 2. 2017)
S lupou do historie: The L Word (1. 3. 2017)
S lupou do historie: Transparent (5. 3. 2017)
S lupu do historie: One Tree Hill (8. 3. 2017)
S lupou do historie: Sons of Anarchy (12. 3. 2017)
S lupou do historie: The Pillars of the Earth (15. 3. 2017)
S lupou do historie: Prison Break (19. 3. 2017)
S lupou do historie: Franklin & Bash (22. 3. 2017)
S lupou do historie: Spin City (26. 3. 2017)
S lupou do historie: The Lying Game (29. 3. 2017)
S lupou do historie: Las Vegas (2. 4. 2017)
S lupou do historie: Vikings (5. 4. 2017)
S lupou do historie: The Walking Dead (9. 4. 2017)
S lupou do historie: The Professionals (12. 4. 2017)
S lupou do historie: King & Maxwell (16. 4. 2017)
S lupou do historie: Switched at Birth (19. 4. 2017)
S lupou do historie: The Americans (23. 4. 2017)
S lupou do historie: Flashpoint (26. 4. 2017)
S lupou do historie: ER (30. 4. 2017)
S lupou do historie: Step by Step (3. 5. 2017)
S lupou do historie: Gilmore Girls (7. 5. 2017)
S lupou do historie: Murder, She Wrote (10. 5. 2017)
S lupou do historie: Magic City (14. 5. 2017)
S lupou do historie: Twin Peaks (21. 5. 2017)
S lupou do historie: Big Love (24. 5. 2017)
S lupou do historie: Hart of Dixie (28. 5. 2017)
S lupou do historie: Web Therapy (31. 5. 2017)
S lupou do historie: Reaper (4. 6. 2017)
S lupou do historie: Desperate Housewives (7. 6. 2017)
S lupou do historie: Star Trek: Voyager (11. 6. 2017)
S lupou do historie: Hotel Babylon (14. 6. 2017)
S lupou do historie: Life on Mars (18. 6. 2017)
S lupou do historie: Spartacus: Blood and Sand (21. 6. 2017)
S lupou do historie: Miranda (25. 6. 2017)
S lupou do historie: Torchwood (28. 6. 2017)
S lupou do historie: The Good Guys (2. 7. 2017)
S lupou do historie: Peaky Blinders (právě čteš)
S lupou do historie: Undateable (9. 7. 2017)
S lupou do historie: Beauty and the Beast (12. 7. 2017)
S lupou do historie: Red Dwarf (16. 7. 2017)
S lupou do historie: Rome (19. 7. 2017)
S lupou do historie: Vyšehrad (24. 7. 2017)
S lupou do historie: You're the Worst (26. 7. 2017)
S lupou do historie: Camelot (30. 7. 2017)
S lupou do historie: My Mad Fat Diary (2. 8. 2017)
S lupou do historie: That '70s Show (6. 8. 2017)
S lupou do historie: Blood Ties (9. 8. 2017)
S lupou do historie: Stargate SG-1 (13. 8. 2017)
S lupou do historie: Poldark (16. 8. 2017)
S lupou do historie: Shameless (20. 8. 2017)
S lupou do historie: Revolution (23. 8. 2017)
S lupou do historie: Andromeda (27. 8. 2017)
S lupou do historie: Mistresses (30. 8. 2017)
S lupou do historie: How I Met Your Mother (3. 9. 2017)
S lupou do historie: The Fall (6. 9. 2017)
S lupou do historie: Joey (10. 9. 2017)
S lupou do historie: CSI Miami (13. 9. 2017)
S lupou do historie: Dallas (17. 9. 2017)
S lupou do historie: Hellcats (20. 9. 2017)
S lupou do historie: Crossing Jordan (24. 9. 2017)
S lupou do historie: Will & Grace (27. 9. 2017)
S lupou do historie: Nikita (1. 10. 2017)
S lupou do historie: Battlestar Galactica (4. 10. 2017)
S lupou do historie: Modern Family (8. 10. 2017)
S lupou do historie: Revenge (11. 10. 2017)
S lupou do historie: Kings (15. 10. 2017)
S lupou do historie: Bates Motel (18. 10. 2017)
S lupou do historie: Merlin (22. 10. 2017)
S lupou do historie: Chuck (25. 10. 2017)
S lupou do historie: The Carrie Diaries (29. 10. 2017)
S lupou do historie: Saving Hope (1. 11. 2017)
S lupou do historie: Orphan Black (5. 11. 2017)
S lupou do historie: Baywatch (8. 11. 2017)
S lupou do historie: Charmed (12. 11. 2017)
S lupou do historie: Life Unexpected (15. 11. 2017)
S lupou do historie: Monk (19. 11. 2017)
S lupou do historie: Rizzoli & Isles (22. 11. 2017)
S lupou do historie: Blackadder (26. 11. 2017)
S lupou do historie: Profiler (3. 12. 2017)
S lupou do historie: Murdoch Mysteries (6. 12. 2017)
S lupou do historie: South Park (10. 12. 2017)
S lupou do historie: Underbelly (13. 12. 2017)
S lupou do historie: Melissa & Joey (17. 12. 2017)
S lupou do historie: 4teens (20. 12. 2017)
S lupou do historie: ALF (24. 12. 2017)
S lupou do historie: Parks and Recreation (27. 12. 2017)
S lupou do historie: Hawthorne (31. 12. 2017)
S lupou do historie: The Dead Zone (3. 1. 2018)
S lupou do historie: Ugly Betty (7. 1. 2018)
S lupou do historie: Moonlight (10. 1. 2018)
S lupou do historie: NCIS (14. 1. 2018)
S lupou do historie: Frasier (17. 1. 2018)
S lupou do historie: Rectify (21. 1. 2018)
S lupou do historie: Okresní přebor (24. 1. 2018)
S lupou do historie: Kriminálka Anděl (28. 1. 2018)
S lupou do historie: Continuum (31. 1. 2018)
S lupou do historie: The West Wing (4. 2. 2018)
S lupou do historie: Dirty Sexy Money (7. 2. 2018)
S lupou do historie: Roseanne (11. 2. 2018)
S lupou do historie: Vyprávěj (14. 2. 2018)
S lupou do historie: Lost Girl (18. 2. 2018)
S lupou do historie: New Girl (21. 2. 2018)
S lupou do historie: Eureka (25. 2. 2018)
S lupou do historie: Eli Stone (ABC) (28. 2. 2018)
S lupou do historie: Southland (4. 3. 2018)
S lupou do historie: Drop Dead Diva (7. 3. 2018)
S lupou do historie: Finding Carter (11. 3. 2018)
S lupou do historie: American Horror Story (14. 3. 2018)
S lupou do historie: The Leftovers (18. 3. 2018)
S lupou do historie: Baby Daddy (21. 3. 2018)
S lupou do historie: Návštěvníci (25. 3. 2018)
S lupou do historie: Make It or Break It (28. 3. 2018)
S lupou do historie: The Killing (1. 4. 2018)
S lupou do historie: My Name Is Earl (4. 4. 2018)
S lupou do historie: Suburgatory (8. 4. 2018)
S lupou do historie: Third Watch (11. 4. 2018)
S lupou do historie: Judging Amy (15. 4. 2018)
S lupou do historie: Chasing Life (18. 4. 2018)
S lupou do historie: Ray Donovan (22. 4. 2018)
S lupou do historie: Breakout Kings (25. 4. 2018)
S lupou do historie: V (29. 4. 2018)
S lupou do historie: Grimm (2. 5. 2018)
S lupou do historie: Without a Trace (6. 5. 2018)
S lupou do historie: Family Guy (23. 5. 2018)
S lupou do historie: The Bridge (27. 5. 2018)
S lupou do historie: Sanctuary (30. 5. 2018)
S lupou do historie: Dynasty (3. 6. 2018)
S lupou do historie: Californication (6. 6. 2018)
S lupou do historie: Breaking In (10. 6. 2018)
S lupou do historie: Wallander (13. 6. 2018)
S lupou do historie: Little Britain (17. 6. 2018)
S lupou do historie: Ringer (20. 6. 2018)
S lupou do historie: BoJack Horseman (24. 6. 2018)
S lupou do historie: Nemocnice na kraji města (27. 6. 2018)
S lupou do historie: The Event (4. 7. 2018)
S lupou do historie: The Strain (8. 7. 2018)
S lupou do historie: Fargo (11. 7. 2018)
S lupou do historie: Suddenly Susan (15. 7. 2018)
S lupou do historie: Tru Calling (18. 7. 2018)
S lupou do historie: Chalupáři (22. 7. 2018)
S lupou do historie: Being Erica (25. 7. 2018)
S lupou do historie: The Knick (29. 7. 2018)
S lupou do historie: Jericho (1. 8. 2018)
S lupou do historie: What I Like About You (5. 8. 2018)
S lupou do historie: Whitney (8. 8. 2018)
S lupou do historie: Cirkus Bukowsky (12. 8. 2018)
S lupou do historie: Haven (15. 8. 2018)
S lupou do historie: The Fosters (19. 8. 2018)
S lupou do historie: Looking (22. 8. 2018)
S lupou do historie: Midsomer Murders (26. 8. 2018)
S lupou do historie: The Simpsons (29. 8. 2018)
S lupou do historie: The Middle (2. 9. 2018)
S lupou do historie: Billy & Billie (5. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek (9. 9. 2018)
S lupou do historie: Angel (12. 9. 2018)
S lupou do historie: Arrested Development (16. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek Enterprise (19. 9. 2018)
S lupou do historie: Sex and the City (23. 9. 2018)
S lupou do historie: Ripper Street (26. 9. 2018)
S lupou do historie: The New Adventures of Superman (30. 9. 2018)
S lupou do historie: The Cleveland Show (3. 10. 2018)
S lupou do historie: Falling Skies (7. 10. 2018)
S lupou do historie: Two and a Half Men (10. 10. 2018)
S lupou do historie: Devious Maids (14. 10. 2018)
S lupou do historie: Monty Python's Flying Circus (17. 10. 2018)
S lupou do historie: Major Crimes (22. 10. 2018)
S lupou do historie: Archer (24. 10. 2018)
S lupou do historie: True Blood (28. 10. 2018)
S lupou do historie: Legend of the Seeker (1. 11. 2018)
S lupou do historie: Lilyhammer (4. 11. 2018)
S lupou do historie: Freaks and Geeks (1. 9. 2019)
S lupou do historie: Ashes to Ashes (4. 9. 2019)
S lupou do historie: Instant Star (8. 9. 2019)
S lupou do historie: Zdivočelá země (11. 9. 2019)
S lupou do historie: Hit the Floor (15. 9. 2019)
S lupou do historie: Human Target (18. 9. 2019)
S lupou do historie: Diagnosis Murder (22. 9. 2019)
S lupou do historie: The Affair (25. 9. 2019)
S lupou do historie: Hospoda (29. 9. 2019)
S lupou do historie: Game of Thrones (3. 10. 2019)
S lupou do historie: Terminator: The Sarah Connor Chronicles (6. 10. 2019)
S lupou do historie: Getting On (9. 10. 2019)
S lupou do historie: F. L. Věk (13. 10. 2019)
S lupou do historie: Ground Floor (16. 10. 2019)
S lupou do historie: Rescue Me (20. 10. 2019)
S lupou do historie: Married... with Children (23. 10. 2019)
S lupou do historie: Warehouse 13 (27. 10. 2019)
S lupou do historie: Angels in America (30. 10. 2019)
S lupou do historie: Stargate Universe (3. 11. 2019)
S lupou do historie: Legends (6. 11. 2019)
S lupou do historie: Knight Rider (10. 11. 2019)
S lupou do historie: Parade's End (13. 11. 2019)
S lupou do historie: The O.C. (17. 11. 2019)
S lupou do historie: Bylo nás pět (20. 11. 2019)
S lupou do historie: Home Improvement (24. 11. 2019)
S lupou do historie: House of Cards (27. 11. 2019)
S lupou do historie: Strážce duší (2. 12. 2019)
S lupou do historie: Young & Hungry (4. 12. 2019)
S lupou do historie: Once Upon a Time (8. 12. 2019)
S lupou do historie: Vicious (11. 12. 2019)
S lupou do historie: 'Til Death (15. 12. 2019)
S lupou do historie: Dollhouse (18. 12. 2019)
S lupou do historie: Aliens in America (25. 12. 2019)
S lupou do historie: Poirot (25. 12. 2019)
S lupou do historie: Nip/Tuck (29. 12. 2019)
S lupou do historie: Broadchurch (1. 1. 2020)
S lupou do historie: Yes Minister (5. 1. 2020)

S lupou do historie: Rogue (8. 1. 2020)
S lupou do historie: My všichni školou povinní (13. 1. 2020)
S lupou do historie: The 4400 (15. 1. 2020)
S lupou do historie: Xena: Warrior Princess (19. 1. 2020)
S lupou do historie: Necessary Roughness (22. 1. 2020)
S lupou do historie: Under the Dome (26. 1. 2020)
S lupou do historie: Oz (29. 1. 2020)

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
Pajky
Autor je místní článkař a občasný titulkář. Baví ho seriály a filmy všech žánrů. Pokud není zde, tráví čas nad sportovní rubrikou, případně pařením FMka.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

007.dany
před 133 týdny
Opět podivuhodné hodnocení,ale co naplat,jen mě udivuje,že opět ještě neviděli...
zumulda
před 133 týdny
Podle článku mě to nadchlo, určitě se na to podívám.
Tulrika
před 133 týdny
Už se na tento seriál dlouho chystám a hodnocení mě přesvědčilo, že se do toho...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY