Facebook Twitter E-mail
28. května 2017

S lupou do historie: Hart of Dixie

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Hart of Dixie 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: Hart of Dixie (Doktorka z Dixie)
Žánr: Drama / Komedie / Lékařský
Stanice: The CW
Vysílání: 2011–2015
Celkový počet sérií: 4
Premiéra: 26. 9. 2011
Délka pilotu: 40 minut

Kdo?

Tvůrci: Leila Gerstein
Herci: Rachel Bilson, Scott Porter, Jaime King, Cress Williams, Wilson Bethel, Tim Matheson, Kaitlyn Black, Ross Philips, Mallory Moye, Reginald VelJohnson, Brandi Burkhardt, Claudia Lee, Christopher Curry, Nicholas Pryor

O čem to je?

Už když Zoe Hart, Newyorčanka tělem i duší, před čtyřmi lety promovala, měla o své budoucnosti jasno – bude kardioložka. A její představy nezměnil ani jistý Harley Wilkes, který byl jejím proslovem na promoci natolik ohromen, že chtěl, aby přešla do jeho ordinace. Nyní se jí ale všechny sny o dokonalé budoucnosti rozplynuly jako pára nad hrncem, přítel se s ní kvůli jejímu workoholismu rozešel, Zoe se kvůli svému nelidskému přístupu k pacientům ani nedostala na kardiochirurgickou stáž, navíc jí bylo řečeno, že pokud se alespoň na rok nestane praktickou lékařkou, na stáž se nedostane už nikdy. A tak Zoe konečně přijímá pozvání neodbytného Wilkese a odjíždí na jih, do městečka Bluebell v Alabamě. Na místě se dozvídá, že Wilkes již zemřel a odkázal Zoe svoji polovinu ordinace, tím ovšem pro mladou doktorku začínají krušné časy, protože k ní není vstřícné ani prostředí, ani velká část obyvatel a ani majitel druhé poloviny ordinace, Brick Breeland, který by Newyorčanku nejraději z ordinace vyštípal. I tak ovšem mezi „vesnickými divochy“ najde Zoe spojence, ale hlavně nachází své skutečné kořeny a možná i samu sebe.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

Drunk_Queen

Status: viděno téměř komplet
Hodnocení celého seriálu: 90 %

Já a takzvané „soapky“ nejsme kamarádi. To vám může potvrdit třeba ragelly, která pokaždé, když dám nějaké málo procent, nesouhlasně kroutí hlavou. Je to tedy u Hart of Dixie stejné?

Zaprvé, Hart of Dixie není až taková soapka. Ano, je to seriál od The CW, takže by tuhle nálepku měl dostat okamžitě, ale pokud tedy už bychom tak seriál označovat měli, je to ta nejlehčí forma (to zní, jak kdyby to byla nějaká nemoc, že?).

To v podstatě znamená, že i třeba já (zas tak dobrý vzorek tedy nejsem, ale budiž) dokážu sledovat bez toho, abych měla výčitky svědomí. Ve skutečnosti spíš ze seriálu vychází taková lehkost, uvolněnost, nazvěte si to, jak chcete. Ale jde o to, že i když je seriál jak dramatem, tak komedií, tak se o něm dá mluvit jako o „oddechovce“, což ho naprosto přesně vystihuje.

Všechny postavy jsou sympatické a už jen za první epizodu se dokázaly projevit (což znamená, že se nejedná o žádné nevýrazné figurky, u kterých si divák nic nezapamatuje), ale hlavně by se daly shrnout stejnou frází jako celá epizoda: příjemně obyčejné.

Styl vyprávění funguje, epizoda utíká opravdu rychle a tak nějak se vetře do divákovy mysli, až se divák začne zajímat, jak se toto dobrodružství bude vyvíjet dál. Trocha obyčejnosti prostě občas nezaškodí.

+ sympatické postavy
+ trochu obyčejný, ale na sledování velmi příjemný příběh
+ kombinace oddechové komedie a dramatu

- občas moc výrazná hudba

Moje hodnocení pilotu: 100 %
ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Asi už jste si všimli, že mám v oblibě CW seriály. Hart of Dixie jsem ještě neviděla, takže jsem byla hodně zvědavá, jak seriál bude vypadat. Musím říct, že jsem po zhlédnutí pilotu naprosto spokojená. Jako první setkání to působí skvěle. Je to příjemná uvolněná pohodovka, které nechybí špetka dramatu a čtyři špetky romantiky. Přesně ta správná kombinace.

Herecké obsazení je výborné. Znám Rachel z O.C. a Scotta z Friday Night Lights, ostatní se mi představili, ale hned mi padli do oka. Především rebelský blonďák si dokázal získat mou plnou pozornost, myslím, že už vím, koho během maratonu budu shipovat :-D

Samozřejmě, jinak je to přesně seriál, na jaký jsme u CW zvyklí. Není nijak hluboký ani originální. Vadí to ale? Nestačí prostě to, že vám sledování netrhá žíly, moc příjemně se dívá na herce a než se nadějete, je tu konec, a vy si uvědomíte, že máte chuť na další díl? Ne každý seriál musí být naprostá inovativní bomba, aby stál za zhlédnutí. Hart je toho naprostým důkazem.

Vím, jak je Hart oblíbený v našich končinách. Po zhlédnutí pilotu už chápu, proč tomu tak je. Kdybych měla čas, hned pokračuju v dalším sledování. Tento seriál má rozhodně zasloužené místo v mém watchlistu, už se nemůžu dočkat, až zjistím, jak to všechno skončí!

Jak tak nad tím přemýšlím, je to v podstatě hodně podobné Everwoodu, jen s tím rozdílem, že hlavní postavy jsou o deset let starší, což vůbec není na škodu. Everwood byl taky super a měl podobnou atmosféru.

+ příjemná oddychovka
+ sympatické postavy
+ chemie mezi nimi

- nic, co bychom ještě neviděli

Moje hodnocení pilotu: 80 %
aisym

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Jednou jsem takhle zapnula televizi a běžel tam seriál Hart of Dixie, který mě nějakým způsobem zaujal. Ne svojí kvalitou, ale prostě taková oddechovka s mezilidskými vztahy, které mám ráda. Hned skončil v mém watchlistu, ale pořád jsem se nějak nedostala k tomu ho zhlédnout, tak teď aspoň pilot :-) A teda nic moc extra. Bylo tam pár zajímavých momentů, ale koukat na pilot v době premiéry, asi by mě nenalákal.

Co se mi líbilo, byl určitě úvod. Mám ráda seriály, které začnou pozvolna s nějakým uvedením do děje, jelikož mi většinou trvá, než se zorientuje, kdo je kdo a co v seriálu vlastně jde. Vlastně celý pilot byl takový úvod, ve kterém vidím potenciál, že by mohl být díl od dílu lepší a lepší. Byly tam i překvapivé momenty, které sice divák nečeká, ale nejsou až tak „wow“, vlastně se dá očekávat, jak pilot skončí.

Přeměny Newyorčanů jak ve filmech, tak v seriálech mi přijdou ale dost ohrané, tak jsem zvědavá, jak se s tím tvůrci vypořádali. Seriálů o doktorech nikdy není dost a tenhle vypadá alespoň trochu netradičně. Některé scény mi přišly takové zbytečné, možná až moc klišé nebo nedomyšlené, jako když si chtěla začít číst Sparkse, kterého předtím pomluvila, když odjela do Alabamy na praxi, protože v New Yorku je určitě nadbytek doktorů, nebo když nevěnovala pozornost pacientovi hned první den, tak by se v New Yorku určitě nezachovala.

Celkově je to takový milý rodinný seriál, který se nijak netáhne, ale nedá se od něho čekat něco speciálního, spíš taková oddechovka. No a George i Wade jsou pěkní, bez klasického milostného trojúhelníku by to přeci nešlo, ale já jsem pro.

+ úvod do děje
+ momenty překvapení
+ obsazení

- nelogické rozhodnutí
- stereotypní kousky příběhu

Moje hodnocení pilotu: 70 %

Další díly seriálu

S lupou do historie: Scrubs (1. 1. 2017)
S lupou do historie: Buffy the Vampire Slayer (4. 1. 2017)
S lupou do historie: M.A.S.H. (8. 1. 2017)

... odkryj další díly seriálu

S lupou do historie: House M.D. (11. 1. 2017)
S lupou do historie: Friends (15. 1. 2017)
S lupou do historie: Firefly (18. 1. 2017)
S lupou do historie: The Nanny (22. 1. 2017)
S lupou do historie: Lost (25. 1. 2017)
S lupou do historie: Mr. Bean (29. 1. 2017)
S lupou do historie: Parenthood (1. 2. 2017)
S lupou do historie: Army Wives (5. 2. 2017)
S lupou do historie: Crossing Lines (12. 2. 2017)
S lupou do historie: Nurse Jackie (15. 2. 2017)
S lupou do historie: Penny Dreadful (19. 2. 2017)
S lupou do historie: Mad Men (22. 2. 2017)
S lupou do historie: Friday Night Lights (26. 2. 2017)
S lupou do historie: The L Word (1. 3. 2017)
S lupou do historie: Transparent (5. 3. 2017)
S lupu do historie: One Tree Hill (8. 3. 2017)
S lupou do historie: Sons of Anarchy (12. 3. 2017)
S lupou do historie: The Pillars of the Earth (15. 3. 2017)
S lupou do historie: Prison Break (19. 3. 2017)
S lupou do historie: Franklin & Bash (22. 3. 2017)
S lupou do historie: Spin City (26. 3. 2017)
S lupou do historie: The Lying Game (29. 3. 2017)
S lupou do historie: Las Vegas (2. 4. 2017)
S lupou do historie: Vikings (5. 4. 2017)
S lupou do historie: The Walking Dead (9. 4. 2017)
S lupou do historie: The Professionals (12. 4. 2017)
S lupou do historie: King & Maxwell (16. 4. 2017)
S lupou do historie: Switched at Birth (19. 4. 2017)
S lupou do historie: The Americans (23. 4. 2017)
S lupou do historie: Flashpoint (26. 4. 2017)
S lupou do historie: ER (30. 4. 2017)
S lupou do historie: Step by Step (3. 5. 2017)
S lupou do historie: Gilmore Girls (7. 5. 2017)
S lupou do historie: Murder, She Wrote (10. 5. 2017)
S lupou do historie: Magic City (14. 5. 2017)
S lupou do historie: Twin Peaks (21. 5. 2017)
S lupou do historie: Big Love (24. 5. 2017)
S lupou do historie: Hart of Dixie (právě čteš)
S lupou do historie: Web Therapy (31. 5. 2017)
S lupou do historie: Reaper (4. 6. 2017)
S lupou do historie: Desperate Housewives (7. 6. 2017)
S lupou do historie: Star Trek: Voyager (11. 6. 2017)
S lupou do historie: Hotel Babylon (14. 6. 2017)
S lupou do historie: Life on Mars (18. 6. 2017)
S lupou do historie: Spartacus: Blood and Sand (21. 6. 2017)
S lupou do historie: Miranda (25. 6. 2017)
S lupou do historie: Torchwood (28. 6. 2017)
S lupou do historie: The Good Guys (2. 7. 2017)
S lupou do historie: Peaky Blinders (5. 7. 2017)
S lupou do historie: Undateable (9. 7. 2017)
S lupou do historie: Beauty and the Beast (12. 7. 2017)
S lupou do historie: Red Dwarf (16. 7. 2017)
S lupou do historie: Rome (19. 7. 2017)
S lupou do historie: Vyšehrad (24. 7. 2017)
S lupou do historie: You're the Worst (26. 7. 2017)
S lupou do historie: Camelot (30. 7. 2017)
S lupou do historie: My Mad Fat Diary (2. 8. 2017)
S lupou do historie: That '70s Show (6. 8. 2017)
S lupou do historie: Blood Ties (9. 8. 2017)
S lupou do historie: Stargate SG-1 (13. 8. 2017)
S lupou do historie: Poldark (16. 8. 2017)
S lupou do historie: Shameless (20. 8. 2017)
S lupou do historie: Revolution (23. 8. 2017)
S lupou do historie: Andromeda (27. 8. 2017)
S lupou do historie: Mistresses (30. 8. 2017)
S lupou do historie: How I Met Your Mother (3. 9. 2017)
S lupou do historie: The Fall (6. 9. 2017)
S lupou do historie: Joey (10. 9. 2017)
S lupou do historie: CSI Miami (13. 9. 2017)
S lupou do historie: Dallas (17. 9. 2017)
S lupou do historie: Hellcats (20. 9. 2017)
S lupou do historie: Crossing Jordan (24. 9. 2017)
S lupou do historie: Will & Grace (27. 9. 2017)
S lupou do historie: Nikita (1. 10. 2017)
S lupou do historie: Battlestar Galactica (4. 10. 2017)
S lupou do historie: Modern Family (8. 10. 2017)
S lupou do historie: Revenge (11. 10. 2017)
S lupou do historie: Kings (15. 10. 2017)
S lupou do historie: Bates Motel (18. 10. 2017)
S lupou do historie: Merlin (22. 10. 2017)
S lupou do historie: Chuck (25. 10. 2017)
S lupou do historie: The Carrie Diaries (29. 10. 2017)
S lupou do historie: Saving Hope (1. 11. 2017)
S lupou do historie: Orphan Black (5. 11. 2017)
S lupou do historie: Baywatch (8. 11. 2017)
S lupou do historie: Charmed (12. 11. 2017)
S lupou do historie: Life Unexpected (15. 11. 2017)
S lupou do historie: Monk (19. 11. 2017)
S lupou do historie: Rizzoli & Isles (22. 11. 2017)
S lupou do historie: Blackadder (26. 11. 2017)
S lupou do historie: Profiler (3. 12. 2017)
S lupou do historie: Murdoch Mysteries (6. 12. 2017)
S lupou do historie: South Park (10. 12. 2017)
S lupou do historie: Underbelly (13. 12. 2017)
S lupou do historie: Melissa & Joey (17. 12. 2017)
S lupou do historie: 4teens (20. 12. 2017)
S lupou do historie: ALF (24. 12. 2017)
S lupou do historie: Parks and Recreation (27. 12. 2017)
S lupou do historie: Hawthorne (31. 12. 2017)
S lupou do historie: The Dead Zone (3. 1. 2018)
S lupou do historie: Ugly Betty (7. 1. 2018)
S lupou do historie: Moonlight (10. 1. 2018)
S lupou do historie: NCIS (14. 1. 2018)
S lupou do historie: Frasier (17. 1. 2018)
S lupou do historie: Rectify (21. 1. 2018)
S lupou do historie: Okresní přebor (24. 1. 2018)
S lupou do historie: Kriminálka Anděl (28. 1. 2018)
S lupou do historie: Continuum (31. 1. 2018)
S lupou do historie: The West Wing (4. 2. 2018)
S lupou do historie: Dirty Sexy Money (7. 2. 2018)
S lupou do historie: Roseanne (11. 2. 2018)
S lupou do historie: Vyprávěj (14. 2. 2018)
S lupou do historie: Lost Girl (18. 2. 2018)
S lupou do historie: New Girl (21. 2. 2018)
S lupou do historie: Eureka (25. 2. 2018)
S lupou do historie: Eli Stone (ABC) (28. 2. 2018)
S lupou do historie: Southland (4. 3. 2018)
S lupou do historie: Drop Dead Diva (7. 3. 2018)
S lupou do historie: Finding Carter (11. 3. 2018)
S lupou do historie: American Horror Story (14. 3. 2018)
S lupou do historie: The Leftovers (18. 3. 2018)
S lupou do historie: Baby Daddy (21. 3. 2018)
S lupou do historie: Návštěvníci (25. 3. 2018)
S lupou do historie: Make It or Break It (28. 3. 2018)
S lupou do historie: The Killing (1. 4. 2018)
S lupou do historie: My Name Is Earl (4. 4. 2018)
S lupou do historie: Suburgatory (8. 4. 2018)
S lupou do historie: Third Watch (11. 4. 2018)
S lupou do historie: Judging Amy (15. 4. 2018)
S lupou do historie: Chasing Life (18. 4. 2018)
S lupou do historie: Ray Donovan (22. 4. 2018)
S lupou do historie: Breakout Kings (25. 4. 2018)
S lupou do historie: V (29. 4. 2018)
S lupou do historie: Grimm (2. 5. 2018)
S lupou do historie: Without a Trace (6. 5. 2018)
S lupou do historie: Family Guy (23. 5. 2018)
S lupou do historie: The Bridge (27. 5. 2018)
S lupou do historie: Sanctuary (30. 5. 2018)
S lupou do historie: Dynasty (3. 6. 2018)
S lupou do historie: Californication (6. 6. 2018)
S lupou do historie: Breaking In (10. 6. 2018)
S lupou do historie: Wallander (13. 6. 2018)
S lupou do historie: Little Britain (17. 6. 2018)
S lupou do historie: Ringer (20. 6. 2018)
S lupou do historie: BoJack Horseman (24. 6. 2018)
S lupou do historie: Nemocnice na kraji města (27. 6. 2018)
S lupou do historie: The Event (4. 7. 2018)
S lupou do historie: The Strain (8. 7. 2018)
S lupou do historie: Fargo (11. 7. 2018)
S lupou do historie: Suddenly Susan (15. 7. 2018)
S lupou do historie: Tru Calling (18. 7. 2018)
S lupou do historie: Chalupáři (22. 7. 2018)
S lupou do historie: Being Erica (25. 7. 2018)
S lupou do historie: The Knick (29. 7. 2018)
S lupou do historie: Jericho (1. 8. 2018)
S lupou do historie: What I Like About You (5. 8. 2018)
S lupou do historie: Whitney (8. 8. 2018)
S lupou do historie: Cirkus Bukowsky (12. 8. 2018)
S lupou do historie: Haven (15. 8. 2018)
S lupou do historie: The Fosters (19. 8. 2018)
S lupou do historie: Looking (22. 8. 2018)
S lupou do historie: Midsomer Murders (26. 8. 2018)
S lupou do historie: The Simpsons (29. 8. 2018)
S lupou do historie: The Middle (2. 9. 2018)
S lupou do historie: Billy & Billie (5. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek (9. 9. 2018)
S lupou do historie: Angel (12. 9. 2018)
S lupou do historie: Arrested Development (16. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek Enterprise (19. 9. 2018)
S lupou do historie: Sex and the City (23. 9. 2018)
S lupou do historie: Ripper Street (26. 9. 2018)
S lupou do historie: The New Adventures of Superman (30. 9. 2018)
S lupou do historie: The Cleveland Show (3. 10. 2018)
S lupou do historie: Falling Skies (7. 10. 2018)
S lupou do historie: Two and a Half Men (10. 10. 2018)
S lupou do historie: Devious Maids (14. 10. 2018)
S lupou do historie: Monty Python's Flying Circus (17. 10. 2018)
S lupou do historie: Major Crimes (22. 10. 2018)
S lupou do historie: Archer (24. 10. 2018)
S lupou do historie: True Blood (28. 10. 2018)
S lupou do historie: Legend of the Seeker (1. 11. 2018)
S lupou do historie: Lilyhammer (4. 11. 2018)
S lupou do historie: Freaks and Geeks (1. 9. 2019)
S lupou do historie: Ashes to Ashes (4. 9. 2019)
S lupou do historie: Instant Star (8. 9. 2019)
S lupou do historie: Zdivočelá země (11. 9. 2019)
S lupou do historie: Hit the Floor (15. 9. 2019)
S lupou do historie: Human Target (18. 9. 2019)
S lupou do historie: Diagnosis Murder (22. 9. 2019)
S lupou do historie: The Affair (25. 9. 2019)
S lupou do historie: Hospoda (29. 9. 2019)
S lupou do historie: Game of Thrones (3. 10. 2019)
S lupou do historie: Terminator: The Sarah Connor Chronicles (6. 10. 2019)
S lupou do historie: Getting On (9. 10. 2019)
S lupou do historie: F. L. Věk (13. 10. 2019)
S lupou do historie: Ground Floor (16. 10. 2019)
S lupou do historie: Rescue Me (20. 10. 2019)

S lupou do historie: Married... with Children (23. 10. 2019)
S lupou do historie: Warehouse 13 (27. 10. 2019)
S lupou do historie: Angels in America (30. 10. 2019)
S lupou do historie: Stargate Universe (3. 11. 2019)
S lupou do historie: Legends (6. 11. 2019)
S lupou do historie: Knight Rider (10. 11. 2019)
S lupou do historie: Parade's End (13. 11. 2019)

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík!
Drunk_Queen
Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

rebeccacarf
před 128 týdny
Hmm, tak to asi přidám do fronty serálů na důchod :-D
Kolombo
před 128 týdny
Tohle je přesně ten feel-good seriál, který mi teď chybí ve watchlistu. Čas...
milosh
před 128 týdny
Viděl jsem první dva díly a pak ještě několik náhodných dílů z první řady....

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY