4. 10. 2020

S lupou do historie: Beverly Hills 90210

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Beverly Hills 90210 1×01: Class of Beverly Hills?

plakát

Základní údaje

Název Beverly Hills 90210
Žánr Drama, Teen
Stanice Fox
Vysílání 1990–2000
Počet sérií 10
Premiéra 4. 10. 1990
Délka pilotu 92 minut
Prům. hodnocení 54 % (od 907 uživatelů)

O čem to je?

Steve, Brandon, Andrea, Valerie, Dylan, Kelly, Brenda, David a Donna, mladí, bohatí, chytří, úspěšní a jak jinak, než i krásní. Prostě narozeni v Americe. Ale i přes perfektní předpoklady k vedení života bez útrap si jimi tito neposkvrnění lidé procházejí. Potýkají se s prvními láskami, se zklamáním z nich, s jejich návraty. Někoho zláká svět drog, jiného do své moci polapí “démon alkohol“, někdo neplánovaně otěhotní… Jen Steve je pořád v pohodě. Ale i přes veškeřé spory, které mezi sebou kdy měli, jsou to přátelé a nic na světě nemají radši víc, než jeden druhého (a svoje rodiče).

Trailer

A jaký je náš ortel?

Status: ještě neviděno celé
Hodnocení celého seriálu: –

Musím říct, že asi víc jako úvod beru až druhou epizodu v pořadí (The Green Room), přeci jen v prvním díle chybí Luke Perry a celkově i atmosféra a to, co nese další epizoda, je zkrátka takové jiné a hlubší. Každopádně ať tak či tak, návrat o na den přesně třicet let zpět je famózní.

Váha a rozebírat obsazení nemá ani cenu, BH už je takový oblíbený kousek, že všichni milujeme seriál komplet. Neskutečně mě baví Brenda, párty a jak se řídila radami Kelly. A samozřejmě seznámení s Kelly, to pobavilo, podobně jako Brandonův začátek v novinách. Naopak David a Scott, ti jsou tu jen jako výplň, zatím. Ale celkově se mi líbí zasazení postav z Minnesoty do nového neznámého prostředí, které je značně ovlivňuje (třeba právě Brenda).

Hudby je tu na můj vkus trochu málo, přeci jen začátek devadesátek, ale v tomto ohledu je super scéna na motorce, která je fajn sama o sobě a v kombinaci s hudbou je to něco. A tím se dostáváme ke stěžejní scéně, pro kterou by zase nad dalším dílem mohl vést tady tento, scéna ve vířivce. To je něco tak krásného, asi teď budu znít jako měkkota, ale to je tak hezky natočené, zahrané a vystihuje to něco tak hezkého. Za mě snad nejlepší scéna pilotu.

Na to, že jde o úvodní díl s příjezdem hlavních postav, tak je epizoda vrchovatě naplněná dějem, takže bych řekl, že epizoda působí dokonce ještě delším dojmem než jeden a půl hodiny. Díl je napsaný dobře, ale rozhodně jsou v seriálu mnohem lepší, tady je opravdu i atmosféra o něco jiná, každopádně epizoda se rozhodně povedla. Jen mě teď tak napadá, kam zmizela Leslie Bega/Marianne Mo­ore?

  • skvělé obsazení
  • scéna ve vířivce
  • nostalgie
  • absence Luka Perryho
  • následující epizoda by byla lepším úvodem
80 %
Mé hodnocení
jesmot
Další díly seriálu
Magnetky na kliknutí. 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
Petyer

Petyer

BH 90210 je proste klasika 😉
před 7 týdny
minion93

minion93

minule som si to zapla a aj rovno vypla :D nejako mi to po tej dlhej dobe čo som to pozerávala...
před 7 týdny
_-0-_

_-0-_

Neznám nikoho, kdo by "to" sledoval :-)
před 7 týdny
Další články k tématu