Facebook Twitter E-mail
14. června 2017

S lupou do historie: Hotel Babylon

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Hotel Babylon 1×01: Episode #1.1?

Medailónek

Název: Hotel Babylon
Žánr: Komedie / Drama
Stanice: BBC
Vysílání: 2006–2009
Celkový počet sérií: 4
Premiéra: 19. 1. 2006
Délka pilotu: 52 minut

Kdo?

Tvůrci: Tony Basgallop
Herci: Dexter Fletcher, Martin Marquez, Michael Obiora, Raymond Coulthard, Danira Govich, Emma Pierson, Max Beesley, Natalie Jackson Mendoza, Billy Burke, Tamzin Outhwaite, Alexandra Moen

O čem to je?

Pětihvězdičkový hotel Babylon je vám k dispozici při každé příležitosti, ať už děláte cokoliv, ať už jste kdokoliv, nikdo se vás na nic neptá, důležité je jen to, jestli zaplatíte. A přitom je to hotel plný zaměstnanců, kteří musí snášet manýry ubytovaných a u toho se ještě snaží stoupat po kariérním žebříčku, i kdyby při tom měli chodit přes mrtvoly. Navenek dokonalí, uvnitř zničení, unavení, otrávení, cyničtí, pomlouvační, vždy bojují o blaho svého ctěného zákazníka. Nebo upřímněji spíše o to, aby si díky svému ctěnému zákazníkovi získali spoustu publicity a aby v tomto mikrosvětě, který je jen a pouze o penězích, jejich návštěvník hodně utrácel, i kdyby snad sám nechtěl.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: viděno komplet
Hodnocení celého seriálu: 80 %

Další komplet zhlédnutý seriál, a vy pořád, že jsem nic neviděla nebo co! :-D Hotel Babylon má u mě speciální místo, je to jeden z prvních seriálů, na které jsme se s mužem dívali společně… už je to víc jak pět let, šílené. Každopádně k pilotu.

Celkový koncept je výborný. Prostředí hotelu je i v dnešním seriálovém světě tak neokoukané a skrývá obrovský potenciál. Přesně tímto způsobem si podobný námět představuju. Je tu stabilní obsazení v rolích zaměstnanců a v každém díle se střídají hosté. Tímto jsou možnosti v podstatě neomezené, tvůrci si můžou vymyslet různé postavy a jejich vlastní příběhy, které nemusí nijak extra rozvádět, prostě jen aby to vyšlo na ten jeden díl. A divák se při sledování baví od začátku do konce. Je to takový vyvážený mix vzrušující nevědomosti o tom, co přijde dál, a důvěrně známého prostředí, které symbolizuje hotel a jeho zaměstnanci.

Pilot nabízí představení hlavních postav. Není jich málo, ale ani přehnaně mnoho. Po zhlédnutí máte přesně jasno, kdo každý je, jaká je jeho funkce a vztahy s ostatními. Příběhu opět nechybí mix žánrů, zde především drama se špetkou komedie oslazené lžící soapky. Vztahy, resp. tajné vztahy na pracovišti jsou očividně běžná věc, což seriál ukazuje už v pilotu. Ale nebojte, toho mýdla tam není zase tolik, rozhodně mnohem méně než např. v Zoufalkách, které jsme v SLDH měli nedávno.

Epizoda má přes 51 minut, i tak ale uteče jako lusknutím prstu. Je nabitá skvělými dialogy i scénami, ale hlavní sílu skrývá právě ve svých postavách. V podstatě se budete těšit na každý díl, a to ani ne tak kvůli novým hostům, jako spíš abyste viděli, s čím ta zábavná zaměstnanecká sebranka bude mít plné ruce práce tentokrát. Všichni jsou ochotni se pro peníze plazit po zemi a udělat pro hosty první poslední, což je pro mě jako diváka naprosto luxusní námět ke sledování. Každá postava má své kouzlo, jedinečnou osobnost a dohromady jim to šlape jako dobře promazaný stroj. Jo a Tony je nej!

+ neokoukané prostředí luxusního hotelu
+ neomezené možnosti příběhu
+ skvěle sehrané herecké obsazení
+ všechny hlavní postavy dokážou zaujmout

- dlouhá znělka – při maratonu budete přetáčet

Moje hodnocení pilotu: 90 %
Drunk_Queen

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

O Hotelu Babylon jsem nikdy před SLDH neslyšela. Vůbec. O to víc mě překvapilo, když jsem zjistila, že se tenhle seriál už u nás vysílal, dokonce na ČT. Jak jsem si toho mohla nevšimnout a jak jsem si mohla říkat, co tohle má jako být. Ale stane se.

O to víc mě ale potěšilo, že mi seriál během sledování začal připomínat další kousek, který znám z ČT a který měla pod palcem BBC. Není to ani tak tématem, možná je to spíš humorem, stylem vyprávění, možná Británií celkově, ale prostě jsem během sledování Hotelu Babylon začala tak trochu vidět Hustle. A vidět v něčem Podfukáře je pro mě hodně dobrá věc, protože Podfukáři byli prostě skvělí.

Tentokrát tu máme prostředí hotelu, což je vlastně ideální prostředí. Jsou tu zároveň stálé postavy a zároveň se tu může vystřídat hromada postav dalších, což zajistí dostatečné množství epizodní omáčky. Stálé postavy mě na to, že se jednalo teprve o pilot, dokázaly zaujmout, vtipy mě bavily, atmosféra seriálu a ta „okázalost“ světa byly prostě famózní a postavy házející hlášky jsou brilantní (to už jsem říkala, ale opakování je matka moudrosti). Bezvadné bylo i opakování scén, kterým byl dodán jiný kontext (nebylo tohle v Podfukářích taky?).

Zamrzela mě ale jedna věc – klišé, která už jsou stokrát viděná. U jednoho takového klišé mě nejdřív hrozně potěšilo, že se mu tvůrci vyhnuli obloukem, ale později přišlo zopakování scény a už to tu bylo, eh. No tak, trochu originality už, prosím!

Jinak to bylo ale velmi dobré. Ne tak dobré jako zmiňovaní Podfukáři, ale velmi slušné.

+ téma
+ postavy
+ atmosféra
+ je to trochu jako Podfukáři

- Podfukáři jsou lepší
- klišé

Moje hodnocení pilotu: 80 %
Seraphine313

Status: viděno komplet
Hodnocení celého seriálu: 90 %

Hotel Babylon je jedno z britských překvapení, které byste nečekali. Svěží pohled na hotelový personál je něco, co vás začne zajímat od první minuty – nehledě na to, že si seriál samotný pomáhá několika berličkami, aby vaši pozornost udržel.

Už od začátku si všimnete dvou věcí. Tou první je vypravěč. Ne že by seriály s vypravěčem neexistovaly – tady ale od první chvíle cítíte, že vypravěč je něco, co seriál povyšuje na úplně novou úroveň. Neuvádí do děje, spíš jen doplňuje, vtipně glosuje, vysvětluje. Je to jako perfektní moderátor slavnostního večera – nevadí vám. Druhá věc je hudba. Oproti běžným seriálům ji opravdu vnímáte. A řídíte se podle ní. Pořád vás udržuje v pozornosti, když se zdá, že by mohlo tempo polevit.

Ono tempo samotné je poměrně slušné – hoteloví hosté i zaměstnanci nabízejí řadu příběhových linek. Postava Charlieho je tak nějak všechny propojuje a hlavní linka se zaměřuje přímo na něj – na nějaké vysvětlování originů ostatních postav není příliš času. Ani u sympatického Tonyho se moc nedozvíte. Seriál totiž velice rád naznačuje – třeba Rebecca o svém osudu naznačí jednu dvě věci (přespání v hotelu, koupi šatů) a vnímavější divák si je schopný domyslet to, co ji trápí mimo hotel.

On Hotel Babylon je v podstatě jednoduchý seriál, v němž si toho spoustu domyslíte. Tady vás ale domýšlení baví! Zajímavých a lidských postav je tu totiž mnoho. že si neřeknete: „Vím, jak to bude dál, nemusím to sledovat.“ Naopak, řeknete si: „Asi vím, jak to bude dál, a zajímá mě, co bude potom.“ Je jasné, že takový přístup nemůže seriál v divákovi vzbuzovat věčně. Je ale hezké vidět, že takový seriál existuje.

+ prostředí hotelu
+ Max Beesley, Dexter Fletcher
+ hudba a vypravěč

- lehce předvídatelný

Moje hodnocení pilotu: 80 %

Další díly seriálu

S lupou do historie: Scrubs (1. 1. 2017)
S lupou do historie: Buffy the Vampire Slayer (4. 1. 2017)
S lupou do historie: M.A.S.H. (8. 1. 2017)

... odkryj další díly seriálu

S lupou do historie: House M.D. (11. 1. 2017)
S lupou do historie: Friends (15. 1. 2017)
S lupou do historie: Firefly (18. 1. 2017)
S lupou do historie: The Nanny (22. 1. 2017)
S lupou do historie: Lost (25. 1. 2017)
S lupou do historie: Mr. Bean (29. 1. 2017)
S lupou do historie: Parenthood (1. 2. 2017)
S lupou do historie: Army Wives (5. 2. 2017)
S lupou do historie: Crossing Lines (12. 2. 2017)
S lupou do historie: Nurse Jackie (15. 2. 2017)
S lupou do historie: Penny Dreadful (19. 2. 2017)
S lupou do historie: Mad Men (22. 2. 2017)
S lupou do historie: Friday Night Lights (26. 2. 2017)
S lupou do historie: The L Word (1. 3. 2017)
S lupou do historie: Transparent (5. 3. 2017)
S lupu do historie: One Tree Hill (8. 3. 2017)
S lupou do historie: Sons of Anarchy (12. 3. 2017)
S lupou do historie: The Pillars of the Earth (15. 3. 2017)
S lupou do historie: Prison Break (19. 3. 2017)
S lupou do historie: Franklin & Bash (22. 3. 2017)
S lupou do historie: Spin City (26. 3. 2017)
S lupou do historie: The Lying Game (29. 3. 2017)
S lupou do historie: Las Vegas (2. 4. 2017)
S lupou do historie: Vikings (5. 4. 2017)
S lupou do historie: The Walking Dead (9. 4. 2017)
S lupou do historie: The Professionals (12. 4. 2017)
S lupou do historie: King & Maxwell (16. 4. 2017)
S lupou do historie: Switched at Birth (19. 4. 2017)
S lupou do historie: The Americans (23. 4. 2017)
S lupou do historie: Flashpoint (26. 4. 2017)
S lupou do historie: ER (30. 4. 2017)
S lupou do historie: Step by Step (3. 5. 2017)
S lupou do historie: Gilmore Girls (7. 5. 2017)
S lupou do historie: Murder, She Wrote (10. 5. 2017)
S lupou do historie: Magic City (14. 5. 2017)
S lupou do historie: Twin Peaks (21. 5. 2017)
S lupou do historie: Big Love (24. 5. 2017)
S lupou do historie: Hart of Dixie (28. 5. 2017)
S lupou do historie: Web Therapy (31. 5. 2017)
S lupou do historie: Reaper (4. 6. 2017)
S lupou do historie: Desperate Housewives (7. 6. 2017)
S lupou do historie: Star Trek: Voyager (11. 6. 2017)
S lupou do historie: Hotel Babylon (právě čteš)
S lupou do historie: Life on Mars (18. 6. 2017)
S lupou do historie: Spartacus: Blood and Sand (21. 6. 2017)
S lupou do historie: Miranda (25. 6. 2017)
S lupou do historie: Torchwood (28. 6. 2017)
S lupou do historie: The Good Guys (2. 7. 2017)
S lupou do historie: Peaky Blinders (5. 7. 2017)
S lupou do historie: Undateable (9. 7. 2017)
S lupou do historie: Beauty and the Beast (12. 7. 2017)
S lupou do historie: Red Dwarf (16. 7. 2017)
S lupou do historie: Rome (19. 7. 2017)
S lupou do historie: Vyšehrad (24. 7. 2017)
S lupou do historie: You're the Worst (26. 7. 2017)
S lupou do historie: Camelot (30. 7. 2017)
S lupou do historie: My Mad Fat Diary (2. 8. 2017)
S lupou do historie: That '70s Show (6. 8. 2017)
S lupou do historie: Blood Ties (9. 8. 2017)
S lupou do historie: Stargate SG-1 (13. 8. 2017)
S lupou do historie: Poldark (16. 8. 2017)
S lupou do historie: Shameless (20. 8. 2017)
S lupou do historie: Revolution (23. 8. 2017)
S lupou do historie: Andromeda (27. 8. 2017)
S lupou do historie: Mistresses (30. 8. 2017)
S lupou do historie: How I Met Your Mother (3. 9. 2017)
S lupou do historie: The Fall (6. 9. 2017)
S lupou do historie: Joey (10. 9. 2017)
S lupou do historie: CSI Miami (13. 9. 2017)
S lupou do historie: Dallas (17. 9. 2017)
S lupou do historie: Hellcats (20. 9. 2017)
S lupou do historie: Crossing Jordan (24. 9. 2017)
S lupou do historie: Will & Grace (27. 9. 2017)
S lupou do historie: Nikita (1. 10. 2017)
S lupou do historie: Battlestar Galactica (4. 10. 2017)
S lupou do historie: Modern Family (8. 10. 2017)
S lupou do historie: Revenge (11. 10. 2017)
S lupou do historie: Kings (15. 10. 2017)
S lupou do historie: Bates Motel (18. 10. 2017)
S lupou do historie: Merlin (22. 10. 2017)
S lupou do historie: Chuck (25. 10. 2017)
S lupou do historie: The Carrie Diaries (29. 10. 2017)
S lupou do historie: Saving Hope (1. 11. 2017)
S lupou do historie: Orphan Black (5. 11. 2017)
S lupou do historie: Baywatch (8. 11. 2017)
S lupou do historie: Charmed (12. 11. 2017)
S lupou do historie: Life Unexpected (15. 11. 2017)
S lupou do historie: Monk (19. 11. 2017)
S lupou do historie: Rizzoli & Isles (22. 11. 2017)
S lupou do historie: Blackadder (26. 11. 2017)
S lupou do historie: Profiler (3. 12. 2017)
S lupou do historie: Murdoch Mysteries (6. 12. 2017)
S lupou do historie: South Park (10. 12. 2017)
S lupou do historie: Underbelly (13. 12. 2017)
S lupou do historie: Melissa & Joey (17. 12. 2017)
S lupou do historie: 4teens (20. 12. 2017)
S lupou do historie: ALF (24. 12. 2017)
S lupou do historie: Parks and Recreation (27. 12. 2017)
S lupou do historie: Hawthorne (31. 12. 2017)
S lupou do historie: The Dead Zone (3. 1. 2018)
S lupou do historie: Ugly Betty (7. 1. 2018)
S lupou do historie: Moonlight (10. 1. 2018)
S lupou do historie: NCIS (14. 1. 2018)
S lupou do historie: Frasier (17. 1. 2018)
S lupou do historie: Rectify (21. 1. 2018)
S lupou do historie: Okresní přebor (24. 1. 2018)
S lupou do historie: Kriminálka Anděl (28. 1. 2018)
S lupou do historie: Continuum (31. 1. 2018)
S lupou do historie: The West Wing (4. 2. 2018)
S lupou do historie: Dirty Sexy Money (7. 2. 2018)
S lupou do historie: Roseanne (11. 2. 2018)
S lupou do historie: Vyprávěj (14. 2. 2018)
S lupou do historie: Lost Girl (18. 2. 2018)
S lupou do historie: New Girl (21. 2. 2018)
S lupou do historie: Eureka (25. 2. 2018)
S lupou do historie: Eli Stone (ABC) (28. 2. 2018)
S lupou do historie: Southland (4. 3. 2018)
S lupou do historie: Drop Dead Diva (7. 3. 2018)
S lupou do historie: Finding Carter (11. 3. 2018)
S lupou do historie: American Horror Story (14. 3. 2018)
S lupou do historie: The Leftovers (18. 3. 2018)
S lupou do historie: Baby Daddy (21. 3. 2018)
S lupou do historie: Návštěvníci (25. 3. 2018)
S lupou do historie: Make It or Break It (28. 3. 2018)
S lupou do historie: The Killing (1. 4. 2018)
S lupou do historie: My Name Is Earl (4. 4. 2018)
S lupou do historie: Suburgatory (8. 4. 2018)
S lupou do historie: Third Watch (11. 4. 2018)
S lupou do historie: Judging Amy (15. 4. 2018)
S lupou do historie: Chasing Life (18. 4. 2018)
S lupou do historie: Ray Donovan (22. 4. 2018)
S lupou do historie: Breakout Kings (25. 4. 2018)
S lupou do historie: V (29. 4. 2018)
S lupou do historie: Grimm (2. 5. 2018)
S lupou do historie: Without a Trace (6. 5. 2018)
S lupou do historie: Family Guy (23. 5. 2018)
S lupou do historie: The Bridge (27. 5. 2018)
S lupou do historie: Sanctuary (30. 5. 2018)
S lupou do historie: Dynasty (3. 6. 2018)
S lupou do historie: Californication (6. 6. 2018)
S lupou do historie: Breaking In (10. 6. 2018)
S lupou do historie: Wallander (13. 6. 2018)
S lupou do historie: Little Britain (17. 6. 2018)
S lupou do historie: Ringer (20. 6. 2018)
S lupou do historie: BoJack Horseman (24. 6. 2018)
S lupou do historie: Nemocnice na kraji města (27. 6. 2018)
S lupou do historie: The Event (4. 7. 2018)
S lupou do historie: The Strain (8. 7. 2018)
S lupou do historie: Fargo (11. 7. 2018)
S lupou do historie: Suddenly Susan (15. 7. 2018)
S lupou do historie: Tru Calling (18. 7. 2018)
S lupou do historie: Chalupáři (22. 7. 2018)
S lupou do historie: Being Erica (25. 7. 2018)
S lupou do historie: The Knick (29. 7. 2018)
S lupou do historie: Jericho (1. 8. 2018)
S lupou do historie: What I Like About You (5. 8. 2018)
S lupou do historie: Whitney (8. 8. 2018)
S lupou do historie: Cirkus Bukowsky (12. 8. 2018)
S lupou do historie: Haven (15. 8. 2018)
S lupou do historie: The Fosters (19. 8. 2018)
S lupou do historie: Looking (22. 8. 2018)
S lupou do historie: Midsomer Murders (26. 8. 2018)
S lupou do historie: The Simpsons (29. 8. 2018)
S lupou do historie: The Middle (2. 9. 2018)
S lupou do historie: Billy & Billie (5. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek (9. 9. 2018)
S lupou do historie: Angel (12. 9. 2018)
S lupou do historie: Arrested Development (16. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek Enterprise (19. 9. 2018)
S lupou do historie: Sex and the City (23. 9. 2018)
S lupou do historie: Ripper Street (26. 9. 2018)
S lupou do historie: The New Adventures of Superman (30. 9. 2018)
S lupou do historie: The Cleveland Show (3. 10. 2018)
S lupou do historie: Falling Skies (7. 10. 2018)
S lupou do historie: Two and a Half Men (10. 10. 2018)
S lupou do historie: Devious Maids (14. 10. 2018)
S lupou do historie: Monty Python's Flying Circus (17. 10. 2018)
S lupou do historie: Major Crimes (22. 10. 2018)
S lupou do historie: Archer (24. 10. 2018)
S lupou do historie: True Blood (28. 10. 2018)
S lupou do historie: Legend of the Seeker (1. 11. 2018)
S lupou do historie: Lilyhammer (4. 11. 2018)
S lupou do historie: Freaks and Geeks (1. 9. 2019)
S lupou do historie: Ashes to Ashes (4. 9. 2019)
S lupou do historie: Instant Star (8. 9. 2019)
S lupou do historie: Zdivočelá země (11. 9. 2019)
S lupou do historie: Hit the Floor (15. 9. 2019)
S lupou do historie: Human Target (18. 9. 2019)
S lupou do historie: Diagnosis Murder (22. 9. 2019)
S lupou do historie: The Affair (25. 9. 2019)
S lupou do historie: Hospoda (29. 9. 2019)
S lupou do historie: Game of Thrones (3. 10. 2019)
S lupou do historie: Terminator: The Sarah Connor Chronicles (6. 10. 2019)
S lupou do historie: Getting On (9. 10. 2019)
S lupou do historie: F. L. Věk (13. 10. 2019)
S lupou do historie: Ground Floor (16. 10. 2019)
S lupou do historie: Rescue Me (20. 10. 2019)

S lupou do historie: Married... with Children (23. 10. 2019)
S lupou do historie: Warehouse 13 (27. 10. 2019)
S lupou do historie: Angels in America (30. 10. 2019)
S lupou do historie: Stargate Universe (3. 11. 2019)
S lupou do historie: Legends (6. 11. 2019)
S lupou do historie: Knight Rider (10. 11. 2019)
S lupou do historie: Parade's End (13. 11. 2019)

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
Drunk_Queen
Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

milosh
před 126 týdny
Také tenhle seriál neznám. Matně si pamatuju, že se mihnul v nočních...
singularita
před 125 týdny
Díky za lupu. Zaujalo a až na "- Hustle je lepší" mne to přemluvilo...
shakespeare
před 125 týdny
Nalakali jste mne na dalsi serial. Ale asi vam za to nepodekuji.Uz tam jich mam...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY