18. 9. 2019

S lupou do historie: Human Target

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Human Target (Lidský terč) 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: Human Target (Lidský terč)
Žánr: Akční, Dobrodružný, Drama, Krimi
Stanice: Fox
Vysílání: 2010–2011
Celkový počet sérií: 2
Premiéra: 15. 1. 2010
Délka pilotu: 42 minut

Kdo?

Tvůrce: Len Wein
Herci: Jackie Earle Haley, Chi McBride, Janet Montgomery, Mark Valley, Indira Varma

O čem to je?

Christopher Chance se nechá najímat lidmi jako bezpečnostní poradce, který své klienty chrání tím, že ze sebe nechá udělat cíl místo nich. V jeho podnikání mu asistují jeho partner Winston a nájemný střelec Guerrero. Chance postupně odhaluje temnou pravdu o své minulosti, to kým je a co ho přimělo stát se lidským terčem.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

jesmot

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Začátek vypadal skutečně slibně, podle popisu jsem čekal takovou průměrnou (možná lehce nadprůměrnou) kriminálku, tradičně doplněnou o tajemnou linku hlavního hrdiny. Při sledování se ovšem můj pohled naprosto změnil. Mimo postav Christophera a Stephanie jsou všichni nudní nebo strašní a obsazení taky nic moc. K tomu mi ještě moc neseděla celá stavba příběhu, takže pro mě zklamání.

Celý pilot se snaží lákat osobou z dávných dob a Chrisovou minulostí a z ní vycházející nebojácností, nebo přesněji nechutí žít. Zmíněná postava, která se zjeví a měla by všechny zachránit, je nejotravnější, a ještě ke všemu s příšerným hercem, alespoň výzorově. Nic jiného tu v podstatě nenajdete. Příběh jako takový rovněž nezaujme, protože se rozhodně nejedná o nejzajímavější zpracování vraždy (dobře, pokusu o ni) ve vlaku.

Úplným zoufalstvím mi přišla závěrečná scéna, která nejspíš lákala na další epizodu. To, čím tvůrci chtěli získat diváky, si dokážu představit v průběhu série rozběhnutého seriálu, možná jako cliffhanger při druhé, třetí sérii, ovšem vyčerpat si tuto možnost v úvodu nebyl nejlepší tah.

+ nápad

- obsazení
- divný spád
- nezaujme

Moje hodnocení pilotu: 40 %
Další díly seriálu
Kdo dočetl až sem, musí zaručeně likovat! 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
Aquaman

Aquaman

Souhlasím s Danielou, seriál se mi líbil. AL
před 53 týdny
jesmot

jesmot

Těší mě, že i po odmlce si rubrika opět našla své čtenáře. Co se týče seriálu... no, možná mu tedy...
před 53 týdny
Aquaman

Aquaman

Seriál jsem celý odkoukal, líbil se mi.
před 23 týdny
Další články k tématu